Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezávislé topení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rapir



Založen: 12.1.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 10:31 pm    Předmět: BW 50 Citovat

Ahoj koukám že jsou tu nějaké nové příspěvky, tak musím reagovat Smile
BW 50 je skutečně 5 KW zcela nezávislé topení a existuje jak benzínová tak naftová verze. To jsem byl schopný zjistit, ale pořád nevím jak na ty kablíky a zkoušet to bez schématu, nebo znalosti zapojení je nesmysl. Pokud mi někdo dokáže poradit budu ho všude chválit Smile David
_________________
Xantia 1.9 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robert



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Holetín u Hlinska v Č.

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 6:34 am    Předmět: Citovat

rapir napsal:
Zdravim nevíte někdo jak zapojit topení Webasto BW 50 ? Koupil jsem ho starší, koukají z něj dráty a já nevím jak to připojit a bojim se abych to neodpálil. Budu vděčný za jakékoliv rady. Dík David

odpověď tu už sice byla, ale aby jsi to pochopil, zopakuji to detailněji. Podle tvé registrace máš motor 19TD, tudíž naftový. Topení BW50 je 5 kW, ale je tenhle bufík benzínový. Naftová verze má označení DW50 !! Měl jsem ho v autě a vyhodil, protože odkapávala nafta při startu a vypínání bufíku (to bych překousl), ale potom se posrala oběhovka, takže jsem topil jen když vrčel motor. Je to starý typ, blbě rozebíratelný a díly drahé, takže jsem do svého auta koupil kotlík nový. Starý je v bedně a až budu mít chu, zkusím ho kuchnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 3:43 pm    Předmět: Citovat

Pánové mám menší problém s nez.topením.Zdá se mě,že nevypíná jak má.Voda ohřátá na 85C a bufík pořád pracuje.Nevím jak to je zapojený,ale jestli se nepletu musí tam být nějaké teplotní čidlo,které hlídá teplotu vody a podle toho zapíná,nebo vypíná topení.Ale na druhou stranu bufík má svou řídící jednotku a ta by při poruše čidla určitě topení odpojila.Alespoò si to myslím.Topení jinak pracuje bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dostal se mi do rukou pěkný soubor (pdf), s popisem funkčnosti a postupu testování či oprav atd. (vč.fotek) bufíku. V češtině. Když mi poradíte jak soubor dostat na fórum, tak ho tam nasypu k dispozici všem.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mattiwlk



Založen: 22.10.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, mám následující problém: při spuštěném motoru topení šlape, jak má, ale když se zapne (za studena i tepla) topení pomocí ovladače webasto jako nezávislé, roztočí se ventilátor v kabině, trkač nacucne naftu, turbína se spustí, výfuk vyfoukne dým, turbína nabere otáčky do plna a asi po dvaceti vteřinách najednou vypne a dotočí se a nic. Myslím, že bude asi problém s ochranou proti přehřátí, patrně se netočí to oběhové čerpadlo, které má udržovat v chodu malý okruh, jetsli jsem to z poznámek na fórech vyčetl správně. Bohužel ten odkaz na manuál ebespacheru, který je na všech citro fórech teď v říjnu přestal fungovat, tak vás znalce prosím o radu nebo návod, co s tím.... Díky moc a hezkou zimu bez závad přeje mattiwlk...
_________________
Xantia II Break 2.0 HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)