17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Ať víme co nám tam pasuje.
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od pucholt »

Bohužel musím dát Mildovi67 za pravdu. Pokud má někdo na autě pro to konkrétní auto neschválený byť i rozměr gum, tak pojišťovna velmi pohotově a ráda prohlásí že auto má neschválené obutí a tudíž nesplňuje podmínky schválené pro provoz na pozemních komunikacích. Vůbec pak nikoho nezajímá, čí to byla vina, a jestli ty gumy na to mohly mít vůbec nějaký vliv. Úmysl je jednoznačný - krátit plnění, nebo se z plnění vůbec vyvázat. Myslím, že tu je dost lidí které naše pojišťovny už naštvaly, tak mě snad nikdo nebude obviňovat ze závisti a podobně. Auto je to pěkné, hezky vyšperkované. Ale doporučil bych si před podobnými úpravami zjistit co by se dalo zapsat do TP a nakupovat opravdu podle toho. Na autě nikdo nemusí mít nutně kola jen z výroby, může si své auto ozdobit i velmi pěknými liťáky, ale pokud je to jiný rozměr než je TP, musí vybrat takové aby, šly do techničáku zapsat.
Při havárce se policajti nepídí po tom, co je povolené, jen stav aut zdokumentují, dají účastníkům fouknout, prohlédnou gumy a zhodnotí jejich stav. Do zápisu pak napíšou že stav brzd a gum byly dobrý, 205/60 R15 a pokud to není rozměr zapsaný v TP, pojišťovna která má platit se toho pak ráda chytí. No a pak se můžeš třeba léta soudit s viníkem v občansko právním sporu.
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: 17x7J- ET25

Příspěvek od pucholt »

sahara píše:Zdar, chtěl jsem se zeptat zda by mi šly tyto disky 17x7J- ET25 s pláštěm 205/50/17 na xantii x1

Díky za info



Doporučil bych vzít velký TP a zajet si s podobným dotazem na STK. Tam jsou technici schopni se podívat do databáze a zodpovědně říct, co pro to konkrétní auto jsou schopni schválit a co ne. A nebo přinejmenším řeknou jaký budou požadovat papír aby to to techničáku zapsali. Na rady nějakého "chujopleta" z nějakého internetiového clubu nebude brát zřetel ani Policie ani STK. To že se tam kola vejdou a že vypadjí pěkně, to pak úřady nezajímá. Jen jestli to odpovídá schváleným doplňkům.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od PaM »

tady je TÜV homologace na 16" kola na Xantii
http://ulozto.cz/xh1DbaeW/citroenxantia-cef751612-pdf

a tady je na různé Citroeny homologace na 17"
http://ulozto.cz/xjrzQc4M/homologace-citroen-kola-pdf
Obrázek
Uživatelský avatar
j.mcg
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. črc 2011 20:27:11

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od j.mcg »

By mě zajímalo jak se pojišťovna dostane k tomu jaké mají být na autě pneu.když o tom nemá informaci.
Mluvte pouze z vlastní zkušenosti.Něco někde vyčíst a vydedukovat umíme všichni.

Jinak mám na zimu disky borbet et37 z Peugeot 406 a jdou tam úplně v pohodě.
Jinak letní mam et 14
Citroen Xantia HDI Chip 95kW 320nM Kola 17" 215/45 R17
Mamut
Příspěvky: 26
Registrován: ned 26. čer 2011 13:58:15
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od Mamut »

No pojišťovna se k údaji dostane celkem jednoduše, při hlášení pojistné události si automaticky dělaj kopii TP a tam se to i pojišťovák dozví. :)
V6 automat kombi 98
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od Tom169 »

Když mě před pár lety jeden řidič ťukl, první co zajímalo likvidátora jaký mám gumy a kola na autě...
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od sima »

Je v tom opět český"pořádek",mě když ťukli,vyřizoval to na místě zprostředkovatel,který to na místě vše zajistil za všechny účastníky-po jejich souhlasu,bez ohledu na to,kdo má jakou pojišťovnu.Vše za nás zařídil,sepsal,vytelefonoval,vše za naší účasti samozřejmě a při shodě na viníkovi.Velký TP chtěl vidět likvidátor dané pojištovny až na místě,při obhlídce auta.Rozměr kol vůbec neřešil,pneu snad jen okem shlédl vzorek.Taky jsem byl zvědav co bude vše koumat,ale OK.
Vše bylo vyřízeno bez problémů-moje zkušenost,ale taky bych určitě nerval na auto to co tam nemá být a to z vícero důvodů,nejen skrz pojištovnu,či pojistnou událost.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od iskiis »

mám uplně stejný disky ale 205/45/16 a v černým laku ;)
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: 17" - 16" - 15" kola na Xantii, jaké ET ???

Příspěvek od peterkoo »

j.mcg píše:By mě zajímalo jak se pojišťovna dostane k tomu jaké mají být na autě pneu.když o tom nemá informaci.
Mluvte pouze z vlastní zkušenosti.Něco někde vyčíst a vydedukovat umíme všichni.

Jinak mám na zimu disky borbet et37 z Peugeot 406 a jdou tam úplně v pohodě.
Jinak letní mam et 14


Tak nám tú 37–čku odfoť pretože tu sa píše niečo iné ako tvrdíš
http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/alu-kola-2027
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět