Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Drobné problémy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 1:29 pm    Předmět: Drobné problémy Citovat

Zdravím vás!
Jsem tu nový, vůbec se tu nevyznám, neumím sem ani pořádně vložit příspěvek Smile) , ale rád bych mezi vás- znalce, já zelenáč zapadl...
Mám Xantii z roku 1997, 1,8i 74Kw, je naprosto výborná, jen jsem našel tři takové (ikdyž celkem naštěstí nepodstatné) problémy...
1) Nefunguje mi ostřikovač zadního stěrače... Přední v pohodě ostřikuje, ale když aktivuji zadní stěrač do polohy s ostřikovačem, tak stěrač stírá, motorek ostřikovače vrčí, ale kapalina se ke stěrači nedostane. Nevíte prosím někdo, kde by to mohlo být po cestě přerušené, nebo ucpané?
2) Nesvítí mi světlo v zavazadelníku. Mohl by mi někdo prosím poradit, kde se nachází ten spínač, který ovládá to světlo? Světlo je v pořádku a žárovka nová, všechno jsem to odzkoušel, jen nevím, kde dál hledat závadu...
3) Poslední a asi největší z těchto věcí je to, že mi nesvítí zadní mlhovky... Když rozsvítím potkávací světla, zmáčknu tlačítko mlhovky, tak se rozsvítí jeho kontrolka, ale zadní mlhovky ne... Pojistku jsem kontroloval, ta je v pořádku, ale když zmáčknu to tlačítko na mlhovky, neslyším nikde cvaknout žádné relé... Jistě tam někde nějaké relé na mlhovky musí být, že? Poraďte mi prosím někdo, kdo se v tom vyznáte, kde bych našel relé zadních mlhovek, abych to mohl odzkoušet...
Předem díky za odpovědi, mějte se fajn a a vám to jezdí Smile) !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Oddekluj zadní dveře a tam zrovna vyzkoušej ten ostřikovač, odpoj ho u motorku-bývá ucpaný až tam, dále ve dveřích najdeš bílý váleček na kterém je připojený 1 konektor-to je spínač světla kufru (ve vnitř je kulička, bývá zaoxidovaná) a mlhovka relé nemá, ale chyba může být v zásuvce tažného zařízení-pokud tam tažné máš. Jednoduchá oprava je: v pravém zad. blatníku je bílá čtyřzásuvka s obsazenými jen dvěma místy-propoj ty 2 dráty k sobě. Pokud máš limusínu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:29 pm    Předmět: rada Citovat

Možná nejlepší pro začátek je najít si na hlavní stránce rubriku VŠECHNY ČLÁNKY a pro začátek si je pročíst je tam zpousta rad těch nejzákladnějších problémů a závad co nás trápí. Wink a potom tak jak jsem to udělal já (měl jsem na to čas) projít stránku po stránce zde na foru a přečetl si to celé. Je spousta věcí o kterých u xantie vůbec nevíš (ani v obyčejném servisu) jde hlavně o hydrauliku.A tím pádem je u ní hodně věcí které se u jiných ,,obyčejných aut" nedělají.
Já např jsem dlouho jezdil a myslel si že mám pohodlné auto až do doby kdy jsem si nechal dofouknot koule to teprve bylo svezení.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Kluci, diky moc za rady! Popsali jste mi to hodně jasně, takže teď, až si odbydu čtyři dny v práci, hned se do toho pustím Smile ... Určitě, jak bude chvilka času, zajdu sem a všechno prostuduju důkladněji, abych se také něco o Xantiích dověděl... Zatím díky za pomoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

Zadné hmlovky som riešil tu na stránkách. Tiež mi svietila len kontrolka na palubovke a hmlovky nie.Je to presne tak ako popisuje Josef2. on mi s tým aj vtedy poradil. Very Happy
Síce mi to robil autoelektrikár,ale po zhliadnutí je to fakt brnkačka. Zletoval mi tie dva dráty dokopy a mám funkčné hmlovky. Laughing
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 9:46 am    Předmět: Citovat

hmla to je krasné slovíčko Very Happy už gabo zelenaj komentoval,,nad ihriskom je taka hmla,že i ptaci chodí pešo"no není to nadhera?? Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

No mne tiež nešiel ostrekovač....... nad pravymi zadnymi dverami pod stropnym tapacirom je jednosmerny ventil na hadičke ku zadnemu ostrekovaču.Ak sa chces k nemu dostat musis dat plast stredneho stlpiku dole a aj rucku nad dverami. Ten som mal upchaty a rozlamany a po niekolkych pokusoch o ostrekovanie zadneho skla mi tiekol prud kvapaliny zo stropu..... Je tam velmi zly pristup.....ale ak nenajdes problem inde tak to je jedna z moznosti kde moze byt chyba
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:18 am    Předmět: Citovat

