Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit XII HDi 80Kw??
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
majer



Založen: 8.10.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 9:00 pm    Předmět: Koupit XII HDi 80Kw?? Citovat

Uvažuji o koupi xantie II v Hdi 80Kw, ale dost lidí mne straší a odrazuje od této motorizace s důvodů drahých oprav jak vstřikovačů, čerpadla apod ? koupit raději 1,9TD?Může mi někdo poradit ? konkrétně se jedná o tuhle tu : http://www.jocar.cz/auto.php?id=12851747
_________________
bylo:Citroen xsara II 1,9D break, Je:Peugeot 406 break 2,0Hdi 80Kw r.v.00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

Vem si sebou někoho kdo těm autum rozumí, a posoudí ten tvůj konkrétní kus. Sám se s autem projeď jestli ti bude vyhovovat. Mám ten samý motor a nemám proti němu větších výhrad. Jezdím s ním od 60t. Teď mám najeto asi 156tisíc. Motor si řekl krom běžné údržby jen o novou řemenici na klikovce a o rozvody ve 100t. (tekoucí vodní pumpa). Dál se uvidí, máme zhruba stejné kilomettry.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kenedz



Založen: 4.7.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Záboří

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,HDi není špatná koupě,pokud není po nějakém dobytkovi.Když jsem tu mou prodal,tak měla 210 000km a spokojennost.(teď už má skoro 230 000)Koupená bouraná a měla 180t.km rozvody po Němcovy,na 190 tyč. stabiliz. a origo přední kotouče a čerpadlo v nádrži,dal jsem z R19-druhovýroba už není drahá,spojku jsem nechal jen obložit za 300kč na 205t.km jeden vstřik,odešel u něj vnitřek.Veškerá uložení motoru,kuláky,spodní čepy atd. vše původní!!
Hlavně si prověř KM,ta tvoje by měla být na těch km po rozvodech,váhu vzduchu,pokud už není KO vyčistíš,občas snímač tlaku na railu,solenoid,prodřená hadička od EGRu,řemenice,ale to vše zkontroluj při koupi,jinak spotřební věci.
Podle foto bych řekl že ten volant je už obšívaný-jen má doměnka.
Na málo jetý kousek při jejich roku výroby už dnes těžko narazíš,přeci jen naftu si kupuje ten kdo potřebuje jezdit Wink
_________________
Xantia Break HDi Exkluzive 140PS r.99-prodáno
Xantia Activa TCT r.96-jen na Xasrazy
Peugeot 406 HDi Prémium pack r.00-plně naložen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
majer



Založen: 8.10.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 7:50 am    Předmět: Citovat

no dneska se na to pojedu podívat co vím,tak je to náchylné na kvalitu nafty a jelikož je to dovoz z itálie nezjistím vlastně nic jak kdo s tím jezdil což mě trochu odrazuje .stav km je v ČR naprosto zbytečný údaj nedělám si iluze že by v takové výbavě mělo auto najeto tolik km ....jen jsem chtěl vědět jak to je co jsem slyšel tak oprava čerpadla 20tis a vstřiky cca 7600-4500ks což je ranec.....ještě ta řemenice jsem slyšel že zlobí ...hm otázka jestli to poznám ..jestli bylo bourané jsi zjistím vím jak na to ale, myslím tím stav s HDI nemám zkušenost přesto díky za každou radu ....
_________________
bylo:Citroen xsara II 1,9D break, Je:Peugeot 406 break 2,0Hdi 80Kw r.v.00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 8:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj,nní čeho se bát,nám taky HDi najelo cca 55 000km od doby co ho máme,a naprosto v pohodě,šlape jak hodinky,s motorem jako takovým problémy nebyly,jen jsme měnili řemenici na klice,kladky,a rozvody,a nechali preventivně zkontrolovat a vyčistit vstřikovače v Bosch servisu,byly naprosto v pořádko,holt německá nafta jim neškodila Very Happy

Kupovali jsme jí u nás,asi byla bouraná,ale na autě je vše ok,velmi kvalitně opraveno.

Ta tvoje byla bouraná na zadek,možná jen lehce,páč jí přesně nepasuje víko kufru,a má měněné obě LZ světla,ty se šedými kryty tam nemají co dělat,jsou ze staršího modelu.
Pochopitelně na KM zapoměò bude mít najeto tak 300tkm.
Ale to neznamená že je ve špatném stavu,naopak to může být pěkný kousek. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Já mám na HDi něco přes 200tis, sám jsem najel přes 20tis.km bez sebemenšího problému.U motoru jen rozvody a běžné servisní věci - olej, filtry,vyčistění váhy vzduchu. Pokud váháš nad motorizací tak koukni taky na rozdíly v převodech, což bylo pro mě dost důležité : http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1409&highlight=zp%F8evodov%E1n%ED
Pokud bych měl volit znovu tak to bude zase HDi a koupě jen v DE. Koukal jsem na tu tvoji a zdá se mi dost drahá-r.99 a bílá, což je téměř neprodejná barva, tak snad bude alespoò v dobrém stavu.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
majer



