Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

spojka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Neřekl bych že škrtá o zuby. To druhý bude správně.Někdy se s tím docela peru,ale zuby neřinčí nikdy.

Někdy musím třeba i dvakrát vyšlápnout spojku naprázdno aby mi tam zapadla zpátečka.A už se mi stalo,že mi páka řazení šla při vyhnutí víc doprava (přes kulisu jakoby) a pak jsem ji už nemohl posunout směrem dolů.No asi je to jen špatně seřízený.

Ale jak písu výš a jak jsem vyčetl i jinde v diskuzích:zpátečka tam jde někdy hůř.A je to asi vcelku normální jev.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 10:01 pm    Předmět: Citovat

Právě tento jev znamená že spojka vypíná stoprocentně, i když to řazení zpátečky je někdy nepříjemné. Prostě se trefíš zubem na zub proti sobě a na zpátečkovém kole jsou náběhy tupé, ale nejedná se o závadu.
Jen to chce jak uvádíš trochu rychleji zařadit po vyšlápnutí spojky, ale ne zas hned-trochu cviku a máš to.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

To ja si zase musim vzdycky chvilku pockat-vyslapnu spojku,a pomalinku jedu ke zpatecce cca 1 vterinu,a zaradim ji bez problemu,kdyz vyslapnu,a hned ji tam narvu,tak cesu zuby-chvilku se tam ty kola dotaceji...jinak mne vadi hlavne to,ze tam rychlosti nejdou uplne hladce-rychlost tam dam,ale vzdy musim prekonavat nejaky odpor-treba radim za 2-odpor-povolí,pohnu dál,odpor,a pak tam padne Rolling Eyes

Olej mám vyměněný za total,řadím citlivě,kolikrát i s meziplynem ale třeba když vyjedu poránu,tak dám za 1, a když chci řadit za 2,tak musím překonat dost velký odpor dost velkou silou,,potom už je to najednou v pořádku Rolling Eyes

P.S:spojku mam novou,zabira uplne dole,sla tam sada s pritlacakem,loziskem,lamelou...vsechno.Takhle blbe ta prevodovka radila z driv,jeste se starou spojkou,pochybuju ze by tahle spatne vypinala taky
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

Øekl bych že u tebe bude zakopaný pes v tom, že při výměně spojky (nebo motoru) se někde poděla jedna rolna (váleček na usazení převodovky k motoru). Musí tam být 2 kusy kromě toho ještě jeden na startéru. Když povolíš převodovku asi o necelý centimetr tak je možná vizuální kontrola obou válečků.
Jeden je zezadu uplně dole a druhý vepředu nahoře nad starterem.
Je to dost rozšířený nešvar, stačí když jedna chybí a spojka nejde v ose s hřídelí a tím pádem lehce táhne.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

JJ Pepo,od výměny spojky tebou,mě chodí řazení jak samet a spojka tak lehce,že jsem si na to musel zvyknout Wink .Fakt dobrá práce,klobůůůk dolů.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 10:14 pm    Předmět: Citovat

jj pepo,je možný,že to tam nebylo už dřív ty válečky,od minula,jenže co stím-o tomhle nikdo neví,a nikdo to nebude řešit
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Každý dobrý mechanik musí o rolnách vědět.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 7:08 am    Předmět: špaté řazení Citovat

Zdravím všechny, stalo se mi to co tady popisoval JiRaY z ničeho nic nemůžu plynule zařadit rychlosti jak už tady psal musím překonat odpor a někdy i to nejde a musím vyšlápnout spojku a znova dělá mi to teda u rychlostí 3 a 4 a nějak celkově to řazení je hrubší. Mám Xyntii 2.0 HDI 109k a je tam hydraulická spojka ale koukal jsem někdo tady psal že je to napojený na LHM ale mě se zdá že tam mám na to nádržku, nevíte někdo co stím, Díky všem za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj marsbolo-pokud más silnejsi HDi,tak tam mas spojku kapaliovouhydraulickou,ale neleje se do ní LHM,ale brzdovka DOT 3-4
Pokud máš slabší HDi tak tam je klasicky lankem,jen tak pro vysvětlení.
Jak starý máš olej v převodovce?šel tam total?A taky ti může končit spojka.My jsme měli tu brzdovku v nádržce úplně černou,tak jsme jí nechali vyměnit,o něco se to zlepšilo


Josefe,já říkám,že je možný,že tam ty rolny asi nebyly už když jsme to auto kupoval,protože takhle s odporem mi šlo řadit vždycky,no a když to mechanik rozebral,tak to jen poskládal tak,jak to předtím bylo,a o víc se nestaral.Otázka je co s tím?motor už je zpět v autě,nerad bych nakurvil spojku,taky nevím,jestli se dají tyhle rolny někde sehnat.

