Problém s topením

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Problém s topením

Příspěvek od Rorschach »

PaM píše:
Rorschach píše: ale opravdu stačí o já nevím centimetr posunout táhlo a je chladno.


tak ho posuň o několik milimetrů ;)

Klapku vzduchu ovládá servomotorek a asi blbě ... taky na to můžemít vliv zasrané čidlo teploty v kabině ( pod malou mřížkou na palubce) - vyčistit .


Servo? A proč tam je tedy lanko/táhlo? Jsem právě myslel, že to je mechanicky. A pokud dokážeš štelovat teplotu po milimetrech za jízdy tak jsi dobrej. Za radu s čidlem díky zkusím se na něj podívat. Myslel jsem, že čidlo reaguje jen při poloze auto (ne auto jako auto ale jako auto :lol: )
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Rorschach píše:Servo? A proč tam je tedy lanko/táhlo? Jsem právě myslel, že to je mechanicky.


U X2 s klimou na teplotu táhlo - lanko NENÍ. Je tam otočnej poťák a dráty ... na klapce je krokáč ;) jak je to u X1 nevím, ale řekl bych že stejně.

EDIT: Tady to máš v tomto vlákně na straně 2 nahoře od MíryCB ;)
viewtopic.php?f=1&t=243&start=15
Obrázek
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od zombeek »

Táhla tam jsou, dvě. Jedno na ovládání klapky vnitřní/vnější okruh a druhé na ovládání směrování vzduchu (dopředu/všude/nohy/okno). Teplotu vzduchu řídí směšovací klapka ovládaná server - po zapnutí zapalování jde mimo čerpadla slyšet i bzučení, jak si klapka osahává krajní polohy.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

zombeek píše:Táhla tam jsou, dvě. Jedno na ovládání klapky vnitřní/vnější okruh a druhé na ovládání směrování vzduchu (dopředu/všude/nohy/okno). Teplotu vzduchu řídí směšovací klapka ovládaná server - po zapnutí zapalování jde mimo čerpadla slyšet i bzučení, jak si klapka osahává krajní polohy.


Táhla tam jsou celkem 3 .
Dvě jsou na směrování vzduchu uvnitř vozu - nahoru, dolu, naokno, ..... , a jedno je na klapku vnitřní - vnější.
Obrázek
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od zombeek »

Pravda, PaMe .. sypu si popel na hlavu, páčka na směrování tahá současně za dvě táhla.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Problém s topením

Příspěvek od Rorschach »

Asi máte pravdu poslouchám co dělá auto, ale teda moje si to servo po nastartování nijak neošéfuje až při pokusu o nastavení teploty slyším cosi co jsem původně přikládám za zvuk vody (případně unikající vody). Stejný zvuk jsem totiž slyšel u omegy kdy byl ruplý radiátor topení takže jsem tomu nepřiládal význam. Ale asi to bude tedy servo, ale je slyšet jeho bzučení jen při zvedání teploty. Přitom i když teplotu stahuju tak to reaguje. No co už to přežiju, ale to že to reguluje blbě to mi vadí a pořád nevím co s tím nebo jde se k tomu nějak snadněji dostat než rozebrat půlku auta a sundat palubku?

Včera jsem vyndal to čidlo v palubce. Kromě toho, že do toho někdo lezl jsem nadával na konstruktéry proč do háje musím rozebrat půlku palubky abych se k tomu dostal.
Čidlo vrčí, ale kolem vrtulky kde jsou průduchy z čidla to bylo oblepené izolačkou takže to možná nefungovalo jak mělo. Vše jsem očistil od prachu. Vhodně slepil a dneska to zkusím dát do kupy. Snad to pomůže.
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Problém s topením

Příspěvek od pedro »

Pánové mám dotaz. Když pustím ventilátor na plno, jak velký průvan by to mělo udělat? Mě to nějak nefičí. Přitom třeba na Favoritu na max. to rozcuchalo učes. Co je třeba zkontrolovat?
X2 Hdi 1999 Berlina
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Problém s topením

Příspěvek od rudi77 »

Pocujte kde najdem toto ? :
http://www.autobazar.eu/sk/regulacia-ot ... 92119.html

Alebo toto ?:
http://www.autobazar.eu/sk/regulacia-ot ... 63688.html

Lebo ako mi isuel ventilator a nedal sa vypnut tak uz vobec nefuka. A niekto mi povedal ze toto treba vymenit. LEBO TRANZISTORY MAM VYMENENE AKO STE MI RADILI A NEPOMOHLO. Tak prosim vas ktory z tych dielov mam a de ho najdém Diky chlapi.
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
Moos.M
Příspěvky: 28
Registrován: úte 26. lis 2013 18:02:10
Kontaktovat uživatele:

Xantia 1.9TD netopí

Příspěvek od Moos.M »

Ahoj všem , mám Xantii 1.9 Td 1997 a mám problém s topením pokud dám topení na polohu aby foukala na řidiče tak teple foukají jenom ty co jsou u oken ..jinak každá zdířka fouká studeně :( a jakmile přepnu na jinou polohu a mám teplý vzdch nastavený tak jde jenom studený ...nevíte co s tím může být ? Já osobně bych to tipoval na radiátor a nebo termostat :( ..PS. Chladič i hadice od chladiče je horká a teplota motoru se drží 80 - 90 stupnů
Xantia 1.9 TD 1997 66kw
24tecka3
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19. lis 2013 22:47:24

Re: Problém s topením

Příspěvek od 24tecka3 »

Zdravim vyndal jsem vetilátor z auta a chci vyndat motor,v návodech na internetu jsem vždy vyděl že dotyčný povolil šroub a motor vyndal,boužel já jsem ventilátor několikát prohlíd a žádný šroub jsem nenašel,po boku jsou 3 otvory které vedou k jakési gumě,ale něž to začnu nějak páčit tak se chci zeptat jestli je to k tomu určené,nebo se to rozebírá jinak.
mam x2 s klimou
Přílohy
DSCN0308.JPG
Odpovědět