Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrace při brždění
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 11:59 pm    Předmět: Vibrace při brždění Citovat

Při mírném brždění cítím u X1 1,9TD Break vibrace předních kol. Při silnějším brždění vibrace ustanou. Vyměnil jsem přední brzdové kotouče a pochopitelně i brzdové destičky a bylo to asi měsíc v pohodě. Asi po měsíci se problém objevil znovu. Za tu dobu se snad kotouče nezničily. Nemáte někdo nějaké vysvětlení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Venda-BX



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Třebechovice Pod Orebem

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:42 am    Předmět: Citovat

No nevím ale mně ty vybrace dělaly vymlácený čepy + zmrvený brzdové kotouče
_________________
Xantia 1,8 rv.93 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Spodní čepy jsou také vyměněné, tím jsem začal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave xantia



Založen: 10.6.2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:10 pm    Předmět: Rizeni Citovat

Tvuj problem jsem tez resil. Jsou to cepy rizeni primo na tycich. Zkus podivat tam. Musis auto zvednout jinak to nepoznas. Jeden chyti tyc rizeni ve spodu kde budes hybat s pneu. Druhy bude hybat s pneumatikou do prava a do leva.Pokud tam ucitis vuly je vyhrano Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 11:48 pm    Předmět: Citovat

Pro Dave Xantia: Jak mi teda vysvětlíš, že to bylo po výměně brzdových kotoučů v pořádku, žádné vibrace? Čepy na řídících tyčích jsou bez vůle, bylo to kontrolováno na STK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 6:32 am    Předmět: Citovat

NO a ty kotouče nový jsi dával jak ? očistil jsi plochy na náboji a mezi kotoučem ? aby tam nezustaly hrubé nečistoty?

A pak bych ještě být tebo zkontroloval vule na plovoucím třmenu brzdiče, pokud by byla hodně velká tak by to mohlo toto dělat pokud tam vule je ale mala tak pochybuji.

A pak už jen jestli nemáš vůle na čepu řízení a ani na rejdovém čepu a nemáš ani vuli v silenblocích ramene a vuli v čepech přímo na řízení jak ty tyčky zabíhají do řízení a tyto čepy jsou kryté tou harmonikou-manžetou, a nebo vule v ložisku ale zase to by musela bej jo vůle.

Tak potom už jen ví bůh Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

To bartali: Na důkladné očištění nábojů jsem před montáží nových kotoučů nezapoměl. Kdybych to dal do servisu, tak mi vymění znovu kotouče, vyzkouší a vše bude OK. Po měsíci provozu se bude závada opakovat. Nevím, kde chybu hledat, na ty třmeny ještě kouknu, ale při montáži kotoučů a destiček jsem žádnou anomálii neregistroval. Ještě snad vůle v ramenech? I kdyby tam nějaká nepatrná byla, nemůže to rozkmitat či rizvibrovat kola tak, aby to bylo cítit na volantu i na celém voze. Proč to propánakrále bylo po výměně kotoučů v pohodě? To mi rozum nebere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 6:55 am    Předmět: Citovat

No, už se mi stalo to samé. Vyměnil jsem kotouče a desky a po najetí cca 10tis. km to začalo při mírném brždění kmitat. Při intenzivnějším se to uklidnilo. Kotouče jsem vyndal a přetočil, nic se nezlepšilo. Asi po roce jsem už toho měl dost a koupil nové kotouče. Vše je v pohodě, ani se to nehne. Vysvětlení nemám. Jen snad nějakou výrobní vadu, která se projevila až po usazení kotouče, nebo nevím. Je to sice nová investice, ale mě to pomohlo.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 11:49 am    Předmět: Citovat

A co zkusit znovu vyvážit kola? Může tam být jen malá odchylka, která je znát jen při brždění.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za snahu pomoci. Musí tam být někde nějaká vůle, jen ji najít a odstranit. Jiné vysvětlení asi nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 10:07 pm    Předmět: Citovat

Třepání volanu a chvění při brzdění nedělají vůle čepů, ale kotouče a kola. Není nic neobvyklého že se kotouče reklamují. Xantia nepatří mezi vozidla extra citlivé na přední kotouče.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:42 pm    Předmět: Citovat

Taky mi třepalo s volantem při brždění. Myslel jsem, že jsou zvlněný kotouče. Pak sem si všiml, že auto táhne do prava. Bylo to prazdným pravým kolem (asi 1,8 ATM), po dofouknutí vše ok. Uvažoval bych nad tím dovážením kol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 12:10 am    Předmět: stejný problém - 3 krát spíčené kotouče Citovat

X1 rv.95 1,9TD

kotouče... cca rok (Brembo) za 6000,- i s destičkama, ty jsem vyměnil za nové

2 měsíce nové kotouče... klepání do volantu při lehčím brždění... ty jsem nechal stočit... a opět lehké klepání do volantu po cca 14 dních

před tím ještě: komplet kontola vůle brzdiče, výměna prorezlých lanovodů ruční brzdy (ty prý údajně měly přibrzďovat a způsobovat vyhřátí - zvlnění kotoučů, ale kotouče fialové-vyhřáté nebyly), vyvážení kol, výměna předních kol za zadní... bez výsledku, dále zjištěna mírná vůle v řízení (ale to nevím čím je)

brzdím zlehka, jediné co slyším při rozjezdu na 1. a 2. přev. st. je valivá šelest, neboli opakující se zvuk závislý na rychlosti vozidla (do cca 20km/h), kola se na heveru otáčejí bez větší vůle. Nejvíce znatelné vibrace v cca 70km/h při středně silném brždění.

musím podotknut, že při rychlosti nad 100km/h a při rychlosti pod 50km/h to nevibruje skoro vůbec (nebo to není znát)

Také mám pocit, že kotouče "prasí" něco z nápravy, nebo poloosy (ikdyž to pro odborníky nezní moc realně: v servisu mi řekli, že je problém mezi sedačkou a pedálama)

Jsem v koncích, poslední dobou už radši ani nebrzdim, stejně jsou brzdy jenom pro sraby
Twisted Evil

kdyby někoho něco napadlo, nijak mu to asi neoplatím, ale budu moc vděčný Laughing


Naposledy upravil drazanl dne út listopad 18, 2008 12:20 am, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 12:17 am    Předmět: Citovat

ještě ... jak si to tady čtu... tak jaké čepy nebo silentbloky nebo tyče stabilizátoru by mohly prasit ty kotouče? Co mám nechat zkontrolovat, prosím?

prasí mi to (už 2krát) jenom levý kotouč... pravý taky, ale míò... (zjištěno na válcích)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

drazanl napsal:
ještě ... jak si to tady čtu... tak jaké čepy nebo silentbloky nebo tyče stabilizátoru by mohly prasit ty kotouče? Co mám nechat zkontrolovat, prosím?

prasí mi to (už 2krát) jenom levý kotouč... pravý taky, ale míò... (zjištěno na válcích)

Napadlo mě ještě, zkus se podívat na pomocné ložisko poloosy. Poloosy jsou stejně dlouhé a na té pomocné ose z převodovky je na nápravnici ješte jedno uložení a tam vznikají při vůli taky vibrace. Ale blbě se to zjišuje. Kámošovi to vibrovalo na BX ku a až výměna to odstranila.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)