Založen: 8.10.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 10:06 am    Předmět: Citovat

no když jsem se díval na ty zadní světla tak LZ je rozbité to tak vypadá , no jestli přestane pršet , tak se na ni pojedu podívat odpoledne a pak budu vědět víc.....poměřím tloušku laku, a budu vědět hned kde všude byla měněná Smile pakliže tedy postoupí do druhého kola výběru ...bude li s majitelem rozumná řeč a sleví ......uvidíme....
_________________
bylo:Citroen xsara II 1,9D break, Je:Peugeot 406 break 2,0Hdi 80Kw r.v.00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

Luboš.H napsal:
...a bílá, což je téměř neprodejná barva...


Jak si na tohle přišel? Zase nějaký lidový moudro... Záleží na každým jaká barva se mu líbí, bílá vůbec neni špatná,naopak, i nový BMW se prodávaj v bílý.

Jinak bych do toho klidně šel, nějaký drobný investice sice budou, je to francouz, ale jinak bych z motoru strach neměl, dej mu co potřebuje a ujedeš s nim dost a dost km. Hlavně netankovat u ONO atd, ale u nějakých spolehlivějších benzinek. JInak, když kupuješ ojetý auto, tak je to vždycky trochu risk, i když si to necháš zkontrolovat v servisu, nemusíš se dozvědět všechno. Ten zadek byl evidentně uklej, jde o to jak moc, aby tam nebyl vyvařovanej blatník a pak to nekvetlo.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

Žádný lidový moudro, jen to čas od času sleduji co se prodává na Autoscoutu a Mobile.de a vidím že v téhle barvě jsou tam ty auta hodně dlouho, většinou jdou hodně pod cenu. Tím to ale nechci nikomu hanět Wink
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

Strach bych neměl. Koupil jsem tu svoji se 120 tsíci a teď mám 270tkm. Výměna rozvodů, řemenice, nějakej ten čep a silentblok. A ceny? Srovnatelné s ostatními (snad kromě Renoltíků, ty jsou asi fakt dražší). Jen Activy mají svá specifika, ale ty se týkají jen podvozku...
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
majer



Založen: 8.10.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:05 am    Předmět: Citovat

vím o bílé barvě se to říká ale barva je mi fuk , požadavek : rodiné auto vozím 2-3děti+ženu +psa občas kola na střeše či ve vnitř...min 2-4vaky abs a najezdím cca 15-22tis za rok tedy mi vyšlo že by to mohlo být ono...barvu neřeším , snažím se řešit motor a náklady na provoz auta dofuk koulí tuším cca 250Kč/ks atd .....
_________________
bylo:Citroen xsara II 1,9D break, Je:Peugeot 406 break 2,0Hdi 80Kw r.v.00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Tak vidím, že zatíženost auta plánuješ obdobně jako jako já. Měl jsem dříve 1.9TD. Spokojenej jsem byl s oběma, ale HDi se mě osobně jeví líp. Fakt je, že s TD jsem dokázal zajet 100km za 4,1 litru, což s HDi ne. Tam tak kolem 5. Ale zase při naloženém autě se 4 kolama na střeše si TD cucalo i trávu kolem dálnice, kdežto Hdi se pořát vleze mezi 6-7 litrů. TD mi i lehce bralo mot.olej. Mezi výměnou jsem tak půl ž 3/4 l dolíval. Teď nedolívám nic. I dynamika se mi zamlová víc atd. Ale to je samozřejmě jen můj subjektivní dojem. Tak šastnou ruku při výběru.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

Bílá je v módě, nové auta se nejvíc momentálně prodávají bílé. A vůbec to není špatná barva.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 1:02 pm    Předmět: srovnani Citovat

co do spolehlivosti si nepomuzes, bo mistni mechanici (frantici) me zas zrazovaly od TD po roce 97 bo jim praskaj ojnice a to je pak fakt na odpis.

Ale stavalo se to vetsinou kolem 100t km a driv. V ceskych bazarach to ma vsechno min trojnasobek, takze bez rizika. Snad jen opravdu overitelne malo jete dovozy. Ve FR se najdou, bo je tady nafta o dost levnejsi nez benzin a lidi kupujou naftaky i na jezdeni kolem komina...

a ta bila se me taky libi Cool
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Já mám hada 6rokem, krom počátečních investic jako rozvody, oil, filtr atd. jako ukaždého auta už nic. Øeším akorát provozní problém, pneu, filtry, oil,čepi atd. . Tedy nic závažného. Neboj se toho akorát tedy skus tu cenu stáhnout alespoò o 3000kč. na ty koncové světla ty jsou z X1. Za exclusiv je ta cena podle mne přijatelná.
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)