Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Olej do HDi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 6:07 pm    Předmět: Olej do HDi Citovat

Ahoj, zdravím vás. Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Do své staré 2,1TD jsem pravidelně lil olej Total Qartz 7000. Teď když jsem kupoval do HDi olej, tak mi doporučili plnou syntetiku Divinol 5W-40. Prý to nějak schválil Citroen nebo co a lejou to teď do všech HDi. Tenhle olej jsem koupil protože jsem potřeboval rychle vyměnit, ale nevím, co tam mám nalejt potom.. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Nebo slyšel jste o tom někdo něco? Jiný olej než Total jsem nezkoušel a nerad bych tam lil nějakou sračku.. Díky za vaše názory Smile


_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. No, Citroen to určitě konkrétně neschválil (myslím tak jako třeba Total), jelikož ten Divinol neplní firemní normu PSA, ale na tom až tak nezáleží. Pokud vím, tak normu PSA plní třeba Total a Shell.
Každopádně HDI není žádný technický zázrak (jako třeba některé nové diesly od VW), takže nepotřebuje nikterak speciálně aditivovaný olej. Obecný předpis pro Tvoji Xantii je olej zhruba API CF, ACEA B3 a SAE dle stylu jízdy. 5W40 od Divinolu můžeš klidně použít - plní obecné předpisy výrobce a viskozita 5W40 je optimální jak na zimu, tak na léto.
Jinak Divinol má poměrně slušné recenze, takže to zřejmě nebude špatný olej.
Olej měò optimálně po 10 tis. km a maximálně po 15 tis. km a 1 roce Idea
Pokud Tě problematika motorových olejů zajímá, doporučuji diskuzní fórum zde: www.oleje.cz
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997


Naposledy upravil luk.zah dne čt říjen 22, 2009 7:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuffy



Založen: 26.9.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: rožňava, slovensko

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 7:16 pm    Předmět: olej Citovat

Ja používam tento

http://olejposta.sk/r_98.html


výmena po 15,000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 7:27 pm    Předmět: Citovat

HDI má předpis 20tisíc!!!!! Samo je třeba uzpůsobit výměnu provozu auta. Předpis km výrobce určuje podle množství katabolických splodin, které se dostávají do oleje. Leju Total Quartz 9000, měním zhruba co 20, kdybych jezdil jen po městě a hlavně v zimě zkrátil bych interval na 15.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 7:35 pm    Předmět: Citovat

HDI má sice předpis 20 tis. km, ale za tzv. optimálního provozu - t. j. dlouhé jízdy bez přetěžování motoru a popojíždění v kolonách, absolutní minimum studených startů atd. atd.
Při ´´standardním´´provozu (město, dálnice, zimní starty....) se doporučuje zkrátit interval o 30% a u starších vozů dokonce na 50%.
Dále je třeba mít na poměti, že HDI jsou krasavice 8-10 let staré...
Doporučuji pročíst diskuze a články odborníků zde: www.oleje.cz

Já bych zkrátka přes 15 tis u Xa nešel. Jinak jak u své Xa, tak u mého Peugeotu 406 (2.0HDI, 80kw, rv. 2002) měním olej 2 krát ročně - vždy na jaře a na podzim. Vychází to tak 8000-9000 Km. Myslím si, že těch pár korun navíc za olej stojí za to mít auto v dobré kondici.
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuffy



Založen: 26.9.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: rožňava, slovensko

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 7:52 pm    Předmět: výmena Citovat

luk.zah napsal:
HDI má sice předpis 20 tis. km, ale za tzv. optimálního provozu - t. j. dlouhé jízdy bez přetěžování motoru a popojíždění v kolonách, absolutní minimum studených startů atd. atd.
Při ´´standardním´´provozu (město, dálnice, zimní starty....) se doporučuje zkrátit interval o 30% a u starších vozů dokonce na 50%.
Dále je třeba mít na poměti, že HDI jsou krasavice 8-10 let staré...
Doporučuji pročíst diskuze a články odborníků zde: www.oleje.cz

Já bych zkrátka přes 15 tis u Xa nešel. Jinak jak u své Xa, tak u mého Peugeotu 406 (2.0HDI, 80kw, rv. 2002) měním olej 2 krát ročně - vždy na jaře a na podzim. Vychází to tak 8000-9000 Km. Myslím si, že těch pár korun navíc za olej stojí za to mít auto v dobré kondici.






moja reč....15,000 je ideál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

Divinolu se vůbec neboj,je to dobrý olej,na našem HDi jsme na něm jezdili dvě výměny,než jsme se dostali k levnému zdroji Totalu,jinak by jsme do něj dávali divinol pořád.TD i BX,dostávají taky divinol,a nestěžují si Laughing
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Díky za informace, hlavně luk.zah Smile Taky jsem se chtěl právě ptát jak je to s tím intervalem, když mi na tacho skáčou čísla jen po 2kách (2, 20, 200...). Vím že je tady na to i článek, ale mám takové tušení, že to stejně předělat nejde.. Ale asi to teda nechám taky max. na těch 15,000km. Akorát to budu muset hlídat, abych to moc nepřejel ten olej, no.. Mno a ten olej uvidím. Asi teda zůstanu u toho Divinolu, když říkáte že je dobrý. Táta mi zase radí, abych si koupil Castrol Magnatec, že s ním má hodně dobré zkušenosti. Ale to mi přijde už moc drahé a trochu zbytečné, když pro HDi bohatě stačí třeba ten Total nebo Divinol.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 5:29 pm    Předmět: Citovat

Nastavit servisní interval, třeba 15 tisíc, samozřejmě jde.

Pročti moje příspěvky na tomto linku a hned budeš vědět jak. Wink

http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=13880&highlight=
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 6:19 pm    Předmět: Citovat

Jo, tak já jsem koukal asi na jiné příspěvky, ale to je přesně ono, mockrát díky. Přesně jak je napsáno. Otevřu dveře, držím, skočí tam 30,000 a pak hned 15,000 a rozsvítí se ABS. Zapnu klíček, objeví se 19,656 vypnu klíček, zapnu znova a je tam 14,656. Paráda, dík Smile
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)