teče LHM

Prostor, kde můžou naříkat ti Activisti :-)
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

teče LHM

Příspěvek od ferbo »

Mám naléhavý dotaz, teď je pozdě. Des mi začla moje Activa krvácet a periodu mít nemá. Vlezl jsem pod ní co to šlo a tam to nebude, jen to tam je zasraný. Vypadá to, že to je někde z pod nádrže LHM nebo tam někde z pod baterie. Je tam někde nějaká trubka bo hadice (vracečka/přepadovka)????? Stojí mi v Praze a musím ji dostat domu tak sháním urychleně pomoc bo rady. V Citroenu tu chtějí přes 600 na hodinu :twisted: Jo a v klidu to neteče, ani po nastartování, pěkně tancuje a za jízdy houpe normálně, jen furt cvaká a maká čerpadlo, jak se snaží držet tlak a začne krvácet. Po zastavení je LHMky plnej nárazník a udělá se zelenej Mácháč. To všechno vpředu na levé straně. Kolo jsem měl dole, tam je vše OK, jen nastříkaná LHM. Díky za info

Edit milda67: přesunutí a uprava názvu téma
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: teče

Příspěvek od matesMH »

zkus se podívat sem, http://www.citroeny.cz/forum1/viewtopic ... dice#p2768
ale podle toho co píšeš by to mohla být ta trubkohadice k servu. Na tom odkazu je i pár fotek a návod od PaMa, jak to provizorně opravit a jezdit, sice bez fungujícího serva, ale jet se s tím dá
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: teče

Příspěvek od ferbo »

Nevím nevím, jestli to je ono. Mám LHM na levém podběhu zpod nádržky pod baterii a při pohledu zdola to jakoby kape zeshora. Je v ní velkej tlak, aby to stříkalo do nárazníku a nahoru pod baterii?
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: teče

Příspěvek od honza1 »

kdyby něco, tak trubkohadici k servu na TCT mam, kdybys chtěl dočasně - než ti někdo zajistí opravu. Ale nebude to zítra. Kde ti to v Pze stojí?
Co hadice k náklonový pístnici? Ty jsou ok?
2,0 HDi, Activa
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: teče

Příspěvek od ferbo »

honza1 píše:kdyby něco, tak trubkohadici k servu na TCT mam, kdybys chtěl dočasně - než ti někdo zajistí opravu. Ale nebude to zítra. Kde ti to v Pze stojí?


Dík za nabídku, mít jistotu tak to beru, ale fakt nevím jestli ti je tím. Mám LHM v mot.prostoru jek jsem psal táhne se od zpod nádržky někam pod baterii a zdola to vypadá že to tamodtud protíká. Jak to vypadá s tlakem v té hadici, je tak velkej, že by to lítalo až tak vysoko a do nárazníku?? S touhle hadicí jsem ještě neměl co do činění. Jo jnak jsem se s tím doplácal do Modřan ke tchyni na sídliště, takže nic moc komfort na opravu :| Náklonovky jsou OK, tam to neteče na stopro.
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: teče

Příspěvek od honza1 »

Budu mít přes Prahu cestu - zejtra odpo na to kašlu, to mám obavu, že bude město zajebaný ze všech stran. Zkusím sobotu dřív ráno. Můžeme se na to podívat a pokud to bude něco rozumně opravitelnýho na místě, pošlu ti to pak během dne poštou (to kvůli tomu, že já se vracím až za pár dní). Z týhle části auta mám hadice a trubky myslím všechny.
2,0 HDi, Activa
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: teče

Příspěvek od ferbo »

honza1 píše:Budu mít přes Prahu cestu - zejtra odpo na to kašlu, to mám obavu, že bude město zajebaný ze všech stran. Zkusím sobotu dřív ráno. Můžeme se na to podívat a pokud to bude něco rozumně opravitelnýho na místě, pošlu ti to pak během dne poštou (to kvůli tomu, že já se vracím až za pár dní). Z týhle části auta mám hadice a trubky myslím všechny.


Dík za ochotu, potíž je v tom, že jem v Práglu na návštěvě, jinak jsem z Benešova a v sobotu konečně dorazí zedník na vyzdění byt.jádra. Když to nezprovozním, tak bych se s tebou pak nějak domluvil. Napsal bych soukromou. Náhodou levou přední pístnici na ACTIVU by jsi na prodej neměl? NE náklonovou, tu velkou. Asi mi odešla, je to kolem ní vlhký, ale nemá to souvislost s tím krvácením.
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: teče

Příspěvek od honza1 »

ok, jasný. Ozvi se pak podle aktuální situace a nějak to dořešíme.
2,0 HDi, Activa
Martin Mad
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. čer 2011 8:13:43
Kontaktovat uživatele:

Re: teče

Příspěvek od Martin Mad »

Jestli jsi v Modřanech, zkus vyhledat pana Radu, máš to asi nejblíž.
Viz http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewtopic.php?t=1359
kontakt: Mezihorská 56, tel: 604600791
Nemám osobní zkušenost, prý je svéráz a activy zrovna moc nemusí, ale zkusit to můžeš.
X2 Break 1.8i 16v, 06/2000, klima
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče

Příspěvek od PaM »

Pod nádobkou LHM je přední padací zámek a tlak bezpečnostní ventil, a na Activě ještě spoustu jiných trubek a hadic. Pokud to opravdu není trubkohadice od serva , která stříká nahoru a pak to kape dolu, chtělo by to vyndat nádžku LHM a kouknout tam pod ní...
Obrázek
Odpovědět