Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Podložky pod kola
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 12:29 pm    Předmět: Podložky pod kola Citovat

Uvažuju o koupi, v řádu jednoho roku, celkem 7-mi případně 8-mi disků kol. V žádném případě nechci jezdit na neoriginálních rozměrech kol (hlavně ET). Starší disky 5,5x15 ET8 na Breaka nemůžu nikde sehnat. A tak mne napadlo, že bych zakoupil podložky pod kola a delší šrouby. A tím pádem bych "snížil" ET neoriginálních disků. Originál disk stojí dva a půl tisíce a to při sedmi kusech je dost palba. Neoriginály s podložkama a šroubama by vyšly levněji.
Máte někdo s těma podložkama nějaké zkušenosti?
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Zkušenosti sice nemám, ale spíš nedoporučuji. Podložky nikde neseženeš homologované (a jsou nehomologovatelné) a navíc je to nepovolená úprava. Takže bueš mít problém jak s STK, tak s policajty.

Dalším problémem je, že jak disk, tak náboj na to nejsou stavěné. Jak to budeš mít na delších šroubech, může se v krajním případě i stát, že se střihnou.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
Zkušenosti sice nemám, ale spíš nedoporučuji. Podložky nikde neseženeš homologované (a jsou nehomologovatelné) a navíc je to nepovolená úprava. Takže bueš mít problém jak s STK, tak s policajty.

Dalším problémem je, že jak disk, tak náboj na to nejsou stavěné. Jak to budeš mít na delších šroubech, může se v krajním případě i stát, že se střihnou.


No, nedovedu si představit, že by na to ten policajt či pracovník STK nějak přišel. Dle mého názoru se to dá zjistit až po sundání kola. Z venku přes disk to (si myslím) nikdo nemá šanci vidět a ze vnitř (na kanále) přes brzdový kotouč také ne.

Elektrony jsou také na delších šroubech. Takže bych řekl, že to je ta samá situace. Neuvažuju o podložkách síly 50 mm a pod. . Ale o 5 mm.
Nebo ještě uvažuju o podložkách, které se používají na změnu rozteče. Ty se přišroubují krátkými šrouby k náboji a k nim originálními šrouby disk kola. Tam to namáhání nemůže být rozhodně větší jak u Al kola. Rozdíl v hmotnosti kdejakého elektronu a plechového disku bude kolikrát větší než hmotnost té podložky.
Podložky na změnu rozteče se vyrábějí na zakázku, takže si myslím, že by mi v pohodě vyrobili i podložky s osmi děrama - pro přechod se stejné rozteče na stejnou.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 3:28 pm    Předmět: Citovat

Tak já myslel, že to budeš mít pod elektrony... Pokud chceš dát na X2 ocel ráfky z X1, tak to opravdu nikdo neuvidí. Přes některé elektrony to je ale vidět celkem dobře.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

podložky jsem měl na peugeotu 405, už nevím, jak byly silný, ale STK auto prošlo 3x a nikdy o podložkách nebyla vůbec řeč. už jsem to tak koupil, byly tam elektrony (pneu 205 šířka), podložky na autě držely šrouby, do kterých se šroubovaly šrouby kol, takže při sundání kola pořád zůstávaly podložky na místě, na pohled to vůbec nebylo znát, ani při přezutí na plechový zimní kola. (používal jsem pár km i 2 disky z bx, než jsem sehnal pežoácký) jen jsem na ty plecháče musel kupovat origo šrouby, ty od elektronů byly moc dlouhý. jedinej problém byl asi po 4 letech provozu, kdy mi při přezouvání prasknul jeden ten kombinovanej šroub, známej mi ho někde nechával dělat, možná bych ho ještě někde doma našel a moh vyfotit (udělal pro sichr hned dva). těsně před prodejem auta jsem prodal podložky zvl᚝, kola se trošku schovaly, vzhled auta se nijak dramaticky nezměnil, jízdní vlastnosti nevím, už jsem tou dobou jezdil xantií

při použití 5 mm bych se těch podložek vůbec nebál
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 10:45 pm    Předmět: Re: Podložky pod kola Citovat

