Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mouchy a plusy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 11:06 pm    Předmět: Mouchy a plusy Citovat

zdarec panove... zajima me jestli to ma cenu kupovat Xantii 1,6 pro chudeho studenta... Tak by me zajimalo co se na tom nejvice sere a co je na tom auticku nejlepsi... dik moc za ohlasy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 5:15 am    Předmět: Citovat

nevim jak ses chudej ale kdyz jsem byl na skole ja tak jsem mel penez asi tak ze jsem jezdil ze 120kou:-) a byl jsem spokojenej,ted kdybych neco kupoval tak asi AX kdyz bych byl bohatsi tak saxo...preci jen to jezdi za 5 litru a to je fajn,vis ja mam 1,8ku a je to velky auto takze nakej vykon od ty 1,6ky vubec necekej... Ja jezdim tak za 10-11 litru ale umela by za 8 jezdit s tim moje mama Twisted Evil No proste si myslim ze tak chudej student nebudes kdyz chces xantii... Rolling Eyes
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wraith4



Založen: 27.7.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 8:43 am    Předmět: Re: Mouchy a plusy Citovat

CrazyMan napsal:
zdarec panove... zajima me jestli to ma cenu kupovat Xantii 1,6 pro chudeho studenta... Tak by me zajimalo co se na tom nejvice sere a co je na tom auticku nejlepsi... dik moc za ohlasy


Byt student, sel bych do feldy Smile ...opravis to za par kacek, levnej provoz a az vydelas naky prachy a felda ti shnije, koupis si Xantii Wink
_________________
X1 1.6 - 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:27 am    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím,

dokud jsme nepotřebovali moc jezdit (nebyla rodina, všechno bylo blízko), jezdil jsem 130kou (a to jsem už nebyl ani chudý student). Žádnou díru do světa tím nenaděláš, holky neoslníš, ale svůj účel to splní (v dnešní době asi ta Felda, rozumně zachovalá nevyjde ani draho a je to přeci jen o kategorii až dvě výše).

Sice jsem měl poruchy tak v rytmu 1 za týden, ale byly to vesměs prkotiny a opravy za pár kaček, díly i práce.

Koupit Xantii (a chápu že 1.6ky jsou lákavě levné) přeci jen znamená relativně nemalé a pravidelné investice do údržby, dílů, dofuku koulí, atp., v cenách, které nejsou závratné, ale jsou řekněme standardní. Na rozdíl od Feldy, což je asi poslední auto, kde jsou ceny hodně lidové a opraví to každý vesnický kovář.

Nevím, jestli si chtěl tohle slyšet (asi ne Evil or Very Mad). Zadání znělo "chudý student", tohle je můj názor, jen podpořený vlastní zkušeností (Š130 jsem prodal jen před rokem a půl).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 10:00 am    Předmět: Citovat

No, jelikož jsem též chudý student, též jsem šel do 1,6i. Docela mě tu překvapuje i přístup lidí, kteří Xantii vlastní.

To, co si opravíte na Feldě, tak s klidem opravíte i na Xantii. Teda, hydraulika je něco trochu jinýho, než odpružení na Filetě, ale pokud se o to člověk stará, tak funguje, ne? A pokud člověk alespoò trochu rozumí tomu systému, něco si opravit i na hydraulice není zas takový kumšt. Mě teda s tím pomáhá táta, jelikož míval XM a drtivou většinu věcí si opravil sám i na hydře a to vystudoval stavárnu.

A myslím, že můžu porovnávat, jelikož dokud jsem neměl Xantii, vrtal jsem se v mamky Felicii combi 1,3 MPi.

Co se týče spotřeby, moje Xanta má podle odhadů nalítáno přes 400 000 (koupil jsem ji se 185 tisícema, ale český bazarozmrdi nejspíš točili) a žere mi, při hodně lehké noze na plynu tak 6,5 litru/100 km. Ve městě si vezme tak 8,5 litru a to i pokud mám těžkou nohu. Najel jsem na Xantii od půlky července okolo 4 tisíc kilometrů a zkoušel jsem snad všechny jízdní režimy a vždy tankoval až do plna, abych si spotřebu změřil.

Koupil jsem ji za 20 tisíc. Je fakt, že dalších zhruba 20 jsem narval do oprav (zadní rameno nalevo, chladič, motorek z. stěrače, krokový motorek (a pak to, co se počítá do pořizovacích nákladů - filtry, svíčky, oleje, rozvoďák...)), ale mám auto k světu, jezdí celkem i svižně (tak sice to na 1,8i nemá, ale v rámci možností je to, bych řekl, solidní a dokázal bych potrápit i novější auta (Fobie 1,9TDi, Octy 1,6i, možná i slabší 1,9TDi).

Koupit Felicii za 30 tisíc, bude shnilá na tabák, takže těch 20 se do ní narve stejně. Bude to socka verze (tak posilovač a ABS bylo jen u vyšších výbav a jedině za příplatek a o takových věcech, jako je střešní okno v el., mf volant, schovávatelný rádio, až 6 repro, hodnotná přístrojovka, pohodlný sedačky, výkonné topení a prostornější interiér si člověk může nechat jen zdát) a to pohodlí je jak na vibrátoru i s novými tlumiči. Všechno v interiéru vrže, hodně se krade a snadno vykrádá...

