Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Prostor, kde můžou naříkat ti Activisti :-)
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od Topp »

Zdravím,

byl jsem na kontrole hydrauliky a vše ok, jen jakási "kostka" zprostřed auta prý uniká a je třeba vyměnit. Náhodně jsem sehnal z jiné X2 (likvidované) ale bojím s sám měnit. Nebo spíš nevím jak na to. Rady, porady, ochotný lidi který by mě přijali na návštěvu a pomohli u sebe na dvorku nebo případně přijeli a pomohli na dvorku u mě?

Díky za reakce
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od mevi »

kostka na X2? to asi ne. :D zkus napsat do popisu co máš za auto a hlavně odkud jsi a připadně než se budem dohadovat co chceš měnit vyfot to bude to rychlejší.
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od Topp »

Čau čau, mám Xantii X2, 1997, 1,9TD.

A po kontrole hydrauliky mi bylio řečeno že mám v prdeli hydraulickou kostku uprostřed podvozku. S tím jsem taky šel za kamarádem, který shodou okolností prý nedávno X2 likvidoval a tu kostku, které se směješ vyndaval a má ji pro mě. Až ji budu mít, vyfotím ;)
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od roman_moty »

Směje se, protože na x2 kostka není. Může to být max regulátor tlaku a to není kostka. Kdo ti to servisoval?
Jo a 1997 není x2.
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
jira2
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11. črc 2011 23:37:29

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od jira2 »

Topp píše:Čau čau, mám Xantii X2, 1997, 1,9TD.

A po kontrole hydrauliky mi bylio řečeno že mám v prdeli hydraulickou kostku uprostřed podvozku. S tím jsem taky šel za kamarádem, který shodou okolností prý nedávno X2 likvidoval a tu kostku, které se směješ vyndaval a má ji pro mě. Až ji budu mít, vyfotím ;)

Tak příteli, když už škemrám o pomoc a vím o problému howno, tak nepodceňuj rady zkušenějších, kteří vědí o čem mluví. Věř tomu, že není kostka jako kostka, protože kostka je, respektive nyní už byla jen jedna. :evil: A jestli ji máš, tak máš auto hybrid a jiné papíry .....
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od PaM »

X2 1,9 td se vyráběla už koncem roku 1997 , kámoš má kombíka z konce října 1997 .... tak bych zas tak nic nehrotil. Kostka byla rozdělovač tlaku na BX,XM a prvních X1 ( 1993)... Kostkou ale někteří lidé myslí hlavní regulátor tlaku, už sem se s tím setkal a docela často.

Návod na přetěsnění reguláku je zde:
http://www.ulozto.cz/xxrzXXE/regulak-citroen-pdf

:idea: :arrow: :idea:
Obrázek
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od mevi »

bracha ma 1.8 16V 1997 X2 a Pepa měl V6 1997 X2 a ja měl jednu 1.8 8V break 1998 X1 takže ten přelom opravdu jednoznačnej neni
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od DukeVanZoom »

Sorry ze to doplnim sem, ale zjistil jsem ze X1 muze byt ve skutecnosti i X2. Videl jsem xantii kde VIN byl VF7X1.... a byla to ve skutecnosti X2 a to i podle service.citroen.com.... bylo to vyrobeno tusim v zari 1999...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od Jackal »

to že ve VIN je napsáno VF7X1 vůbec nic neznamená. Já to tam mám taky a mám auto vyrobené leden 2001. A podle vzhledu se taky nedá jednoznačně určit. Není totiž moc těžké předělat X1 na X2. Prostě je potřeba brát v potaz víc faktorů. Je jasné že X2 asi nebude mit rok výroby 95 ikdyž se jako X2 tváří ;)
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor tlaku hydrauliky - regulák

Příspěvek od Topp »

Děkuju,

ve změti osočování z demence (kterou co se týče hydrauliky uznávám), upomínek o špatném vláknu (nevěděl jsem kde jinde řešit hydrauliku) a řečech o špatných servisácích se přecijen našlo to, co jsem hledal :)

Jen jeden člověk byl schopen vysvětlit mi, že se jedná o regulátor tlaku, čímž DÍKY za upřesnění, zároveň už i vím co shánět. Jak říkám. Dva automechanici, jeden amatér, druhej profík mi řekli to samé a to, že je to "kostka" :)

K poznámce, že nemám X2 ještě jen to, že pokud se dělala X1 v kompletně novém vzhledu vnitřku, venku, s přesně jako X2, mám pak X1. Blbý je, že máme dioma ještě starší Xantii, právě X1 (2.Oi automat), takže určitě poznám rozdíl mezi těmito dvěma auty. A že jich je! :D

Díky ale ještě jednou všem zůčastněným. je vidět, že se tu i někdo snaží místo pruzení pomáhat takovejm neználkům jako jsem já :P
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
Odpovědět