Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Prostor, kde můžou naříkat ti Activisti :-)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od PaM »

Podle jakého "boba" ??? Origo přepad je naprosto špatně vymyšlen, v zimě teče mnohdy i uplně nová pístnice !!! když ta guma ztuhne a scvrkne se ...
Obrázek
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od honza1 »

to Tomcat: řešení s XM manžetou je funkční. Nevím, kolik máš se současnými pístnicemi najeto, ale myslím, že by ti to vydrželo až do konce jejich životnosti. Vzhledem ke stáří aut už nemá cenu dělat druhovýrobu ani mnohem běžnějších dílů než jsou věci na activu.
2,0 HDi, Activa
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od tomcat »

Zdravím,
neví někdo ,jaký pasuje silentblok na zadní pístnici dole,popř objednací číslo, u citroena je těžká domluva.
Pokud to jde vůbec vyměnit. Nastarým fóru se řeší jen ten horní kloubek nebo nevím.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od PaM »

není to silentblok, je to "ložisko" které se trochu může naklopit ...
pasuje tam tohle - origo číslo citroen: 405911
Obrázek
filipxec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. úno 2017 13:47:05

Sháním PZ pístnici na Activu nebo opravu prasklé tyčky

Příspěvek od filipxec »

Ahoj všem,
sháním pravou zadní pístnici na Xantii Activu. Citroen ji už nedodává, na vrakovištích jsem našel jen neactivy. Číslo dílu je 527244, na těle by mělo být číslo 11. Viz příloha.
Příloha Xantia activa pistnice.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Auto je r.v.2000. Praskla tyčka, co jde do ramene a vylomila kus příruby pístnice. Prosím o radu, kde sehnat jinou, případně jak to opravit. Dekuji.

Jako poslední řešení vidím předělání na neactivu (odstavil jsem jednu Xantii z roku 1997 a tam fungovala hydraulika skvele). Jde to? Diky za rady. Filip
Přílohy
Xantia activa pistnice_3.jpg
Xantia activa pistnice_11.jpg
Xantia activa pistnice.jpg
Xantia Break 2.0i 16V Activa r.v.2000
filipxec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. úno 2017 13:47:05

Re: Sháním PZ pístnici na Activu nebo opravu prasklé tyčky

Příspěvek od filipxec »

filipxec píše:Ahoj všem,
sháním pravou zadní pístnici na Xantii Activu. Citroen ji už nedodává, na vrakovištích jsem našel jen neactivy. Číslo dílu je 527244, na těle by mělo být číslo 11. Viz příloha.
Příloha Xantia activa pistnice.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Auto je r.v.2000. Praskla tyčka, co jde do ramene a vylomila kus příruby pístnice. Prosím o radu, kde sehnat jinou, případně jak to opravit. Dekuji.

Jako poslední řešení vidím předělání na neactivu (odstavil jsem jednu Xantii z roku 1997 a tam fungovala hydraulika skvele). Jde to? Diky za rady. Filip
Přidávám ještě fotky:
Přílohy
Xantia activa pistnice_5.jpg
Xantia activa pistnice_4.jpg
Xantia Break 2.0i 16V Activa r.v.2000
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od PaM »

dej tam jakoukoliv jinou pístnici aby ti sedělo napojení trubky - jsou tam 2 zakončení, staré na kov a nové s těsněním . Nebo si Změř průměr pístu a přendej jen píst s tyčkou z jiné obyč pístnice ... nevím co by tam mohlo tak být jiné ... je to jen píst
číslo 527244 je pro kombíky, průmer pístu 40mm , tak že i z obyč pístnice s tenkou trubkou kombi přendej píst a tyčku a máš to..
Obrázek
filipxec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. úno 2017 13:47:05

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od filipxec »

Ahoj PaM, diky za radu. Neměl jsem odvahu s pistnici něco delat. Procetl jsem vsemozna fora a uz to mam rozebrane. ten pist jsem normalne vytlacil. Koupim na vrakaci pistnici a to by mi mělo pomoct, jak rikas. Protože se mi roztrhla manžeta, musim ji vymenit. Tam finta s manžetou z rizeni XM asi nefunguje. Je to tak?
Manzety jsem nejake videl prodávat, snad to na to moje auto bude.
Ještě jednou diky. Filip
Pridavam fotky pístnice, třeba nekomu pomohou se zorientovat.
Přílohy
Xantia activa pistnice_7s.jpg
Xantia activa pistnice_8.jpg
Xantia pístnice rozložená na pist a telo
Xantia pístnice rozložená na pist a telo
Xantia Break 2.0i 16V Activa r.v.2000
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od PaM »

manžetu koupíš novou v citroenu, buď přímo na xa, nebo kup na c5, je to skoro stejné zaměnitelné ...
Obrázek
filipxec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. úno 2017 13:47:05

Re: Tekoucí náklonové pístnice "activa"

Příspěvek od filipxec »

Ahoj, dnes jsem byl na vrakaci. Pístnice, které mi prinesli jako z neactivy XA mely mensi prumer pistu a tlustsi stenu pistu. Nepasovl zadny pist. Pak jsem si nechal prinest pistnici z C5 I. Tam je stejna pístnice (ma navíc nejakou prirubu s drzakem) i pist. Ma presne 40mm, delka stejna, stejny prumer na trubku i prutocny prumer. Tycka je v C5 stejne dlouha, jen ta část za konusem je o par mm kratsi, coz by nemelo vadit, oprene je to v rameni o ten konus.
Ještě jednou diky za radu, moc mi to pomohlo.
Na vrakaci rikali, ze to pry majitele activ menili za pístnice z bezne xantie a pry to nevadi. Moc jsem jim neveril :-)
Xantia Break 2.0i 16V Activa r.v.2000
Odpovědět