No,já ti nevím,ale řekl bych že tam v originále vede jen hadička,vždy mi padala kapalina u zadního ostřiku,až jsem si musel dát protipadací ventilek dolů k nádobce za čerpadlo.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:36 am    Předmět: Citovat

Ten ventil som tam mal a vyzeral ze je tam origos od vyroby lebo bol stary ako cert .... Nahradil som ho jednosmernym ventilcekom zo skody 120 z ostrekovacov a vsetko funguje Smile
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Zdravím vás kamarádi,

Tak hlásím, že jsem díky vašim radám, odstranil všechny závady, které mě na Xantii trápily... Před týdnem jsem zprovoznil ty mlhovky, což vážně nedalo moc velkou práci, jen jsem odhrnul ten tapecírunk pravého zadního blatníku a největší práci v podstatě dalo proměřit, jaké dva dráty z těch čtyřech, co jsou v té bílé zásuvce, vedoucí k tažnému zařízení zapojeny, jsou od mlhovek Very Happy ... Ty jsem pak propojil spojkou z drátu a mlhovky svítí. Kdyby bylo potřeba někdy náhodou (s čímž ale moc nepočítám) vézt přívěs, tak se jen vyhodí ta propojka a kontakt se spojí zpět Smile .

Světlo v kufru už svítí také, tam stačilo vážně jen přejet smirkem ty dvě kuličky ve spínači, prostříknout to kontaktolem a je po problému.

Nečekaně největší práci a nejvíc času mě stálo zprovoznění toho zadního ostřikovače, to byla docela sranda... Odpojil jsem hadičku, která vede hned pod víkem zavazadelníku do takové kovové trubičky, která je uložena uprostřed toho čepu stěrače. Jak jsem tu hadičku odpojil, tak vyteklo pár kapek vody... Proto jsem hadičku vyvedl ven z auta, přivřel víko kufru a že to vyzkouším naprázdno, jestli to z té hadičky už bude stříkat. No a to bych nebyl já, aby se nestalo něco divnýho... Zapnul jsem zapalování, aby fungovalo stírání s ostřikovačem, natáhl se do auta a otočil páčkou... Stál jsem zadkem k chodníku, kde normálně moc lidí nechodí, ale přesně a zcela neuvěřitelně v tu dobu šla okolo slečna, k tomu ještě naše sousedka z domu a já jí tou hadičkou ostřikovače vyvedenou z auta ven, pěkně ostříknul Very Happy ... No, prostě pecka, byl jsem červenej jako rak, všechno jsem jí to musel vysvětlit, nakonec se mohla potrhat smíchy a od té doby, když ji potkám, hezky se usmívá, tak uvidíme, co to má znamenat Very Happy ...
Když jsem se vzpamatoval, tak zbývala poslední možnost ucpání ostřikovače a to ta, že je ucpané právě to kovové kolínko, které vede prostředkem čepu stěrače. Tak jsem vzal pletací drát, z obou stran to kolínko prošouchnul, zvonkovým drátkem jsem uvolnil ten oblouček mezi tím, no a ostřikovač funguje, jako za mlada Very Happy ... Bylo to docela solidně zanešený.
Tak díky moc všem ještě jednou za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 10:30 am    Předmět: Citovat

No a pak, že Xantia není kočkolap Very Happy
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 3:52 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
No a pak, že Xantia není kočkolap Very Happy

Very Happy No, to určitě je! Nehledě na to pohodlí, skvělé ovládání a vůbec celkové zpracování, je to kočkolap dobrej Smile . No, proti mojí bývalé Škoduli 120Gls, kterou jsem měl před Xantií osm let, je to opravdu rozdíl Very Happy ... Ikdyž moje auto pochází z roku 1997, vypadá dobře a slečny se i otočí (když ne za mnou, tak aspoò za autem Very Happy )...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

No tak fajn že ti to klaplo ,jo a ještě jsi poškádlil sousedku. Je aspoò pěkná? Very Happy No tak jen na odlehčenou. A ti Xantia přináší jen takovíhle problémy Twisted Evil Citroenům zdar
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Greenhorn



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Vlasta Širon napsal:
No tak fajn že ti to klaplo ,jo a ještě jsi poškádlil sousedku. Je aspoò pěkná? Very Happy No tak jen na odlehčenou. A ti Xantia přináší jen takovíhle problémy Twisted Evil Citroenům zdar

Díky moc Vlasto! No, já byl rád, že se to všechno povedlo udělat... Dnes jsem ještě odvezl Xantii na výměnu rozvodů, aby to dál dobře jezdilo... Teď už to bude snad kompletně v pořádku...
Nojo, Peula je pěkná, docela mě to štvalo, že jsem ji ohodil tou vodou, ale zase, všechno špatný by mohlo být pro něco dobrý, že jo Very Happy ?
A to i Tobě dlouho a dobře jezdí, jsou to skvělý auta. Citroënům zdar! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)