Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přední náprava - divná závada
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 9:15 am    Předmět: Přední náprava - divná závada Citovat

Ahoj chlapi, na mé X1 1,9 TD Hydraktiv II mám závdu, se kterou si nevím rady. Sjíždí se mi špatně přední kola-mám smetené vnější hrany. Mám v pořádku všechny čepy, silenbloky, kulopera, 2x a pokaždé v jiném servisu mi měřili sbíhavost a odklon a všechno je v nejlepším pořádku. Tvrdí mi, že prý je to gumama (Kleber Dynaxer). Mají být nahuštěny na 2,3, ale radeji je právě díky této závadě foukám na 2,5. Auto neplave, nikam netahne, chová se úplně normáně, jen mi přijde, že když někde otáčím, jakoby chtělo každé kolo jet trochu jinam, jakoby se to šaruje (možná si to namlouvám a je to normální). Auto je 100% nebourané. Začal jsem to pozorovat už na podzim, pak jsem přezul na zimu a najezdil 7000km na zimákách a ty se mi sjíždí normálně (navíc nejsou nijak kvalitní). Začínám opravdu věřit, že je to gumama. Už jste se s tím někdo setkal, že by špatné sjíždění bylo v gumách? Přijde mi to jako výmluva opravářů, když nemůžou najít zkutečnou závadu, Ale je mi divný, že zimáky se mi sjíždí normálně. Za rady a odpovědi moc děkuju. Lukáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 9:38 am    Předmět: Citovat

To je jednoduchý v zimě to klouže tak se bojíš do zatáček. Mě se taky sjíždej hrany a obcas nejen hrany ale i bok pneumatiky mit tam nižší profil tak škrtam hlinik o asfalt. Prostě musíš jezdit klidnejc Twisted Evil Ne delam si prdelky ale taky me to vydesilo když jsem na gumy koukal a tohle bylo jedinné vysvětleni Smile
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi hoblujou přední gumy a venkovní hrany mizí před očima a zimáky v pohodě. Mám daný Michelin energy saver. Náprava je v pořádku a všichni mi řikaji že je to buď gumama nebo stylem průjezdu zatáček. Už to neřešim a jezdim. Jinak foukám předek na 2,6. Embarassed
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

Mám ty gumy Kléber Dynaxer HP2,a vinu na sjíždění bych rozhodně v gumách neviděl.To,že ti při plném rejdu jakoby"odskakují",a mají snahu se odírat je asi normální,dělají nám to obě xantie.

Jinak foukám na 2,5 a 2,3 a ok.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

A co takhle nechat zkontrolovat výšku?Jestli je rozhozená,tak seřídit a znovu udělat geometrii.Mě se taky lehce sjíždí kraje.Je to asi normální..
Jinak co jsem tak nějak sám vypozoroval,tak je třeba před geometrií si nechat pořádně prohlédnout spodek,případně vyměnit všechny špatný čepy,silentbloky ap,seřídit výšku auta a pak teprve na laserovku.A to ještě musíš narazit na servis,kde umí dělat geometrii "houpačky".
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 6:45 am    Předmět: Citovat

Chlapi, moc díky za odpovědi a názory. Je fakt, že to auto docela slušně drží stopu, od toho se odvíjí styl projíždění zatáček. Nenutí mě to prostě brzdit, protože nemám pocit, že ji projíždím velkou rychlostí a že to má snahu uklouznout. Asi tomu nechám volný průběh a budu jezdit na mírně přefouknutých gumách. Výšku, všechny části nápravy a geometrii mám v pořádku, tak nač se trápit. Šasté kilometri s houpačkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 12:43 pm    Předmět: geometrie Citovat

Když ti dělali geometrii měl jsi nastartované auto? Nevim jak je to u xantie s protipadacíma zámkama ale ti co je nemají tak by měli seřizovat geometrii s běžícím motorem v normální jízdní poloze.Většina servisů to neví a musíš jim to říct.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

Laky - příště zkus koupit na předek gumy s asymetrickym vzorkem. Ty maj jinou skladbu vzorku na vnější a jinou na vnitřní části pláště. Já auto koupil s gumama Goodyear excellence a ty maj na vnější straně hned dvě nepřerušený "obruče" po celým obvodu kola. Ideální věc na vedení auta v zatáčce.
Klidně ti je ukážu, máš to ke mě kousek. Smile
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

Mně se taky sjeli vnitřky na starejch zimákách, se kterýma sem xantii koupil. Pak jsemkoupil nový gumy a pro jistotu nechal dělat geo - byla v pořádku. Najel jsem na nich tak 20 tis. a zatím vypadaj ok. V servisu říkali, že bylo špatnýma gumama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo...



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Bratislava SR

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 10:40 am    Předmět: Citovat

Takze som sa konecne dozvedel, preco mam aj ja stale zjazdene kraje gum.. Smile Som rad, ze je to "standard" Smile
_________________
Citroen Xantia X2 1.9TD automat, r.v.2000, 16"Borbet, CarComputer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Není to standart Evil or Very Mad
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 9:46 pm    Předmět: Citovat

no nevím ale to sjíždění gum z jedné strany bych za standard nepovažoval, je fakt že sem tam (poslední dobou častěji) jezdím jak to hovádko ale gumy se mi sjíždí nromálně celé. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo...



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Bratislava SR

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

Tak ale 2 krat som stym bol na geometrii. Samozrejme nadavali, lebo mi bezal motor. Ale tvrdili, ze je geo v poriadku. A stale mam viac zjazdene gumy z vonku. Ale priznam sa, ze zakruty niekedy rezem trosku viac. Ale tiez si myslim, ze toto asi na to vplyv nema. Smile Dumy mam Pirelli P6000 s asymetrickym dezenom, takze gumami to tiez urcite nebude.. Smile
_________________
Citroen Xantia X2 1.9TD automat, r.v.2000, 16"Borbet, CarComputer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

Tiež sa mi zdá ,že vonkajšia strana pneumatík sa viacej derie vpredu, vzadu sa to zdá by o.k. Uvidíme čo to spravý po geometrii na ktorú sa chystám. Do strán auto neahá aj volant je v poriadku (vodorovne) tak som zvedavý... Surprised
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

jojo... napsal:
Ale priznam sa, ze zakruty niekedy rezem trosku viac. Ale tiez si myslim, ze toto asi na to vplyv nema. Smile Dumy mam Pirelli P6000 s asymetrickym dezenom, takze gumami to tiez urcite nebude.. Smile


Nic proti, ale věř tomu, že rychlé průjezdy zatáček a pneu na tohle mají velký vliv. Čím měkčí guma, tím víc se budou sjíždět vnější okraje na přední nápravě - u vozidel s předním náhonem. U vozidel se zadním náhonem se to tak bude sjíždět v zadu. Automobily s "předkem" jsou nedotáčivé a tudiž se předek má snahu sunout ze zatáčky ven, pneu se trochu ohne (měkčí více, tvrdší méně) a tím pádem dochází k většímu opotřebení okraje pneu vnějšího kola. U zadního náhonu, vlivem přetáčivosti, zase dochází k opotřebení okraje vnější pneu na zadní nápravě.
U krátké Xantie bude toto mnohem markantnější než u Breaku.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)