Problém s topením

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Ty gumy jsou nasouvací pružné zámky, lehce namáznout mýdlovou pěnou a šroubovákem na ně zatlačit směrem k vrtuli, když všechny tři posuneš za hranku která je drží, pak se ti podaří motor vytáhnout ven.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od sima »

Je na to to dobrá jednoduchá finta-jen si to přesně nepamatuju,musel bych to zas vidět,ale v podstatě odpojíme ten kábl co vede k motoru a dovnitř strčíme šroubovák a odtláčením-páčením to jde pěkně nahoru,hned je to odděleno,jinak s tím páčením gum to nejde tak dobře.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
crisot.jk
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. led 2014 17:28:03

topení

Příspěvek od crisot.jk »

dobrý večer, mám problém u xantie 1.9TD r.v 1999 s topením.Teplo mě jde akorát ze středových mřížek a částečně na okno.jinak všude ledárna!děkuji za rady. Jirka Pardubice
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od pepe276 »

crisot.jk: Nejspíš ti nefungují klapky topení.

Přidám se k tomuto tématu, mám dotaz:
Před 2 lety jsem měnil u své Xantie topení. Plastový obal topení jsem vytřel od Fridexu do čista, dal nový radiátor, vše bylo OK a byl 2 roky klid. Před pár dny, když mi začal zase dovnitř smrdět lehce Fridex, mě málem trefilo, když jsem si vzpomněl na ten megahoror s rozebíráním přístrojovky :cry: Čekal jsem, že to vydrží víc, než jen 2 roky... :( Nechce se mi tam dávat nějakou vodičku na zalepení netěsností, protože minule nepomohla, jen mi totálně zabetonovala asi polovinu trubek starého topení, takže přestalo topit, ale stejně to teklo dál a přístrojovka musela nakonec ven...
Tohle zatím ale jen lehounce smrdí, tak se modlím, aby to vydrželo až do jara...
Jakou značku radiátoru jsem tam dával už bohužel nevím a nemrzku používám Froston C2230 od Motoronu.

A proto se ptám:
1) Jakou značku výrobce radiátoru doporučujete, aby to nebyl nějaký šunt a vydrželo to?
2) Jakou značku nemrzky používáte, aby nebyla agresivní a nežrala hliník?

Nevím, co bylo špatně...možná jsem jen trefil na špatný kus a vydrželo to 2 roky a 1 měsíc...takže těsně po záruce, výrobce radiátoru může jásat, protože nebude reklamace a koupím nový :D
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Problém s topením

Příspěvek od pedro »

Jak hluboko v palubní desce se nachází klapka s el. pohonem (krokovým motorkem) a jak obtížné je se k ní dostat? Nebyl by plánek, kde je celý ventilační systém rozkleslen? Dík
X2 Hdi 1999 Berlina
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Máš na to odkaz kousek vejš, ČTI pořádně.

Tady to máš v tomto vlákně na straně 2 nahoře od MíryCB ;)

viewtopic.php?f=1&t=243&start=15

MiraCB píše:Zdravím, tak jsme tento víkend pokračovali v hledání problému.
Zkusili jsme vyndat motůrek klapky. Jde to celkem v pohodě, motůrek drží pouze dva šrouby a jsou přístupné od nohou spolujezdce. Motůrek přes převodovku a plastový unašeč hýbe klapkou. Unašeč je nastrčený do klapky a má na každé koncové poloze doraz.
Bohužel jsme žádný problém nenašli. Klapka je naprosto volná, po nastartování motoru se motůrek klapky začne pohybovat a hledat koncovou polohu. Po zastavení (podrželi jsme unašeč kleštěma a po zablokování motoru se pohyb zastavil) a změně teploty se motůrek pohybuje. Nikde žádná vůle, nic prasklého.

Pokračování příště...

MíraCB
Obrázek
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Problém s topením

Příspěvek od pedro »

Díky a omlouvám se. Krom té klapky je v systému ještě něco, co by mohlo bránit proudění vzduchu? Ted marodím ale pak se na to musím podívat. Mě totiž motor hučí ale vzduchu moc nejde.
Pro pepe276 je možné že máš trochu ruplou hlavu nebo špatné těsnění pod ní a ono ti pak tlakuje systém a něco to nevydrží.
X2 Hdi 1999 Berlina
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Pylovej filtr, klapka vnitřní - vnější. Když to máš na vnitřní, víc to hučí a míň fouká.
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj,
nikde jsem nenašel odpověď na svůj problém, tak se přidám k tomuto tématu.
Xantie 1.9TD mi cca 14 dnů netopí. Mám klimu, ale je prázdná. Když dám ventilátor na maximum a topení taky, tak mi to vždycky topilo, sice nic moc, ale nikdy jsem vevnitř nemrznul. Dal jsem nový pylový filtr a vzduch krásně proudí od ventilátoru topení dovnitř, motor je na 80 stupních a vevnitř je zima, jako v ruském filmu. Díval jsem se dneska na motůrek klapky a vypadá to, že normálně běhá a otvírá/zavírá klapku. Nepovedlo se mi ho vyndat, jen jsem povolil 2 křížáky, ale ještě na něčem vzadu držel, takže jsem ho jen odklonil a do škvíry nad ním si svítil čelovkou a klapka se krásně hýbala tam i zpátky, podle nastavení teploty na ovladači topení. Dřív měl ten motůrek jiný zvuk, déle jakoby zachrastil a pak to začalo topit. Teď jen krátce zachrastí a pak nic, jen ledový vzduch. Tohle se změnilo asi před 14 dny a od té doby to netopí. Vypadá to na motůrek, ale ten hýbe klapkou, tak nevím a jsem s rozumem v koncích...
Má někdo nějaké nápady, čím by to mohlo být?
Díky moc
Petr
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od milda67 »

a co třeba zkusit odvzdušnit topení?
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Odpovědět