A v poslední řadě-dají se tam nandat aniž by musel motor ven???

P.S:včera jsem zkoušel řazení u jíry v jeho xa 93-jde mu tam mnohem lépe a hladčeji než u mně Confused
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:02 am    Předmět: JiRaY Citovat

Zdravím JiRaY mám tam olej Total a je tam asi 2 měsíce a HDI mám to silnější tak díky protože sme přemýšlely co tam vůbec je za kapalinu. Jinak včera jsem umyl motor a pak to začalo dělat nevím jestli to má na to nějakej vliv nebo jestli to byla náhoda s tím řazením. A ještě se chci zeptat ten spojkový píst co jde do převodovky je nějak volnej tak jako kdyby byl přidělanej na nějakým péru, když jsem to zkoušel odvzdušnit tak se to docela mele má to tak být nebo to má držet na pevno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

čoveče,to ti neporadím,já jsem to nedělal,já pouze asistoval pi výměně-někde na levé straně jakoby za levým předním kolem je ten výpušák na spojkovou,tam se nasadila hadička,co vedla do flašky,a výpušák se povolil,a dolu tekla černá sračka,já šlapal na spojku,a nahoře se dolívala čerstvá.Když dole do flašky tekla čistá,tak se vypoušák utáhl,auto se nastartovalo,párkrát zkusmo zařadilo,spojka se prošlapala,a eště se z toho vypoušáku trošku odfrklo,a byl pokoj,a šlape

Jinak-motor jsme u HDi radši nemyl,slyšel jsem,že to pak dělá bordel ve všem možném,hlavně že u elektriky pak hnijou konektory,proto jsem to radši nedělal Embarassed
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenědz_st



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj , měl jsem stejný problém se zařazením zpátečky. Chyba nebyla ve spojce, ale v lanovodech. Jejich výměnou se vše se vše vrátilo do normálu. Je to jen můj názor , třeba je opravdu spojka před
smrtí.
Zdeněk
Hdi 80 kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
čoveče,to ti neporadím,já jsem to nedělal,já pouze asistoval pi výměně-někde na levé straně jakoby za levým předním kolem je ten výpušák na spojkovou,tam se nasadila hadička,co vedla do flašky,a výpušák se povolil,a dolu tekla černá sračka,já šlapal na spojku,a nahoře se dolívala čerstvá.Když dole do flašky tekla čistá,tak se vypoušák utáhl,auto se nastartovalo,párkrát zkusmo zařadilo,spojka se prošlapala,a eště se z toho vypoušáku trošku odfrklo,a byl pokoj,a šlape

Jinak-motor jsme u HDi radši nemyl,slyšel jsem,že to pak dělá bordel ve všem možném,hlavně že u elektriky pak hnijou konektory,proto jsem to radši nedělal Embarassed




No co se týče výměny té kapaliny na spojce,už jsem se na to tady ptal,ale asi vám to nepomůže.

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1180
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za postřehy. Začínám si myslet, že to byl jen marketingový tah servisu Citroen a ne skutečná závada Wink
Jinak: zpátečka nejde vůbec, musím opakovaně sešlápnout spojku a tento jev se objeví jen někdy.
Ty jemné vibrace můžou být normální. Asi jsem si je spojil s tou zpátečkou nebo jsem jen autohypochondr.... Embarassed
Kolik km by měla hydraulická spojka u HDi 80kW vydžet při normálním provozu? Na tach. mám 210t km..
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 10:06 am    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
Děkuji všem za postřehy. Začínám si myslet, že to byl jen marketingový tah servisu Citroen a ne skutečná závada Wink
Jinak: zpátečka nejde vůbec, musím opakovaně sešlápnout spojku a tento jev se objeví jen někdy.
Ty jemné vibrace můžou být normální. Asi jsem si je spojil s tou zpátečkou nebo jsem jen autohypochondr.... Embarassed
Kolik km by měla hydraulická spojka u HDi 80kW vydžet při normálním provozu? Na tach. mám 210t km..


Co je to normální provoz? Je to 210t km po městě kde pořád řadíš nebo je to 210t km po dálnicích kde se vezeš stále na 5-ku Question Wink
Každej jezdíme jinde a tak to každýmu vydrží jinak.
Mimochodem - je potřeba dávat si velkej majzl na to, aby si člověk nevezl levou nohu na pedále - hydraulice stačí malý tlak...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)