Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor 1.9 TD
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

Ty dratky jsou s destickama dodavany standardne.
V prodejne se me ale jednou ptali, jestli nechci desticky "bez". Byly o malinko levnejsi. Vzhledem k tomu, ze mam kabel mezi pistnici a karoserii prestrizen na obou stranach, bral jsem je.
Nechapu vemena, ktery kabliky prestrihnou timhle zpusobem namisto odpojeni v konektoru! Evil or Very Mad
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

A kolik tak stojej nevíš? Né, že bych je hned běžel kupovat, ale až budu muset měnit destičky, tak je koupím i s drátama a zprovozním tu indikaci... Very Happy
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

stepan napsal:
A kolik tak stojej nevíš? Né, že bych je hned běžel kupovat, ale až budu muset měnit destičky, tak je koupím i s drátama a zprovozním tu indikaci... Very Happy


lewkinsova cena Ti bude k ničemu, máš jiný rozměr destiček, na hdi jsou dražší já mám 2 xantie hdi a 18 16v na obou jsem měnil a na obě jsem dal valeo stály 1400 a 1100 kč. Na Tvé td bych viděl tu levnější cenu. Jinak TRW kdysi dobrá značka se prý po sloučení s lucasem pohoršila tak bacha, říkal mi to můj dlouholetý mechanik co dělá přímo u citroena (po pracovní době fušky pro mě a dalčí citroenáře) loni měli s lucasem velké potíže a pár nepříjemných reklamací od zákazníků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 7:10 am    Předmět: Citovat

Karlíček: A jaký bys mi doporučil destičky? Myslím výrobce. Předem dík za odpověď. Wink
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 8:55 am    Předmět: Citovat

stepan napsal:
Karlíček: A jaký bys mi doporučil destičky? Myslím výrobce. Předem dík za odpověď. Wink


ahoj, šel jsem na ten střední solidní poměr ceny a výkonu, který mi poradil mechanik a koupil jsem VALEO tady dávám odkaz podle kterýho určíš rozměr http://www.autobenex.cz/katalog/valeo_brzdy/index.html
pak si akorát posurfuj na netu a zjisti aktuální ceny ale jak píšu tak já jsem na 1.8 16V platil okolo 1100-1200 Kč, a to by mohlo cenově být i pro Tebe. Původně jsem si chtěl objednat desky od BoBa ale ten mi nabídl Lucasy, který s poštovným vyšly na stejné peníze a bylo rozhodnuto.
Já měnil desky u dvou Xantií a to proto, že byly šikmo sjeté a u jednoho okraje už dokonce nebyla žádná hmota.
Hlavně taky omrkni kotouče a pokud je třeba nechej je stočit u soustružníka cena tohoto úkonu je okolo 250-300 kč/pár. Tak se měj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 9:34 am    Předmět: Citovat

karlíček napsal:
Já měnil desky u dvou Xantií a to proto, že byly šikmo sjeté a u jednoho okraje už dokonce nebyla žádná hmota.


Šikmo sjeté? A bylo to zadní?

Byl to tento případ?
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=oprava-sikmo-sjetych-zadnich-brzdovych-desticek&cisloclanku=2007040002
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=6677

Já to tak na X2 měl...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 10:00 am    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
karlíček napsal:
Já měnil desky u dvou Xantií a to proto, že byly šikmo sjeté a u jednoho okraje už dokonce nebyla žádná hmota.


Šikmo sjeté? A bylo to zadní?

Byl to tento případ?
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=oprava-sikmo-sjetych-zadnich-brzdovych-desticek&cisloclanku=2007040002
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=6677

Já to tak na X2 měl...

Pavel


To Pavel: Čus, já měl na předních, jestli chceš, tak Ti pošlu foto ještě jsem je nevyhodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

Ta cena je za jeden pár na jedno kolo, nebo za sadu na jednu nápravu?
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

Arrow na fotce máš hnědý konektor,to by mohlo být od vrtulí chladiče,podotýkám mohlo,většinou tyhle hnědé jkonektory jsou nějakým způsobem příbuzné s čidlem teploty vody(to hnědé je teplé-neboli hlídá teplotu vody a po jejím zvýšení nad povolenou hodnotu cca 93°C spustí vrtule),jelikož tam vidím relátka,tak bych řekl že by to mohlo být ono.Ptám se:máš klimu? Radím zahřej auto a počkej jestli sepnou vrtule,jsou dvourychlostní (pomalu 93°C,rychle 103°c),to co je pod světlem je dvoupin.a z největší pravděpodobností je to mlhovka.Pokusím se nafotit tu svou 1,9tku,stejně jdu měnit gufera a LHM,takže doufám že si vzpomenu,jádru zdar Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

