LP pístnice (Activa) - která teče??

Prostor, kde můžou naříkat ti Activisti :-)
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od ferbo »

Zdravím.Velká prosba - mám problém s levým předkem na X1 Actica 2.0 CT,1996. Jde o to, že mi teče některá z pístnic. Nerozeznám která, je to tam celé od LHM a mám od toho i vnitřek kola. Tak sháním, jestli s tím má někdo zkušenost, kolik stojí velká a náklonová pístnice, jestli víte katalogové čísla, nějaký odkaz na katalogy s dílama a nějaká možnost tady získat tyto funkční pístnice?? Díky za info, docela mě tlačí čas. Please
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od Mgy »

Bude to na 95% náklonová pístnice, ta je u levýho předního kola. Nová stojí dle citroen service 14 064 Kč včetně Dph, obj. číslo 5090 02. Funkční jeté pístnice se moc nevidí, protože je to nedostatkový díl. Občas ale jdou přetěsnit, odkaz je tady na fóru v sekci Activa.
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od Derby-Senda »

Aby to nebyl přepad z hl. pístnice pak je oprava jednoduchá chce to pořádně prozkoumat kde to teče
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od honza1 »

jojo, mrkni pořádně kde to teče. Pokud není vypadlý přepad, tak souhlasím s tím, co píše Mgy. Taky počítej s tím, že i při objednání nové můžeš klidně nějaký ten týden na dodání čekat. To přetěsnění by možná stálo za úvahu, dost možná ti to způsobuje "jen" zhoršení pružnosti manžety. Projdi tady fórum, návod tu je. Jak moc na to spěcháš?
2,0 HDi, Activa
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od ferbo »

No za 14 dní vezu rodiče do lázní, tak bych to chtěl nějak dát do kupy. Ten přepad hlavní pístnice je kde přesně a ta oprava vypadá jak? Tu opravu náklonový jsem tu viděl, ale nemám prostor na opravu a popravdě bych si ani netrouf. Určitě se pak bude muset seřídit výška. Jo a jednu náklonovou jsem kdysi sehnal, tvrdil,že je dobrá ALE .... a navíc je bez toho kloubu nahoře. Je tam našroubovaný, prý to odešlo při sundávaní. Dá se to koupit jako díl???
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od PaM »

ferbo píše:Nje bez toho kloubu nahoře. Je tam našroubovaný, prý to odešlo při sundávaní. Dá se to koupit jako díl???


NE, jedině vyrobit z nějakého jiného podobného kloubu ...

sem to psal jinde ... Kiki to zamkl, mohl to teda přesunout celé ...
PaM píše:základ je odmastit , vyčistit danou oblast úniku a poté lokalizovat přesně místo úniku - problému. Chceš tu po nás věštění z křišťálové koule. Patrně ti teče náklonová pístnice na gumovém kroužku přepadu, to jen hádám .... oprava je jednoduchá, cena několik stokorun u mě. Teče to jen na obalu, na funkci to nic nemění, nová pístnice není potřeba .... nová stávala cca 14 tisíc. Takové věci koupíš jen u Citroenu, jinde ne. Ale jak píšu, většinou to jde opravit.
Pak by ti taky mohl týct praskej přepad na normální pístnici ... je potřeba to řádně prohídnout ...


V pátek 30.3. budu jednu přední šikmou přímo na autě opravovat, prej teče ... tak snad pořídíme nějakou fotodokumentaci ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od PaM »

od ferbo v pon bře 26, 2012 11:32 pm
Nechci věštění z koule. Jen jsem chtěl info, abych byl trochu v obraze co mě čeká. Je tam ještě jeden problém, a to, že mi to v klidu padne na ten levý předek. Po nastartování to škubne nahoru, pak to padne a srovná se to. Z mého laického pohledu to vypadá jako velkej průser, tak proto ten dotaz. Nemám znalosti o konstrukci pístnic ani prostory na velké rozebírání. Na odmaštění se chystám Takže díky za info, v tvém podání to vypadá jednoduše. Jestli je možnost domluvit se na opravě, bylo by to fajn.


To že to padne na bok po vypnutí motoru a po nastartování škubne může být špatným nastavením náklonového mechanizmu a velkou vůlí na táhlech toho ovládání náklonu. Nebo je to tím, že pístnice neudrží tlak a vnitřně propouší píst mezi komorama - to by byla dost teplá na omak, jak tam proudí kapalina pod tlakem.
Obrázek
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od ferbo »

Tak jsem to odmastil a vypadá to na ten přepad velké pístnice. Uvidím po pár dnech a pár km. Jinak ta velká, jestli protéká vevnitř, se asi nedá opravit, bo jo ?? Ten kloub na náklonovou by mohl jít udělat z kosti, což? Musím zase zajet do Brna. Pro PaMa, nechystáš se po 20.4. někam na relax?? Cinknul bych a domluvil se, jak by jsi něl čas a volno. Díky
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od PaM »

Už sem zažil na Activě prošoupanou hadičku přepadu přední pístnice. Byla bokem uplně odřená jak je tam těch hadic moc, tak se to tam mlelo.... taky sem to nemohl najít, až se to očistilo , tak sem to teprve uviděl. Kloub by šel asi i z kosti, ale z nějaké pořádné bytelné v kovu, ne z těch co mají vidět plastová pouzdra, nebo z rejdového čepu nějakého jiného auta, kde je přímej ... Dokumentace z přetěsnění pístnice už je, jen to zpracovat ...
Zbytek SZ.
Obrázek
Dávid17
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23. srp 2017 5:49:43

Re: LP pístnice (Activa) - která teče??

Příspěvek od Dávid17 »

Zdravím,
Mám tiež problem s prednou piestnicou. Ale ja mám problém že majiteľ predomnou ju odpontoval a ja som sa to dozvedel po roku. Neviete mi poradiť kde by som ju zohnal? Napríklad aj tú novú čo ste spomínalineviem nikde na internete nájsť. Nevedeli by sme mi poslať nejaky link na to ?
Ďakujem
Odpovědět