Alion napsal:
Uvažuju o koupi, v řádu jednoho roku, celkem 7-mi případně 8-mi disků kol. V žádném případě nechci jezdit na neoriginálních rozměrech kol (hlavně ET). Starší disky 5,5x15 ET8 na Breaka nemůžu nikde sehnat. A tak mne napadlo, že bych zakoupil podložky pod kola a delší šrouby. A tím pádem bych "snížil" ET neoriginálních disků. Originál disk stojí dva a půl tisíce a to při sedmi kusech je dost palba. Neoriginály s podložkama a šroubama by vyšly levněji.
Máte někdo s těma podložkama nějaké zkušenosti?

Uplně v klidu tam dej ET 15, těch je víc a nic nepokazíš. Podložky osobně nedoporučuji.
Montují se běžně a souběžně ET8 a ET15, jedny myslím dělal michelin a druhé dunlop.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem Peugeot 405 MI 16 a na něm jsem měl homologované podložky. Koupil jsem je v Brně na Øípské, už nevím jak se zen kšeft jmenoval. Měl jsem tam delší šrouby, také zakoupené ve stejném obchodě a auto bylo rozšířené celkem o 4 cm. Gumy - 205-50.16. Auto sedělo jak přibitý a jak tu někdo už psal, když se to sundalo, tak podložky zůstaly na nábojích a skoro nebylo poznat, že jsou tam navíc. Na STK žádný problém.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

Ocelový ráfky na X2 v origoš rozměru se sehnat dají naprosto v pohodě. Koupil jsem si je před půlrokem nové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 4:03 pm    Předmět: Citovat

Qěcy napsal:
Ocelový ráfky na X2 v origoš rozměru se sehnat dají naprosto v pohodě. Koupil jsem si je před půlrokem nové.


A cena?
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

Origo-rozměr vychází kolem 1700.-Kč, jestli víte někdo o levnějších nových tak dejte vědět.

Když se to veme kolem, že nový hliník vyjde v A na 70 ojro Idea i se šrouby...
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Origo-rozměr vychází kolem 1700.-Kč, jestli víte někdo o levnějších nových tak dejte vědět.

Když se to veme kolem, že nový hliník vyjde v A na 70 ojro Idea i se šrouby...


Tak nevím, kde jsi na tuto cenu přišel.

Předpokládám, že píšeš o disku s ET 15.

Jinak disk plechový 5,5Jx15 ET15 : 1 594 ,- Kč
www.bigpneu.cz/citroen-xantia-break/detail-11-55.html

a disk plechový 6 Jx 15 H2 ET 15 : 1.369,- Kč
www.pneumatiky.cz/ocelove-kolo-6-jx-15-h2-et-15-pcd-4x108-stredovy-otvor-65

Disk 5,5x15 ET8 nikdo, kromě autosalónu CITROEN nenabízí. Pokud náhodou ano, sem s adresou.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Ještě jeden tip


6Jx15 ET15 : 1 238 Kč
www.prodej-pneu.cz/plechovy-disk-citroen-6jx15-4x108-8785
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
Ještě jeden tip


6Jx15 ET15 : 1 238 Kč
www.prodej-pneu.cz/plechovy-disk-citroen-6jx15-4x108-8785


Jo, to je asi nejlevnější nabídka, co jsem viděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lisci



Založen: 2.2.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Jemnice

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

Skuš ještě www.elektrony.cz . Najdeš tam jak srovnání obrázkem tak i nabídku kol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mates26



Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: olomoucko

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chci se zeptat můžu tam dát místo 6 Jx 15 H2 ET 15 stejný rozměr jen ET 18 ?Sám možnost mít plecháče z Pažouta 406. Nemáte s tím někdo zkušenost, bude to tam pasovat ?
_________________
X1 1,8i break / LPG-97 stříbrný šíp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)