Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co to zas je ???

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 5:36 pm    Předmět: Co to zas je ??? Citovat

X1 activa: z nějakého důvodu přestaly pracovat náklonové pístnice....
Auto 14 dní stálo, pak jsem vyměnil stabilizátor a čep na pravé straně vepředu- následně udělal geometrii přední nápravy ....
Na jámě jsem zkontroloval korektor náklonu, promazanej, žádné táhlo není vypadlé, vše vypadá o.k. dokonce když jen zatlačím prstem na táhla, jak na jednu stranu, tak na druhou - vidím jak to pístnice tahá, auto se buď přizvedává nebo naopak se tlačí k zemi a je slyšet jak to přepouští !!! Pak vylezu z jámy a by je to nelogické tak auto rozkývu bez problémů cca 10 cm na každou stranu - pístnice to nepodrží, na rozdíl od dřívějška.... Za jízdy se to taky houpe jak šestikulka...
Co teď ????? Díky Medík Crying or Very sad
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 7:01 pm    Předmět: Co to zas je Citovat

Zkontroluj uchycení táhel na pravé i levé straně,nebo jestli ti neprasklo to plastové uložení v kterém chodí. Když to chodí když tlačiš prstem tak to bude někde v mechanice. Prostě s tím hýbej a hledej kde to vázne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 6:06 pm    Předmět: pokračování z 18.9.2009 Citovat

Tak jsem to na doporučení kolegy Švece šel dneska šéfnout, nebo nebylo vyloučeno, že jsem poprvé něco přehlédl: Všechny táhla fungujou na jámě jen jemně zatahám zá táhla náklonu a hned to pracuje....
Došlo k malé změně, už to nerozkývám na místě je cítit jak to začne držet !!! OVŠEM při jízdě i cca 40 je náklon znát. Nepracuje to !!!
Jednou jsem situaci konzultoval s PaMem, ale už mu nechci volat a otravovat... Ale PaM vyjádřil myšlenku ohledně tyčky stabilizátoru, kterou jsem měnil a to, jestli byla stejně dlouhá.. já mu odpověděl, že ano, ale abych si tím byl naprosto jistej to nejsem..tedy měřili jsme to jen pohledem a porovnáním vedle sebe...zdálo se to stejný... ikdyž by byl rozdíl, řekněme cca 1cm, jistě, víc by to tlačilo na stabilizátor, potom by pracoval možná korektor náklonu trvale, což se neděje. Nehledě na to, že mi to posílal Bobo podle VIN...Protože když vypnu motor, tak korektor není slyšet, že by přepouštěl, jako tomu je když za to zatahám prstama...
Výška předku je obou stranách stejná
Před výměnou čepu a tyčky došlo k zajímavé věci, ale těžko říct jestli to s tím má souvislost. A sice - po přejezdu nerovností 5km rychlostí u nás před Měú- kostky, díry v hliněné silnici tedy, spíš prostranství- jsem vyjel na normální cestu a auto táhlo doprava a byl jakoby poposanej volant o 10cm...První co mě napadlo, že jsem píchnul.. nic. Pak jsem to zvedl a zjistil, že čep je na... a že se kolo pohybuje díky čepu 1cm na každou stranu.. Předpokládám, že při přejezdu nerovností se ten čep úplně dok.. a proto to mělo velkou vůli a táhlo to doprava... Ovšem po výměně čepu jsme museli poposadit volant zpět o 10cm....
Závěrem: Já vím kolegové jede to tak co, ale kdo neměl activu, neví jak rychle si na to lze zvyknout a jak to člověka točí když se to naklání....
Jistě rád se svezu s manželčinou obyč a dokonce se teď chystám jí dát na předek komforti neb upravit koule /tajně/a dělat potom blbého, nebo ona nemá houpání moc ráda...
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Vážení kolegové, chvilku jsem se rozmýšlel jestli to sem mám vůbec psát.. Po dlouhé diskusi na chatu s PaMem a Josefem2 o nefungujících nákl. pístnicích.... 14dní to prostě nešlo a najednou to začalo fungovat..... Do ničeho jsem nezasahoval, NIC !!! Funguje to .... tak jako předtím... Laughing
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 9:24 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že se naopak můžeš pochválit lacinou opravou. Laughing
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

to je super, až budu mít problém, tak ti na 14 dní půjčím auto... Laughing
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)