Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blikající kontrolka oleje/střešní nosič
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 6:42 pm    Předmět: Blikající kontrolka oleje/střešní nosič Citovat

Zdravím vás všechny,
Prosím, poraďte mi někdo Xantií znalý, zda se občas normálně stává, že začne při otočení klíčkem do druhé polohy blikat oranžová kontrolka, signalizující nedostatek oleje v motoru? Čas od času se mi to stane, ne pokaždé, jen občas. Přitom jsem si jistý, že oleje je v motoru dostatek. Nedávno se olej měnil a je na měrce na horní maximální rysce... Nevím, jestli je tam nějaké špatné čidlo, či co? Mám motor 1,8i (74kW).
Je možné, že je to tím, když auto stojí mírně nakloněno, nebo z kopce a hladina oleje se tím pádem na jedné straně změní, ale jinak vážně nevím, čím by to mohlo být způsobeno Question Very Happy ...

A když už otravuji, chtěl jsem se ještě zeptat, zda někdo nevíte o někom, kdo by prodal střešní nosič na klasickou Xantii? Napsal jsem to sice i do té inzerce, ale tak, kdyby o něčem někdo věděl, píšu to i tady...
Mějte se fajn a díky, Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Odliv oleje ma urcite vliv na chovani snimace. Mas jistotu , ze merka je spravna? Napred bych zkusil s nekym porovnat . Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

Ten snímač blbne často spousta lidí kvůli tomu vyndává žárovku.Mně sice funguje,ale pekelně mně sere,páč stačí abych stál nakřivo,a nebo když se mi hejbne hladina oleje v motoru pod půlku na rysce,a hned kontrolka bliká,a já jak hovado dolejvám každejch čtrnáct dní decku oleje Rolling Eyes Twisted Evil
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

Kluci díky moc za rady! Já jsem si myslel, že to bude asi nějaký citlivější a jak auto stojí trochu šikmo, nebo z kopce, hladina oleje se hejbne trošku jinak a už to hlásí... Tak, ono je to na jednu stranu dobře, aspoò to člověka donutí tu měrku vytáhnout a přesvědčit se, že je tam vážně oleje dost Very Happy ... Ono se to nestává často, ale občas to zabliká, pouze ale při nastartování, pak to zhasne a třeba zase tři dny nic, asi prostě podle polohy auta, v jaký se zrovna nachází Very Happy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Hned nad tvým inzerátem je jiný, který prodává nosič na Xantii. Akorát nepíše, jestli sedan nebo kombík.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

mám nosič na krátkou xantii jedničku,díry pod dveřmi jednou jsem na něm vezl kola. je nový od Boba stál 1600 za 600,- Kč je tvůj. Xantu jsem prodal.

kolem rakovníka v červenci pojedu. pokud budeš mít zájem napiš mi tady do klubové pošty.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 7:41 am    Předmět: Citovat

presne tak, čidlo oleja je moc citlivé, vačšinou bliká keď je olej len v polovici rysky. A tak isto ak je auto len trocha nakrivo Smile Aspoò vieš, že tam tú kontrolku máš a po pár sekundách to aj tak zhasne.
To kámošovi na fabke svieti nonstop kontrolka motora a ešte nonstop aj bliká kontrolka hladiny chladiacej kvapaliny Laughing
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 7:49 am    Předmět: Citovat

Ja sa vrátim k tomu oleju resp. kontrolke.
Dva krát sa mi stalo ,že pri prudkom brzdení sa mi rozsvietila kontrolka hladiny oleja v motore. Neviem či to malo súvis s tým brzdením alebo len nejaký špatný kontakt. Oleja po skontrolovaní bol dostatok. Wink
Odvtedy sa kontrolka nerozsvietila ,ale som nemusel ani prudko brzdi... Cool
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

blika to ako diskotejka a zisitl som ze nema spolocne z polohou auta proste mne sa raz za mesiac rozhodne zablikat akurat v zime mi to robievala skoro kazdy 5 den od kedy teplo tak fakt raz za mesiac a to mam olej asi tak v 3/4 na tom kontolnom drate Smile neubuda ho tak secko je ok proste 15sek si blika a potom je klud

co mi pripomina nemate dakto manual vo farebnom prevedeni na palubovku X1 lebo ja ani netusim co tam su vsetko za kontrolky a co kde svieti Smile mam 1.9TD, lebo stiahol som z netu ciernobiely ale tam su len biele policka
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Kontrolku hladiny oleje má asi tak každá 3. xantie. Vesměs bliká po 2. studeném startu, kdy je studený olej odstředěný v bloku motoru.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majlo



Založen: 27.6.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Horšovský Týn

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 7:12 pm    Předmět: Citovat

Me to blika jen kdyz stojim delsi dobu z kopce,kdyz dojedu na rovinu tak prestane blikat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Runes napsal:
blika to ako diskotejka a zisitl som ze nema spolocne z polohou auta proste mne sa raz za mesiac rozhodne zablikat akurat v zime mi to robievala skoro kazdy 5 den od kedy teplo tak fakt raz za mesiac a to mam olej asi tak v 3/4 na tom kontolnom drate Smile neubuda ho tak secko je ok proste 15sek si blika a potom je klud

co mi pripomina nemate dakto manual vo farebnom prevedeni na palubovku X1 lebo ja ani netusim co tam su vsetko za kontrolky a co kde svieti Smile mam 1.9TD, lebo stiahol som z netu ciernobiely ale tam su len biele policka


Mrkni se sem:

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2027

A stáhni si návod k obsluze na Citroën Xantia X1. Máš to tam barevný.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 8:48 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
mám nosič na krátkou xantii jedničku,díry pod dveřmi jednou jsem na něm vezl kola. je nový od Boba stál 1600 za 600,- Kč je tvůj. Xantu jsem prodal.

kolem rakovníka v červenci pojedu. pokud budeš mít zájem napiš mi tady do klubové pošty.

Díky moc za nabídku! Psal jsem Ti soukromou zprávu, snad jsi ji dostal? Určitě se mnou můžeš počítat, rád si od Tebe nosič koupím. Pokud sem v červenci pojedeš, tak se někde srazíme, nebo se můžeme domluvit na poslání dobírkou, jak budeš chtít, určitě dej vědět, díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kucoteam



Založen: 28.5.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 10:12 am    Předmět: Citovat

Ja mam HDI a tiez mi to sem tam blika jedna radost, ale po par sek. to zhasne a je pokoj. To asi bude jedna z nepodstatnych chyb xantii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

kucoteam napsal:
Ja mam HDI a tiez mi to sem tam blika jedna radost, ale po par sek. to zhasne a je pokoj. To asi bude jedna z nepodstatnych chyb xantii.
no ono ked to zacne blikat tak to blika 15 sek Smile ale v principe kym nesvieti STOP tak asi treba ignor pripadne raz zacas kuknut hladinu Smile
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)