Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrace při brždění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elmoni



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 3:22 pm    Předmět: Citovat

Zdravim, ja si s tymto problemom tiez uzil...zacalo to tym,ze som dal menit capy...o 3 mesiace aj kotuce a platnicky a tym to zacalo...asi 500 km vse OK, potom zacalo chviet pri brzdeni, az sa to stupnovalo tak,ze sa nedalo dotknut brzdoveho pedala /mal som pocit,ze sa mi rozsype auto/. Opat mi vemenili kotuce, trasenie sa stalo opakovalo, az mi postupne vymenili silenbloky, opat capy,opat silentbloky, servisak uz nevie,kde moze byt problem. Dal som vyvazit kola, skontroloval tlak v pneumatikach, vsetko ok. Bol som na STK, vraj prave predne kolo hadze...Vsimol som si,ako zacina zima /mam teraz zimne pneu/, tak chvenie citim pri brzdeni len velmi vynimocne a slabo. Myslim si ale, ze chyba bola v servisakovi, pretoze vzdy vymenil len nieco /napr. lavy silenblok a pravy nie/ a nasledkom toho mi potom odislo dalsie a dalsie. Zatial sa s tym da jazdit,ale ked budem moct dat auticko na par dni do servisu, dam to cele skontrolovat,pripadne vymenit...to je len moj maly postreh....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Dám to sem jako příklad kolegy z práce. Má sice Š Octavii ale příznaky byly stejné. On na začátku problému ale vyměnil všechny kola i s pneumatikami za nové a tím vše začalo. Absolvoval výměnný systém (stejně jako Vy) stylem pokus omyl stejně jako Vy. I geometrii proměřovali a nic. Nakonec sundal ta nová kola, namontoval zpět ty staré a bylo po problému. Tak Vá držím palce.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

auto mám teď v servisu, vypadá to na ohlou poloosu, nebo ložisko poloosy + silentbloky na ramenech...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

auto mám teď v servisu, vypadá to na ohlou poloosu, nebo ložisko poloosy + silentbloky na ramenech...


Dej vědět jak jsi dopadl.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 10:30 pm    Předmět: Už to je vše OK Citovat

Vyměněné ložisko pravého kola a je vše ok a brzdí jak má!!!

Už zas neni pravda


Naposledy upravil drazanl dne út březen 24, 2009 9:32 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 9:22 am    Předmět: A je to za tady :o) Citovat

Tak mi před Vánocema vyměnili ložisko pravého kola a kotouče... až do teď se zdálo vše ok... Ale opět něco prasí kotouče... a při naloženém autě při rychlosti 90-60km/h to znatelně mlátí do brzd. Pořád tam slyšim (ale asi jenom já, v servisu slyší jenom turbo) velmi slabě ten žvatlavej zvuk při levotočivý zatáčce na 1 a 2 v jízdě do kopce... už fakt nevim... do brzd to mlátí hlavně když jedu z kopce, po rovině ani tak ne..

řikaji mi, že to nemůže bejt nic jinýho než kotouče, ale už jsem dával kotouče 2× a 3× jsem je stáčel... takže celkem jakoby 5× "nové kotouče"

musim zkoušet jiný a jiný servisy, protože si po chvíli o mě myslí, že jsem blázen .o)) Já osobně si myslim, že to je poloosa, nebo nějaký ložisko na poloose, někdo mi tu psal snad že homokinetický kloub... Kdybyste někdo věděl o dobrym servisu s chápajícím technikem, dejte vědět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

A co volné třmeny?To dělají BXa,že mají ve třmenech vymlácené oválné díry,a ten třmen se v nich pohybuje,a potom to dělá to kopání a vibrace při brždění.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Reki



Založen: 7.10.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Nusle

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 1:46 pm    Předmět: Citovat

ja mel temer totoznej problem asi to byla smesice toho co tu rikali, koupil sem pred skoro mesicem a taky mlatila. Meneny desticky, kotouce a poradne dofouknuto. Vsechno ted OK. Cool

(nemluvim o tom, ze mi vytekla zelena, ale to patri jinam) Confused
_________________
2.1 TD BREAK, r.v. 96 - Xena Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomik.cz



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 1:15 am    Předmět: Citovat

u mě to dělalo nevyvážené kolo. Jak jsem teď přezul i s disky na zimní, tak už je to zas nádhera!
_________________
X1 1,9 TD r.96
300 tis. km Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anlick



Založen: 14.10.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 6:03 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,měl jsem podobný problém-při brždění klepání kol,volantu a pocit že se auto rozpadne.V servise mi měnily kotouče a destičky,ty byly komplet kaput,po výměně byl cca týden klid a pak to začalo zase dělat ,tak jsem to hodil kamaradovi mechanikovi a ten zjistil ,že v servise mi tam zapomněli dát zavláčku na tyčku která ,prý jistí třmen ,a ta se vyklepala a třmen držel jen na šroubu.,dal tam tyčku a vše bylo ok
_________________
Xantia 1.8i, 74kW/101HP Break 96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Tomik.cz napsal:
u mě to dělalo nevyvážené kolo. Jak jsem teď přezul i s disky na zimní, tak už je to zas nádhera!


Lenže nevyvážené koleso hádže aj keď nebrzdíš. Mesiac dozadu som to riešil. Pri určitej rýchlosti (otáčkach kolesa) to začne hádza. lebo zrovna vtedy sa zosynchronizuje nevyváženos s frekvenciou otáčania. Nám to robilo v rýchlosti okolo 60km/h. To s brzdením nemá nič spoločné.


Marián
_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomik.cz



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 6:31 am    Předmět: Citovat

marian.hutira napsal:
Tomik.cz napsal:
u mě to dělalo nevyvážené kolo. Jak jsem teď přezul i s disky na zimní, tak už je to zas nádhera!


Lenže nevyvážené koleso hádže aj keď nebrzdíš. Mesiac dozadu som to riešil. Pri určitej rýchlosti (otáčkach kolesa) to začne hádza. lebo zrovna vtedy sa zosynchronizuje nevyváženos s frekvenciou otáčania. Nám to robilo v rýchlosti okolo 60km/h. To s brzdením nemá nič spoločné.


Marián



to jsem si taky dřív myslel, ale opravdu se to projevovalo pouze při brždění a ještě ke všemu pouze při určité intenzitě sešlápnutého pedálu - cca na půlce záběru. Závadu je hledal všude možně jinde a doteď je mi to tak trochu záhadou...
_________________
X1 1,9 TD r.96
300 tis. km Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)