Jo, děkují LUKY. Bydu rád za jakoukoliv informaci ohledně tý kabeláže. Ještě to zkusím prověřit přes Zdeòka Ujmana, ale to až budu potřebovat jeho služby ( pravděpodobně výměna spojky Crying or Very sad )
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky... Potřebuju nutně radu!!!
Potřebuju sundat napínák ( taková pružina ), kterej napíná přes kladku pásovej řemen, kterej pohání klimatizaci, alterátor a hydrauliku. Mám motor 1.9 TD Xantia II. Potřebuju vědět, jak na to??? Už jsem sundal i čerpadlo na hydrauliku, ale k té spodní matici se nemúžu dostat s žádným klíčem ( vadí mi tam chladič oleje, kterej je pro olejovej filtr ) Neznáte někdo nějakej trik??? Předem díky... Už jsem z toho zoufalej... Crying or Very sad
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Na některé zkušenější jedince mám jednu otázku:
Před asi 3-mi měsíci ( asi 6 000 km ) jsem vyměnil na autě spojku. A nedávno jsem si všímnul, že zase začíná prokluzovat při plný zátěži ( když chci někoho předjet, tak chvilku to táhne, ale pak vyletí motor do otáček a auto jede stále stejně rychle). Předem tvrdím, že jezdím normálně a vůbec ne agresivně. Na křižovatkach při rozjíždění nevytáčím motor vejš, než 1200rpm ( když pouštím spojku ) Podotýkám, že olej mi do spojkové skříně neteče ani z převodovky a ani z motoru a setrvačník nevykazoval při výměně spojky známky opotřebení ( žádné zahloubení citelné na dotyk )
Chci se zeptat, jestli to prokluzování spojky může být třeba použitím jiného setrvačníku, kterej může být jinak řešenej, než originál z motoru 1,9 TD? Předem díky za odpověď
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes na Xantii nazůl nové zimní papuče... Jsou to GoodYeary UltraGrip 7. Rozměr 205/60/R15. Objednával jsem je přes internet ( konkretně www.levnepneu.cz ) za 1895,-Kč/kus . Jsou tam vůbec nejlevnější pneumatiky na netu. Původně jsem je objednával s tím, že a mi to pošlou na dobírku, ale pak jsem viděl, že je ten sklad ve Kbelích ( Praha ), tak jsem si tam hned zajel a cestou zpátky jsem je nechal přezout v jednom pneuservisu za 300,-Kč včetně vyvážení a jednoho nového ventilku. Pravdou je, že kola jsem si sundával a nandával sám, včetně toho, že jsem si použil i svoje nářadí a hever. Je to najednou nádhernej pocit, když mi zadek neskáče na těch hranatejch brilantisech od barumu... ( Jezdil jsem s tím víc než rok a 18 000km Laughing )
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Necp jsem nepochopil? 7. kvetna nasazovat UG7+? Ja je teda 6. kvetna zul a nasadil nejaky Sportivy, i kdyz hlavne proto, ze sem koupil obutou sadu hlinikovejch kol a vzhledem k slusnymu vzorku jsme to tak nechal, i kdyz bych spravne mel mit 185/65 a tyhle jsou 205/60.

Jestli neni nekde omyl, tak ti ty UG7+ dlouho nevydrzi.

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Uvidíme, ale popravdě!
Na zimákách jsem už vyzkoušel dvě léta ( a dvě rúzný auta ) a bez problému. Když vezmu v potaz, že zimáky by se správně měli používat max. 4 roky, a já v zimnim období najedu tak 4 - 5000km, takže mi vychází, že na zimákách bych celkem měl najet zhruba 16 - 20000km. Všichni víme, že pneumatiky většinou vydrží tak 40 - 50 000km, takže bych ty svoje zimáky při správném používání jen v zimě využil jen z půlky. Při mém průměrném ročním proběhu cca 15 - 18 000km zimáky sjedu tak za 2 až 3 roky, nehledě na to, že dle mého subjektivního poznání mi auto v létě vždy líp drželo na silnici a v zatáčkach na zimákach, než na leákach. A na mokru je to taky hodně znát. A o bezpečnost mi jde především.
Brilantisy, které jsem dnes vyhodil jsem opotřebovával v tempu cca 1 až 1,5mm na 10 000km. Zvýšenou spotřebu jsem na autě též nezaznamenal. ( Dnes tankováno a kombinovaná spotřeba byla 5,79l/100km - 50% dálnice kolem 100km/h ; 25% okresky kolem 80 - 90km/h a zbytek město )
Vím, že se obecně tvrdí, že na léto letní a na zimu zimní, ale taky se tvrdí, že zimní používat už pod 7°C, což je tak nějak víc než 6 měsícu v roce a někdy je tak nízka teplota i v létě. Teba né zrovna 5°C, ale 10°C je celkém často, takže prakticky můžu zimáky používat tak 7 až 8 měsíců v roce.
Nikomu svůj názor nenutím, jen píšu, co jsem sám odpozoroval na vlastní kůži.

K tomu rozměru:
Taky mám napsáno v techničáku 185/65/R15, ale na autě mám nalepenou samolepku a na ní je 205/60/R15 ( samolepka od výrobce ). Navíc v příručce k použití vozidla jsou napsány oba dva rozměry pro 1,9TD Každopádně tomu, co je v TP nevěřím ( jestli si nějaká slepice opsala špatně holandskej techničák nebo co ) a řídím se tím, co předepisuje přímo výrobce vozů, nehledě na to, že pneumatika je nejen širší, ale i o 1% po obvodu delší. ( A taky cca o 400,-Kč dražší Crying or Very sad )
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)