Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nastartuje bez chladiče?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:13 am    Předmět: Nastartuje bez chladiče? Citovat

Zdarer, nedávno jsem se se svou Xantií, konkrétně jejím čumákem zavrtal do pole. Žádný mega škody, ale posunutej chladič z důvodu prohnutýho plechu pod ním a taky 3 od řemenu přežvejkany kabely co vedou v husím krku u chladiče. motor běžel, ale jak došlo na ty kabely tak chcípnul.
Mám to ted celý rozebraný, kabely znova pospojovaný, pojistky překontrolovaný (jedna 10tka KO) ale pořát nejde nastartovat.
Nejsou náhodou čidla na chladiči nebo větráku že když tam není tak to nenastaruje? Možnosti že nějakým zkratem oddělala řídící jednotka se bojím jak malej kluk čerta. Díky.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

Auto by ti bez chladiče mělo normálně nastartovat. A jak ti to nestartuje? Jako, že startér otáčí motorem a stále to nechce naskočit nebo si ani neškrtne a je ticho po pěšině? Pokud si ani neškrtne, funguje ti i jiná elektrika v autě?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Možná hloupá otázka- zkoušel jsi zmáčknout knoflík nárazového čidla? Je to takový červený bazmek v rohu motorového prostoru téměř u čelního skla. Odpojuje se tím bezpečnostní prvek - protinárazové čidlo.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Motor otáčí jen nanastaruje. Jiná elektrika OK. Knoflík nárazového čidla? Co to je? Kde to je? Smile motor po nárazu běžel. Až v důsledku přerušení těch kebelů chcipl.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Je možné, že motor běžel než vyčerpal palivo co měl v hadici. Otevři kapotu a najdi ten knoflík. Je celý z červeného (oranžového) plastu. Ten stiskni. Pokud půjde stisknout a lehonce lupne byl to on. Neboj, nic tim nezkazíš. Jestli to čidlo není vypnuté, tak se nic nestane a tlačítko nepůjde ani zmáčknout, je tam mikrospínač. To bezpečtnostní čidlo po nárazu blokuje startování a přívod paliva.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 10:10 am    Předmět: Citovat

ten čudl je tady http://ringo.rajce.idnes.cz/xantia/#P1000245.JPG
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

Ten čudlík tam nemám. Po nárazu jsem motor chcipnul sám a znova po letmém prohlídnutí škod nastartoval a popjel asi tak 3 metry ze škarpy a pak sám motor chcípnul. Za chvíli jdu lejt vodu do chladiče...ale neveřím tomu že to nastaruju. Sad Mylím že ty kabely něco vyskratovali, když i jedna pojistka byla odpálená. Jenže co? Øídící jednotku?
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

Ted jsem zjistil že jeden kabel vedoucí ke vstřikovací jednotce je totálně vohořelej a na jednom místě skoro nespojenej. A si nebude stačit jen ho vyměnit že? nejspíš jsem na nějakou dobu dojezdil.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

Zkus ho vyměnit a uvidíš. Ten čudl mají všechny Xantie, pokud to ani po výměně kablíku nepojede, zkus ho najít a zmáčknout. Jinak se budeš muset podivat jestli tam těch poškozených kablů není víc, pojistky atd.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

Červenej čudl v rohu u spolujezdce, jak odkazuje foto, tam nemám. Vypálený kabel jsem, vyměnil, ostatní prohlídl, případně odizoloval. Do těch spojek jsem se až nedostal, ale tam vypadal kabel ok. Pojistky znovu překontrolované. V důsledku skratu může bejt asi problém kdekoli. Veškerý jiný el. zařízení makaj. Jen ta drobnost, že to nestartuje no.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:43 am    Předmět: Citovat

možná mám tip-v předu je spousta koster(drátů.které mají být připojeny na kostru) no a jeden z nich je na imolizer-už jsem si s tím taky hrál..... (po zadání kódu svítila zelená,ale nějak slabě a auto nejelo).
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

To je divné, že tam nemáš ten čudl. Zkus se podívat i na stranu řidiče, popřípadě jestli ho někdo neposunul někam jinam kde není moc na očích.. (Třeba když tam dodělávali plyn..). Xantii bez toho čudlu jsem ještě neviděl. Mají ho taky Xsary, Berlinga, a i jiné modely Citroënu a Peugeotu. Jestli tam opravdu není, tak to bude nejspíš po zásahu nějakého kutila....
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 8:47 am    Předmět: Citovat

Někdy je ta nárazovka v černé barvě, nemáš uraženou zásuvku za pravým blinkrem? Kódovací klávesnice funguje?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

To pucholt: Nemusí ten čudl mít, taky ho nemám. Nedávalo se to třeba až do novějších Xantií s airbagy?
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

Hm - ještě prověřím jestli byl už v těch prvních Xantiích v roce 1993. Na airbagy to ale žádnou vazbu nemá, měl jsem X1 z roku 1995 bez airbagů a ta už ho měla. Øekl bych že jsem ho viděl i v Xantii z roku 1994, ale tím ročníkem si nejsem naprosto jistý. Když někomu něco opravuješ na autě tak si moc nevšímáš věcí co s tou konkrétní opravou nemají nic společného... Ale opravdu myslím, že Xantii bez toho čudlu jsem ještě neviděl. i když je pravda že jsem ho u všech nehledal. Takže nemůžu ani vyloučit, že ho začali montovat až třeba od poloviny roku 1994. Ale spíš si myslím že Xantie ho měly už od začátku. Je pravda že někdy bývá z i černého plastu, to je pak méně nápadný. Byl jsem prohlédnout svoje auta a vozy na dílně, a je všude. V Xantii 18i 8v je černý, 18i 16V je červený. Ale proč je ten barevný rozdíl, to fakt nevím. Až se mi dostane do ruky nějaká "stará vrána", určitě se po něm kouknu.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)