Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CHLAZENÍ voda fuč

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
villevalo



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 1:59 pm    Předmět: CHLAZENÍ voda fuč Citovat

Čaute, prosím vás nesetkal se někdo s tímto problémem? Mám v autě novou vodní pumpu,( včetně řemenu a kladky) nový termostat, v servisu mi to odvzdušnili potom jsem jezdil jen po městě a tak se mi to asi nestačilo dost ohřát. Dnes jsem vyrazil a po cca 15 km souvislé jízdy přestalo topit topení a hrůzně se zvedala teplota. Po zastavení jsem zjistil, že v chladící soustavě není ani kapka kapaliny a rozpojilo mi to trubku od topení( tím asi ta voda pryč že). Zpátky jsem musel taky dojet takže nalil jsem vodu až po strop a zacpal trubku od topení, zajímavé je, že jsem zpáteční cestu( cca 18 km) dojel bez dolévání a bez zastavení, teplota nevylezla přes 80 C. V servisu mi říkali něco o těsnění pod hlavou. Uvítám všechny vaše názory. Xantia 95 1,8 74 KW. Díky díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zarubat



Založen: 13.4.2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

třebas z nějakého důvodu povolili a neutáhli tu hadici servizáci jsou taky lidi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

dej hadici zpátky a normálně jezdi.a uvidíš,co to bude dělat.jedno vím na 1000%-kvůli prasklé hlavy ti hadice od topení nespadne.to je kravina.musela být povolená a ještě k tomu špatně nasazená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

V kterym miste se ti ta trubka rozpojila?? Nebylo to nahodou u prepazky mezi motorem a kabinou?? Pokud ano, tak to neni rozpojene, ale praskle...pomuze jen vymena a to je balik, protoze se to prodava jen v celku(obe hadice zatavene do toho plastovyho bazmeku).

A jeste jedna vec! Hadici k topeni neucpavej!!!!! Propoj ji se zpateckou od topeni!!! Pres topeni se totiz uzavira maly chladici okruh motoru. Pokud nebude pruchozi, uvaris motor...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
villevalo



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

lewkins napsal:
V kterym miste se ti ta trubka rozpojila?? Nebylo to nahodou u prepazky mezi motorem a kabinou?? Pokud ano, tak to neni rozpojene, ale praskle...pomuze jen vymena a to je balik, protoze se to prodava jen v celku(obe hadice zatavene do toho plastovyho bazmeku).

A jeste jedna vec! Hadici k topeni neucpavej!!!!! Propoj ji se zpateckou od topeni!!! Pres topeni se totiz uzavira maly chladici okruh motoru. Pokud nebude pruchozi, uvaris motor...




Ano je to přesně v tom místě jak popisuješ, praskla ta vpravo co přivádí vodu ( proto mi to nešlo nasadit), myslel jsem, že je jen vysazená ale byly tam otřepy takže prasklá Twisted Evil , poradíte mi někdo jak se ten díl jmenuje, abych to nemusel někde hledat? No stejně asi kouknu někde na vrakáč nebo použité. Stejjně díky moc aspoò mi nebudou v servisu hledat hodinu ( za 350 ze známosti) závadu. čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Nedoporucuju kupovat tenhle dil na vrakovisti. Ten plast, na kterej je nasazena a natavena hadice, byva starim vytvrdlej a rad praska...
Pred zhruba trema rokama mne to taky potkalo. Z druhovyroby tento dil(dvojity natrubek s dvema hadicema) stal neco kolem 1.350,- ale od te doby se ceny zmenily...bohuzel smerem nahoru(pry).

Me se to stalo v lete, takze jsem jednoduse uriz a propojil ty dve hadice plastovou vodovodni trubkou DN20...vyradil jsem tim topeni a moh jezdit dal. Pak jsem sehnal novej dil a namontoval.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Těch dvouhadic je asi 6 druhů, jen na tvém modelu jsou 2 druhy. V originále stojí kolem 2000.- Kč.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
villevalo



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 9:54 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to teď rozdělal cca 1/2 hoďky práce, ale přístup nic moc, je tam kovová sponka a plastová pojistka( to jsem zjistil až když praskla Shocked ) no stejně to budu muset sehnat a vyměnit, zjistil jsem ale že údajně dělají jen originál takže opět money money money... ( ukázal bych obrázek ale nějak mi to nejde )
Myslím, že celý problém bude v tom, že jak v servisu měnili temostat a odvzdušòovali, načali tu trubku a ona pak pod tlakem praskla..., no jdu něco shánět...dík a čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)