Použité plecháče - jaké házení je ještě OK?

Ať víme co nám tam pasuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Použité plecháče - jaké házení je ještě OK?

Příspěvek od zombeek »

Ahojte,

chci se zeptat na názor zkušených. Koupil jsem bazarové plechy v těžko sehnatelném rozměru 5,5x15 ET8, nechal obout a s velkou slávou dal na auto, takže jsem zas legální. Když jsem byl v servise kvůli vibracím při brždění, tak mimo házející pravý přední náboj mi zjistili, že hází i samotný disk.
Namontoval jsem to na přizvedlé zdravé levé přední kolo a natočil na video:
youtube - kolo 1
youtube - kolo 2
Kolo 1 je to, o kterém řekli, že je křivé, kolo 2 jsem identifikoval sám. První kolo budu určitě reklamovat, i když v pneuservise mi říkali, že to hází jen trochu (ale pneu už na něm lítala sem tam), co to druhé? Je to u starších kol tolerovatelné, nebo to mám vrátit taky? (cena byla byla 750,- za kus, nové teď aktuálně stojí 1600,-)
Díky za názory.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Použité plecháče - jaké házení je ještě OK?

Příspěvek od DukeVanZoom »

disk hází, neni to moc dobré, ale jsou ještě horší, ovšem pneu sama házet nikdy nesmí! A to i kdyby byla protektorovaná za 500. Také nesmí být nevyvážená tak, že se musí dávat závaží více než 75g
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Použité plecháče - jaké házení je ještě OK?

Příspěvek od zombeek »

Ahoj, díky. Pneu sama o sobě je OK, myslel jsem to tak, že když to kolo bylo obuté, bylo to vidět na uhýbání vzorku výrazněji než jen na samotném plechu. Se závažím teď nevím, zvenku bylo myslím 50g, zevnitř jsem to nezkoumal. Nechci být puntičkář, zajímá mě, co je ještě OK a nemělo by mít vliv na jízdu.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Použité plecháče - jaké házení je ještě OK?

Příspěvek od DukeVanZoom »

Podstatné je, aby celé kolo neházelo ani milimetr. Vzorek nesmí tancovat a záváží nesmí být vyšší než 75g - potenciál špatně vyrobené pneumatiky, která by se mohla vlivem své vlastní nevyváženosti při rotaci deformovat (vytvářet hluk a nerovnoměrně opotřebovávát). poměrně typické u nejlevnějších pneumatik (viděl jsem i přes 100g na závaži...)
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět