Alternativní pneu na X2 80kw.

Ať víme co nám tam pasuje.
MiraJames
Příspěvky: 10
Registrován: sob 05. lis 2011 10:12:35

Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od MiraJames »

Zdravím všechny xantiáky a rád bych se zeptal:máte někdo v TP zapsán jiný rozměr pneu než 205/60 r15?
Jestli ano,jak jste to dokázal? Já se o to snažím už několik měsíců a bez úspěchu.Tím jiným rozměrem myslím menší než 205/60,buď 195/60 nebo 185/65. Na zimu by měl být užší profil lepší a hlavně levnější než 205ky.Vím že se toto téma už probíralo na starém foru,ale snad se někomu zápis do TP podařil a může poradit. Dík za odpověď.
X2 2.0 HDi 80kw Break
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od PaM »

Mě zapisovali na magistrátě jiné kola a ráfky tak, že ...

Sehnal sem si velkej techničák naprosto identického vozu - typ motoru, obsah, karoserie, rok výroby .... kde to už bylo zapsáno někdy nějakým úředníkem.
Ten jsem předložil společně s mým na okýnku, že to chci takhle taky zapsat, žese jedná o identické vozy ať mi to taky tak zapíšou.
Já teda zapisoval na 1,9Td kombi kola 185 na 205 a širší ráfky z 5,5 na 6,5.

Je to asi nejschůdnější cesta a nejlevnější, akorát nesmíš narazit na pitomce za přepážkou .
Obrázek
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: ned 11. zář 2011 20:24:35

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od Michal »

Ahojte. Na túto tému sme sa s PAM-om bavili, ked som tam bol v pondelok na opravu. Ja som volal oficiálnemu dovozcovi na SK a odtial mi jedna velmi ochotná pani obratom poslala mailom potvrdenie na možnosť dať tam rozmer 185... Na druhý deň mi to došlo aj poštou a potom už iba zápis do TP....
Tak vela šťastia pri vybavovaní prajem.
Xantia HDI 2000
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Čus já mám na na auťe 195-65-15 a v techničáku je nemám zapsaný a ani na zimáky jsem to nikdy neřešil.:roll: A pochybuju že nejakyho policajta to bude zajímat :idea: Já jsem se stakovou kontrolou nesetkal snat jen na stk. a ani tam se stím moc nezabývají soudím s mé skušenosti.
2.1 TD dobrej motor
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No hoši, není pravda. dnes je taková doba, že se i pojišťovny snaží jakkoliv vyvlíknout z placení, tudíž i z plnění po dopravní nehodě. Pokud budeš účastníkem dopravní nehody, budeš absolutně mimo vinu, to znamená že i protistrana přizná, že nehodu zavinila a půjdete do lividace škody. Postup je následovný, po telefonické dohodě vás navštíví likvidátor. Sepíše likvidační protokol, nadělá spousty fotek poškození na voze a mezi jinými i fotky pneu , jejich typu a hloubky dezénu. Pokud nebudou pneu odpovídajícího typu pro daný vůz, neupozorníte ho, že typ na voze máte v techničáku a neukážete mu jej, nebo budou značně opotřebené, lividace škody bude od pojišťovny ponížena, přesto-že to nemá oporu v zákoně ani ve smlouvě kterou jste s pojišťovnou sepsali. Pak nastane situace, že poníženou část budete pracně z pojišťovny vymáhat, sice budete úspěšní, ale bude potřeba spousta času a často i právní pomoc.
Policie, jako taková moc řešit typ pneu na silnici nebude, nemá na to nástroje, cejchované měřidla, a na silnicích se pohybuje tolik druhů vozidel, že rozměry pneu pro všechny alternativy daného vozu by si nepamatoval z hlavy ani pánbůh. Tudíž pro policii je co se týče gum směrodatný pouze kontrolní proužek na pneu, dle čehož pouze usoudí na opotřebenost pneu ale nic víc. To se dá v pohodě uhádat, kontrolní proužek je vysoký 2mm, dle zákona minimální hloubka dezénu je myslím že 1,8 nebo něco kolem.
No a STK, sice pneu zkoukne, protože má v ruce velký TP, ale nemá smysl o tom psát, jelikož kdo nemá typované pneu, tak si na STK typované dá. :mrgreen:

Z toho plyne, dnes je nutné mít pneu takové aby souhlasily s velkým technickým, jinak ostrouháte. jena cesta jak dostat pneu do techničáku je popsaná od Pama, další je návštěva autorizovaného servisu nebo dealere a nechat si napsat glejt s razítkem, kde budou všechny alternativy pro daný vůz a s ním nechat požadované pneu do T.P. dopsat. Stojí to za to. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od Derby-Senda »

Souhlasím s čertem když už jiné pneu tak zapsat do TP policie a stk to řešit nemusí pojištovna to řeší upřímně jezdim na 205 a nedovedu si představit 185 auto je těžký a výkonu má taky dost.
Než abych obýhal uřady atd. radči připlatim za 205 co tam maj bejt a mám pokoj.
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od Kapitán »

To Čert a Derby Senda-souhlas.Když jsem před cirka 14 roky boural (vl.vinou,škoda jen na svodidlech-náhrada činila jen 10000kč)tak první o co se na pojišťovně zajímali byli gumy ,zda mám zimní či letní a hloubka dezénu,a to bylo na přelomu březen-duben.PS nvn zda likvidátor byl u auta bo bylo v BN a já v JH.Jo a to jsem měl k autu origo "D" TP kde byli od 155R13 do 185/60R14 a v českém jen a pouze 165/70R13 !!
Ale je docela zajímavé čist o předepsaných gumách na Xantiích.Já mám na 1,8 -81kW jen 175/70R14 a alternativa 185/65R14.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od bobe »

Souhlasím s Čertem ale je tam malá drobnost co se týče vyřizování a povolení.
Autorizovaný servis ani zastoupení Citroen v ČR ti žádné potvrzení nedá.
Tady se jukněte co odpesal citroen.
Dobrý den,

bohužel, na vozidlo Citroën Xantia s číslem karoserie VF7X2RHZF72179855 jsou schválené pouze pneumatiky , tedy ty, které již máte zapsané v TP. Je nám líto, že Vám nemůžeme podat příznivější stanovisko.

Další možností pro zapsání alternativních pneu a ráfků je vystavení Typového listu přímo dovozcem (prodejcem) pneumatik. Podívejte se na stránky Ministerstva dopravy ČR http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/
C) Zápis individuelně dovezených ráfku na základě kontroly v pověřené zkušebně
V tomto případě nemůže výrobce, tedy Citroën ČR, do procesu zápisu zasahovat. Ovšem pokud by bylo možné tímto způsobem jiný rozměr zapsat a pokud byste se rozhodl pro zápis, doporučujeme Vám nejprve pořídit kopii typového listu a na jejím základě se předběžně informovat na dopravním úřadě v místě Vašeho bydliště, zda je pro ně přijatelné tyto disky do TP zapsat.

V následujících řádcích naleznete ještě vysvětlení způsobu používání zimních pneumatik na vozidlech.
Povolení, respektive písemné souhlasné vyjádření k používání zimních pneu, v případě pouze změny rychlostní kategorie, není potřebné. Uvedené tvrzení vychází z ustanovení platné vyhlášky 341/2002, § 21, odstavec 2).
Znění vyhlášky:
(2) V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena.
Vzhledem k výše uvedenému není potřeba doplňovat jakýkoliv další záznam do Osvědčení o registraci vozidla – Část II (lidově „Velký technický průkaz“) a tím, de facto zbytečně investovat jak finanční tak časové prostředky.

Věřím, že uvedené vysvětlení lze považovat za dostačující.
V případě jakéhokoliv dalšího dotazu zůstávám k dispozici – email, tel. viz příloha.

S pozdravem a přáním pěkného dne


Pavla Ježková
Homologační oddělení
Citroën ČR
Pobřežní 3, 186 00 Praha 8
web: www.citroen.cz
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od Zerken »

No tak teď jste mě dostali :shock: Teď jsem kupoval zimní pneu a koupil jsem podle pneumatik co tam byly tz. 195/65/15 a teď koukám do velkého TP a tam je 205/60/15 :roll: holt jsem blbec že jsem se nepodíval zimní budou 195 a letní koupím co tam mají být (nevidím důvod dávat tam menší než tam mají být) jinak auto mám měsíc.
dukoz
Příspěvky: 11
Registrován: ned 26. čer 2011 17:34:59

Re: Alternativní pneu na X2 80kw.

Příspěvek od dukoz »

Mě v říjnu na technické vyhodili s 205/60 r15, které byly sjeté na cca 1,2mm - letní. Zrovna jsem se zeptal, jestli musím přezout na nové letní, nebo můžu přijet na zimních 195/65/r15, které ale nemám v TP.
Řekli, že pokud to nebude širší pneu, tak to zas až tak nevadí - a pak jsem na nich prošel bez připomínek.

Ale do techničáku mi je nechtěli zapsat - viz. peripetie výše
X2 2.0HDi 80kW 1999 HA 2 Exclusive
Xsara 1.6 16V automat 2003
Odpovědět