Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chcípla za jízdy - dlouho nešla nastartovat 1,6i r.v.96

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NEIDEKER



Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 2:18 pm    Předmět: Chcípla za jízdy - dlouho nešla nastartovat 1,6i r.v.96 Citovat

Ahoj lidi, dnes se mi stalo že mi můj miláček při rychlosti cca 90km/h naprosto chcípnul. Je cca týden po výměně svíček, ty jsem dnes znovu vyndal ale vyčstil a le neshledaj je jako špatný. Dlouho mi pak nešlo nastartovat ( vše makalo jen nenaskočil) až se to po cca hodině povedlo, je to už 2 případ od výměny. Ps: svíčky jsou dvoubodové. Porďte pls. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Zkusil bych tam vrátit ty původní, co to bude dělat, jestli to nepřestane, tak bych teprv hledal problém jinde.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Svíce to nebudou. 1,6 má zapalování bez rozdělovače. Tak že je jedno kolik elektrod má svíce. Já mám konkrétně 4elektrodové BERU už třetím rokem a naprosto bez problémů. Když to udělá znovu tak je potřeba hledat. Jestli to hází jiskru Idea (pokud né muže to dělat zapalovací trafo, když se zahřeje může vynechat a jak to schládne tak zase třeba běží). Nebo to samé může dělat nějaký kontak na el. instalaci. Rolling Eyes Nebo jestli tam jde palivo, když né (tak kuknut na relé a na palivovou pumpu). Question Ještě v jakém stavu jsou rozvody? Nemohly přeskočit? Už jsem viděl jedno auto co melo přeskočený rozvod o 4 zuby a motor jel jenom za studena. Shocked
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEIDEKER



Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, rozvody jsou cca 2 roky staré takže ty bych nejspíše vyloučil, bohužel problém už se rozšířil - momentálně vězím v práci a nemůžu to nadlábnout ani za studena. A když to naskočí tak to během 2 sekund zase chcípne. Sad Přijde mi jako kdyby tam nešlo palivo, protože celý proces startu má kultivovaný průběh až na to že to prostě nenaskočí. Lámu si s tím hlavu celej den. Question Auto je podle mě v dobrý kondici má 107 tis km servisovaných do 85 kdy jsem si to koupil, tak je to pro mě záhadou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Tak podle toho co popisuješ tak má motor málo benzínu. Odpoj benzinovou hadici na přívodu k rampě vstřiku a vřad tam tečko z manometrem a zapni zapalování. Pal. čerpadlo by mělo natlačit u tohoto motoru tlak benzínu na 0,9 barů. Pozor čerpadlo je v provozu jen cca 10 vteřin po sepnutí zapalování. Pokud tam tlak neni tak to může jestě delat regulátor tlaku benzínu (takový talířek na konci rampy a vede od něho hadička zpátečky do nádrže. Jestě můžeš odpojit přívodní hadičku benzínu k rampě a strčít ji do pet láhve a parkrát zapnout a vypnout zapalování. Měl by se tam nastříkat benzín. Pokud ne tak bych vyměnil palivový filtr, pak relé ben. čerpadla, a na konec kouknout na samotné čerpadlo. Rolling Eyes
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:14 am    Předmět: Citovat

Loni jsem tu někde popisoval jak se mi stalo něco podobného. Proto jen krátce. Ráno normálně naskočila a po cca 5 minutách chcípla a už nešla natočit. Povedlo se to až po zhruba hodině a opět po cca 5 minutách chcípla a už nenaskočila. Zdálo se mi, že neslyším čerpadlo, tak jsem z nedostatku času projel všechny pojistky a vše OK. Zavolal jsem si odvoz z chalupy a odjel do Brna. Za týden jsem se vrátil na místo činu, zkusil nastartovat a nic. Pak jsem se u čerpadla ujistil, že do něj opravdu nejde elektrika. Když jsem přejel dlaní po pojistkách v motorovém rostoru, tak se rozcvakala relátka. Proto jsem jel prstem po všech pojistkách a cvakání se ozvalo vždy, když jsem se dotkl jedné z nich. Tak jsem ji vytáhl, zkontroloval (byla samozdřejmě OK) a i přesto ji zkusil vyměnit. A ejhle, po dotyku to již necvakalo a bylo slyšet i čerpadlo. Chytila jako vždy na drc a od té doby je pokoj. Byla volná v uložení a přerušoval se kontakt.
Třeba Ti to pomůže, třeba ne.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEIDEKER



Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Chlapi, děkuji za rady, hned o víkendu se do ní pustím, výsledek sem určitě napíšu. Tak ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JendaRa



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Rapotín

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 2:48 pm    Předmět: Citovat

Opravdu bych změřil, kolik Ti tlačí čerpadlo. Nedávno jsem se s tím dost natrrápi, protože mám navíc LPG a tam jsem měl další jiný problém. Čerpadlo vrčelo, když jsem odpojil hadičku, tak docela dost cákal benzín, tak jsem si řekl že to bude Ok. V servisu to změřilo, tlačilo jen 0,2 a zhorošovalo se to po každém startu. Po výměně čerpadla je tento problém vyřešen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majlo



Založen: 27.6.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Horšovský Týn

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 7:16 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli to sem patří ale na mém bývalém autě citroen zx 1.4 to delalo to samé,za jízdy to normálka zdechlo a nešlo to natočit a třeba za hodku bez problemu a byla to nějaká destička na posilování jiskry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)