Výhoda Feldy je snad jen v tom, že jsou na ni opravdu levné náhradní díly i nové. Já na Xantii, pokud nemusím, nové díly nekupuju. A to jak v originálním servise, tak třeba v Auto kelly nebo tak. Prostě hledám burzy s použitými náhradními díly nebo vrakoviště...

Ale to je můj názor a jaké jsem zatím pochytil zkušenosti.

A podotýkám, že jsem chudý student. Vydělávám si na to auto sám, ale musím pokrýt hafo jiných věcí. S autem mi trochu finančně pomáhá to, že vozím lidi do školy...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

tak treba ja bych si to auto chtel koupit z pojistky co jsem mel dostat na osmnastiny protoze jezdiv ve favu r.v. kolem 89 asi se mi moc nechce. a jestli to je pohnite nebo neni to je mi sumak protoze jsem autokarosar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 11:06 am    Předmět: Re: Mouchy a plusy Citovat

CrazyMan napsal:
zdarec panove... zajima me jestli to ma cenu kupovat Xantii 1,6 pro chudeho studenta... Tak by me zajimalo co se na tom nejvice sere a co je na tom auticku nejlepsi... dik moc za ohlasy

Jezdil jsem 1,6 "jen" pět let Wink takže pár zkušeností bych měl. Cool
Za tu dobu jsem najezdil asi 55t km a nevyměnil a neopravoval na XA vůbec nic. Průměrnou spotřebu (s klimou, většinou couračky do 30 km) za celý rok 7,4 l.
P.S. Vzpoměl jsem si na jednu poruchu Embarassed elektroventil k uhlíkovému filtru. (kolísaly otáčky)

Za ty peníze je na tom AUTÌ nejlepší všechno. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 11:23 am    Předmět: Citovat

hele chlapci,ja nevim ale ja jezdil ve shnily 120ce jeste dva roky po ucnaku a pak jsem koupil rovnou xantu drobet na urovni aby me auto zas vydrzelo nakej rok...ted budes akorat hrnout prachy do xanty abys za rok po skole zjistil ze je to slaby a stary a ja nevim co a budes kupovat neco jinyho...ja byl za skodu spokojenej,moh jsem v tom kourit,kdyz mi tam vykapla majoneza z bagety tak to bylo jedno,sterac mi stacil jeden kdyz druhej ukradli...proste jsem byl spokojenej...pak jsem mel prachy a koupil jsem rovnou neco lepsiho...
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

U Xantie záleží jak se o ni předchozí majitel staral, jestli ji budeš kupovat vem s sebou někoho kdo XA zná .Taky je to auto o kterém se vyplatí něco vědět a buďto si umět opravit nebo mít někoho kdo to umí. Nevím že by byla nějaká věc co se extra kazí ale záleží hodně na tom v jakém stavu ji koupíš.Z mé vlastní zkušenosti jsou náklady na provoz a opravy spíše nižší než u srovnatelných vozů, životnost hydr.podvozku předčí běžné systémy a v komfortu jízdy těžko najde konkurenci. To vše ale za předpokladu správné údržby a zachovalého auta. O spotřebě si ale nedělej iluze, je to přece jen těžší auto. Já už bych nakupoval jen v DE, u nás je to loterie s malým procentem úspěšnosti. Přeju hodně zdaru
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 1:49 pm    Předmět: Citovat

a kterej objem byste kdyztak doporucili? me se libi ta 1,6 ale treba 1,8 neni k zahozeni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

CrazyMan napsal:
a kterej objem byste kdyztak doporucili? me se libi ta 1,6 ale treba 1,8 neni k zahozeni...


vé šest !
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

a treba 3,0 twin turbo??? to by bylo neco.... a nebo V8 aluminium 427 cu.i. coz je sedmilitr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:39 pm    Předmět: Citovat

Crazy man: Kdybych měl možnost, šel bych do 1,8i. Je to ve stejné sazbě povinného ručení, prý to žere stejně, jako 1,6i a hlavně, ten nárůst 9 kW/12 koní (u 1,8i 8V) dokáže celkem píchnout.

Ale ta 1,8i je celkem oblíbená motorizace, takže bude asi kapánek dražší, než 1,6i.

3,0 V6 by byl dobrej, ale kdo by na tom měl měnit rozvody a živit povinné ručení? Razz
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

a predstav si tu V8 6,9 litru.... to mit v xantii tak si nikdo neskrkne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

CrazyMan napsal:
a predstav si tu V8 6,9 litru.... to mit v xantii tak si nikdo neskrkne

Mám V6 a povinné platím 4.400 za rok,takže žádná drahota a provoz je dobrej 8,5-9,5L. Jen systém Activa je dražší na údržbu (au au Mad )
Rozvody se dají sehnat za 6.500 + práce
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)