Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cerpadlo HDI 80kW
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
greenmaster



Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 7:05 pm    Předmět: Cerpadlo HDI 80kW Citovat

Zdarec. Chtel jsem se jen zeptat lidi, kteri s tim jiz maji nejakou zkusenost. Da se predem odhadnout, ze podavaci cerpadlo uz mele z posledniho a chysta se na odchod do vecnych lovist? Zda se mi, ze pred nastartovanim ted vydava jiny zvuk nez driv. Jako by hlubsi zvuk a jakoby natahovalo pomalejc. Motor hdi 80 kW, naj cca 155000 km.

dik za odpovedi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Hele to je tezky..Me odeslo cerpadlo loni.Je fakt,ze trosku zmenilo zvuk pri otoceni klickem,ale ja tomu nedaval velkou vahu.Rikal jsem si,ze se mi to zda,ze hledam na aute furt nejaky mouchy.A pak z niceho nic uz neslo.Ted stoji od Boba myslim 4800kc.Zadny finty,jak poznat,ze jde pomalu do vecnych lovist asi neni.Musis spise doufat,ze se ti to stane,kdyz budes pobliz doma.Ale myslim,ze nekdo rikal,ze na nej staci zabouchat a ono se na chvili rozjede,ale je to pry jen na dojeti...(prodavam,jak jsem koupil)... Cool
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 12:24 pm    Předmět: Citovat

Jo, než odešlo na mém autíčku vypadalo to takhle. Jednou se takhle veza z lesa, ozval se zvuk - taková rezonance, jako když se rozdrnčí někde kus kastle nebo nárazník či nějakej kryt. Ne moc hlasitě , ale bylo to slyšet. Po vypnutí motoru a nastartování byl klid. Takhle se zopakovalo asi 5x. Pak 2 měsíce nic a najednou... - chcípnul motor. Rozsvítila se kontrolka diagnostiky. Zkusil jsem nastartovat a dobrý?! Po týdnu se to zopakovalo a za další týden znovu. To už ale definitivně čerpadlo umřelo. No a jak na výměnu, to najdeš na fóru - psalo se tam toho hodně. Zkus si sehnat samotné čerpadlo (ne celý koš). Mě se to zadařilo za cca 3000,- (funglovka od Bosche).
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 9:15 am    Předmět: Citovat

Petře a kde jsi to za tuhle cenu sehnal?? Já viděl jen do 306tky (SIEMENS) a musel by se upravit. To stálo 3360,-Kč. Origo na xantii nejlevnější co jsem viděl u Boba za 4800.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Ono to bylo hodně o štěstí. Naříkal jsem na cenu u piva po fotbale (den po tom co čerpadlo odešlo) a u vedlejšího stolu jeden ze soupeřů to zaslechl a nabídl pomoc. Čerpadlo mi poslal z Břeclavi na dobírku. Ale kde bylo koupený to fakt nevím. Bylo bez papíru, proto asi tak laciný. Zkoušel jsem hledat krabičku, ve které přišlo, ale nedaří se.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
greenmaster



Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 6:16 pm    Předmět: Citovat

Tak uz jsem se sam presvedcil, ze se jednalo opravdu o zdvorilý akt louceni. Dnes se mi to cerpadlo roztocilo naposled. Za jizdy auto "chciplo" a bylo hotovo. Nastesti 200m od servisu. Vymena tam stala necelych 8000,-. 7100,- cerpadlo 800,- prace. Vzhledem k tomu, ze jsem byl 100km od domova a v servisu se opravdu snazili opravit to na "pockani", cenu jsem akceptoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 7:24 am    Předmět: Citovat

Našel jsem Polské stránky kde tohle čerpadlo prodávaj i s poštovným za necelých 1500,-Kč. Otázka je co to vydrží. Dělá to firma MTM. Ale za ty prachy to na zkoušku stojí. Cena je 185 zlotych.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 9:33 am    Předmět: Citovat

greenmaster napsal:
Tak uz jsem se sam presvedcil, ze se jednalo opravdu o zdvorilý akt louceni. Dnes se mi to cerpadlo roztocilo naposled. Za jizdy auto "chciplo" a bylo hotovo. Nastesti 200m od servisu. Vymena tam stala necelych 8000,-. 7100,- cerpadlo 800,- prace. Vzhledem k tomu, ze jsem byl 100km od domova a v servisu se opravdu snazili opravit to na "pockani", cenu jsem akceptoval...


A v jakem servisu si byl??Primo v Citroenu??
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 9:49 am    Předmět: Citovat

Tak mi přišla odpověď na můj dotaz jakej tlak dodává čerpadlo a co mají oni dává 1,5bar což se mi zdá málo, mám pocit že by mělo mít 3,2 bar. Jestli někdo do toho vidí a potvrdí jestli by 1,5baru stačilo. Myslím, že rampa hlásí chybu až při poklesu pod 0,8 baru.

Jinak poštovné by dělalo 35 zlotych, což je cca 260 korun.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
greenmaster



Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

Byl to servis, kde prodavaji nove auta Peugeot a Citroen a servis delaji na vsechny auta. Cerpadlo mam origo Bosch - ktere tam patri (je pry vice druhu). Cena se mi zdala taky vyssi, ale co jsem mohl delat Smile Jinak super pristup a ochota personalu.
P.S. Doporuceni mechanika: Alespon kazdou treti nadrz natankovat kvalitni naftou - Shell)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 5:53 pm    Předmět: Citovat

Kolik dava podavaci cerpadlo, to jsem nezjistil, ale regulator nizkotlakyho okruhu paliva(ve filtru) je nastaven na 2,5baru...

Jak tu bylo psano, pokud poklesne tlak podavaneho paliva k vysokotlakemu cerpadlu pod 0,8baru, prepusti mechanicky "pojistny" mazaci ventil(integrovan) palivo tak, ze je cerpadlo chlazeno a promazavano palivem...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 9:23 am    Předmět: Citovat

greenmaster napsal:
Byl to servis, kde prodavaji nove auta Peugeot a Citroen a servis delaji na vsechny auta. Cerpadlo mam origo Bosch - ktere tam patri (je pry vice druhu). Cena se mi zdala taky vyssi, ale co jsem mohl delat Smile Jinak super pristup a ochota personalu.
P.S. Doporuceni mechanika: Alespon kazdou treti nadrz natankovat kvalitni naftou - Shell)


Proc myslis,ze zrovna Shell ma kvalitni naftu Cool ??
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
greenmaster



Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

jestli je nebo neni lepsi nez ostatni, tak za to bych ruku do ohne nedal. Mam ji vsak vyzkousenou a je fakt, ze je znat na lepsim vykonu motoru a vyrobce udava, ze obsahuje latky zabranujici usazovani "bordelu" v palivove soustave. Doporucila mi ji vetsina uzivatelu naftovych motoru.....
http://www.shell.com/home/Framework?siteId=cz-cz&FC2=/cz-cz/html/iwgen/shell_for_motorists/fuels/diesel_extra/zzz_lhn.html&FC3=/cz-cz/html/iwgen/shell_for_motorists/fuels/diesel_extra/dextra_uvod_04101856.html
_________________
Xantia Break 2.0 HDI rv99 80 kW, exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

Kdyz ono je to kolikrat tezky,kdyz to treba redi uz kolikrat v Kralupech....
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:29 pm    Předmět: Citovat

S naftou od Shellu mám taky dobré zkušenosti. Motor je klidnější, míò žere a mám pocit, že i svižnější. Najedu tak o 100-200 km víc na jednu nádrž. Porovnával jsem to po pětinásobném natankování plné od Shell a pak 5x od konkurence. To už by mohlo odstranit nestejné naplnění nádrže, vliv teploty atd. Pár známých, co už taky netvrdí, že nafta patří jen do kamen, mi potvrdili stejný dojem. Momentálně mám na tacháči 1085km od posledního tankování a ještě nejsem u červeného pole. 110 km jsem najel po dálnici a zbytek po silnicích 2.a 3. třídy.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)