Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silentbloky ramena přední nápravy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
palkur1



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Este mam otazku treba to rameno povolovat a vyberat v akej polohe? spodna, horna, alebo stredna? Tiez mam ti zadne utrhnute
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Dělal jsem to v jízdní poloze.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palkur1



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

ok dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se na tu levou stranu dostal až dnes, měl jsem nakonec utržený i ten zadní, předtím to nebylo skoro znát.Všechno šlo v pohodě povolit, stačila mi na to Gola ráčna,klíč 18 a na svislý čep 21. Vylisování bylo o něco horší než u pravé strany ale kladivo to spravilo:


Tady je rameno demontované:


Podložil jsem si práh v místě zesílení pro hever ,dělal jsem to ve spodní servisní poloze. rameno jde po vytažení šroubů ven bez odpojování kostí.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Gratuluji.

Já si dnes také přivezl auto s "novou" přední nápravou - tedy s vyměněnými silentbloky u profíka. Podle jeho komentářů (skoro hodinu to prý jen povoloval). No to bych se s tím natrápil. Kvalitní bavorská sůl.

No hlavně, že se to povedlo. Zadní byly v trapu oba (to jsem poznal i já laik), jeden z předních prý taky. Teď už se mi doufám ani nebude třepat náprava ve 130km/h.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
palkur1



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 1:01 pm    Předmět: Citovat

No ja som si uz tiez kupil sadu silentblokov aj predne aj zadne od MOOG a buduci tyzden idem na to tak potom napisem ako to dopadlo, dufam, ze to zvladnem Smile)) , lis bude Smile) snad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palkur1



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 9:41 pm    Předmět: Citovat

No a mam to za sebou aj ja. Vcera jedna strana, dnes druha. Robil som to v dielni v robote, auto na zdvihak, dolu kolesa, tie skrutky sli povolit dobre lebo som ich nastriekal asi 4 dni pred tym odhrzdovacom, oznacil som rameno, slo von lahko lebo zadny silentblok bol utrhnuty, tu trubku som narezal flexou a sklepol sekacom, predny silentblok som vypalil autogenom a vonkajsi kruzok vyrazil sekacom, nalisoval novy. Zadny som narazil po namazani vazelinov na rameno. No a montaz sla dost na... musel som odpojit obe kosticky a odsunut stabilizator a potom to voslo. Vcera som to robil cca 3 hodiny, dnes ani nie 2, auto lepsie drzi a nerobi take divne tukania.

A dakujem vsetkym prispievatelom do diskusie za rady, moc pomohli, diik Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 7:40 am    Předmět: silenblok Citovat

sgt napsal:
ok2ucx napsal:
Ahoj,
nechám to vyměnit, sám si ale netroufám, nemaje lis ani patřičný fortel ne tyhle zarezlé potvory Confused
Pavel


tú výmenu v pohode zvládneš, nie je to nič zložité.
Stačí zhodi koleso a jeden spoj kosti, odšrobova matku gu¾ového čapu ramena, riadne klepnú po oku ramena aby vyskočilo. Potom len odšrobuješ šroby čo držia silentbloky a vyberieš rameno.

Predné silentbloky: vylisova, tu sa toho moc vymyslie nedá. Väčšinou ale tieto silentbloky bývajú dobré.

Zadné silentbloky: - vykrúti silentblok (ak ešte vôbec drží) a ostane ti na ramene len kovová trubička. Stačí ju flexou nareza priečne na oboch stranách a potom majzlom klepnú po jednom reze - trubka krásne odletí.

Následné nalisovanie a zloženie je už brnkačka Cool

Chci tě jen upozornit že následná montáž toho zadního silenbloku neni taková brnkačka jak píšeš a to proto že se musí rameno do něj vložit ve správném ůhlu.A neni moc dobré spoléhat na to že se to tam namontuje tak jak to tam bylo předtím protože to může být budto pootočené a nebo ten co to tam dával před tebou to udělal špatně. Podrobně i s obrázkem je to tušim v knížce JAK NA TO
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tvankat



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 11:14 pm    Předmět: Citovat

Jak poznám, že jsou silentbloky zralé k výměně?
_________________
X1 1.9TD Berline rv.97, klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 10:45 am    Předmět: Citovat

tvankat napsal:
Jak poznám, že jsou silentbloky zralé k výměně?

jednoducho sa na nich pozrieš Laughing
Ale najlepšie je zatiahnu ručnú brzdu a nech ti niekto rozkýva auto zo zadu do predu. Ty sa len pozeraj na zadné silentbloky ako moc sa vyhýbajú do strán a pri tom si všimneš či sú úž neni trochu potrhané resp. ta guma úplne utrhnutá (to by ti ale auto pri nerovnostiach už hodne plávalo a vydávalo duté rany).
Tie predné silenbtloky bývajú väčšinou OK.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tvankat



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 10:13 pm    Předmět: Citovat

Spíš jsem chtěl vědět jak se auto chová, když jsou vymlácené? Auto mi docela dost bouchá např. na kostkách nebo při přejezdu zpomalovacích pruhů.
_________________
X1 1.9TD Berline rv.97, klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 9:14 am    Předmět: Citovat

Keď sú potrhané zadné silentbloky predných ramien, tak to má pri priečnych nerovnostiach hodne dutý zvuk a predná náprava cite¾ne pláva do strán.
Ak je to búchanie skôr kovové, tak to bývajú na 90% tyčky stabilizátorov (kosti) alebo spodné gu¾ové čapy ramena.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 5:44 pm    Předmět: uložení ramene přední nápravy Citovat

Tak mám za sebou opravu přední nápravy a výměnu rozvodů s pumpou. Včera mi to mechanik přivez a řikal že něco takovýho už dlouho neviděl. Nejčastější nářadí na nápravě byla rozbruska a autogen. Ale nakonec se mu to podařilo a mám vyměněný přední i zadni uložení ramen a čepy a musim řict že ted je to úplně jiná jízda. Když rozebral rozvody tak zjistil, že na jedný kladce chybí šroub, tak ho hledal a našel ho spadlej na krytu. Prej sem měl štěstí, že se to nepotkalo.
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Před dvěma měsíci jsem si nechal také vyměnit všechny čepi na přední nápravě včetně ramen. Tentokrát jsem zvolil značku FEBI. Píšete tady o zn. MOOG. Od MOOG jsem měl zadní čep ramene akul. čep na těhlici asi rok. Kukoví čep byl ok., ale zadní na rameni byl již z poloviny natržený. Zbytek jsem tam měl TRV cirka dva roky, zadní ko. kulový na těhlici ko.. Tak jsem zvědavý jak dlouho čepi vydrží od FEBI. Jaké jsou vaše skušenosti s těmato dvěma značkama. Cenově bych řekl že jsou skoro stejné. A co výdrž?? Václav
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Kdyby jsem si chtěl auto nechat dýl, tak bych asi volil LMI - LEMFÖRDER.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)