Zimní pneu

Ať víme co nám tam pasuje.
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Zimní pneu

Příspěvek od Kapitán »

Potřebuji dva nové zimáky 175/70R14.Ve výběru mám více značek -Polaris 3; BF Goodrich Winter G;Kormoran SnowPro;Matador MP52. V užším výběru mám (na starém fóru ,ale v jiném rozměru kladně hodnocené) Debica Frigo 2 a Kleber Kristalp HP.Vyřadil jsem Ceat,Dayton,Sava Eskimo S3 a S3+ .Všechny jsou do 1100kč!!!
Prosím názory a Vaše hodnocení !Hodnocení v testech jsem nenašel s výjímkou Kristalp ale asi 5let staré a jiný rozměr.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od bagrr »

Klebři můžu jen doporučit... Absolutně tichý gumy, vynikající přilnavost, záběr i brždění... Sice nepatrně víc mizej, ale nemůžu si na ně stěžovat...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: Zimní pneu

Příspěvek od pucholt »

Ber buď toho Klebra nebo Polaris 3. I Polaris 2 vychází v testech trochu líp než Matador ale i ten je dobrý. čínské gumy nekupuj, jsou to propadáky testů - delší brzdné dráhy, horší vedení stopy, rychleji se sjedou a td. Cenově vycházejí sice o pár stovek, líp ale nevyplatí se, jsou nejhorší ve vedení stopy, nejdelší brzdné dráhy i o 30% a víc. Eskyma jsou dobré pokud bys celou zimu jezdil opravdu jen na čistokrevném sněhu, což u nás moc nehrozí. Rozmoklou břečku zpracovávají už hůř, na vodě jsou horší průměr a na mokré silnici se dost rychle sjedou.
Jinak naše Barumky patří k hodně dobrému průměru za velmi přijatelnou cenu, jediná nevýhoda je vyšší hlučnost (Polaris 2) trojky budou zas vylepšené. Viděl jsem v Německém motoristickém časopise srovnávací test kde se Barum Polaris 2 umístil na druhém místě hned za značkovou gumou, která byla asi o 60 % draží. Barumka měla snad jen o metr delší brzdou dráhu. Ale mnohem častěji V Německých odborných časopisech Polaris 2 skončí v testech jako lepší průměr - Němčouři neberou tolik v úvahu cenový rozdíl jako my. Tam v testech vedou Pirelli, Micheliny a podobné značkové gumy.
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od zombeek »

Ahoj, já se podle testů s přihlédnutím k ceně rozhodl pro GoodYear ULTRA GRIP 7+, najedu ročně je kolem 10tkm, takže pro mě nehraje roli rychlost opotřebení nebo spotřeba, ale spíš jízdní vlastnosti. Po zkušenostech po dvou zimách (často mimo civilizaci) bych volil znova stejně. Klebery mám letní (Dynaxer HP2, taky podle testů a poměru cena/výkon) a taky bez námitek.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Kapitán »

Tak to vyhráli Goodrichy,klebry již neměli.
PS jsou z anglie!!!Žádné polsko či china
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Kdysi jsem si málem nabil hubu na protektorech a šíleně jsem na ně zanevřel. Po povodni jsem šel dělat nastálo k kamarádovi do dílny a ten prodává už šest nebo sedm let protektory od PNEU VRANÍK, je to z bývalých Slušovic :mrgreen: . Vloni jsem jezdil s půjčeným autem, právě na nich, vzorek HPL 4. Neskutečný vlastnosti, sice je trochu hlučná na asfaltě bez sněhu, ale vyjede to na nich všude. cvične jsem zkusil na nich jet kousek po sjezdovce a oni se v pohodě udržely. David mi prozradil, že ročně z kvanta prodaných gum jsou tak dvě do reklamace, a to ještě bezproblémové. Letos půjdu do nich i na svý xantošce. jedna guma vychází nějak pod tisícovku, což se mi taky líbí. :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Luboš X
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. črc 2011 18:00:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Luboš X »

taky jezdím na BF Goodrich, ale G-Force Winter a nemůžu si stěžovat, nevybíral jsem je podle testů, ale podle vlastní zkušenosti, měl jsem BF Goodrich na Peugeotu, sice jinej vzorek, ale auto sedělo na všech povrchách perfektně, slyšel jsem i názor, že tohle je levnější Michelin. Ty svoje jsem kupoval na netu, taky jsou made in England, ani s dodáním žádnej problém
X2 1,8i 16V kombi, LPG
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Kapitán »

To Luboš X jsou jen Winter G.Ve starém fóru se o nich psalo,že anglické a německé jsou OK ,ale polské a čínské jsou špatné,je to v podstatě levnější výrobek od "mišelinů".
To Čert-jestli myslíš ty protektory Green Diamont,tak 175/70-R14 nyní stojí 1083 s DPH ,taky jsem o nich přemýšlel ale pak je zavrhl,u nás se jezdí více na suchu nebo mokru než ve sněhu a na hory nejezdím (k příbuzným přes vysočinu jezdím převážně v létě).
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od PaM »

Green Diamont jsou se zrny karbidu křemíku ( šmirgl ) a drží i na čistém LEDU. Vraník dělá ten samý vzorek i bez křemíku a ty stojí cca o 2 - 3 stovky míň. Vzorek je to brutální a vytáhne auto snad odevšad.
http://www.pneusoukup.cz/pneumatiky-dle ... 4-palcu-9/
Obrázek
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od sima »

Můžu potvrdit,ten křemík je fakt už docela "drsný"na běžné ježdění,ale komu zas nevadí větší hukot není co řešit.Ale nevím no,přijde mě,že to využije člověk co jezdí velice často po špatně sjízdných zasněžených horských úsecích,jinak dle mě stačí ty druhé bez křemíku.To je zase vzor laicky přezdívaný "ALPINA" a opravdu vyškrábe auto z nejedné šlamastyky.Podobné jsou například zde,prý do sněhu jedinečné:
http://www.tiptyre.cz/dezeny/winter-extrema-sg2.html
jinak velice zajímavý sho s pneu,který funguje již pěkně dlouho,švára tam bral tyto pneu a nemůže je sjet a vynachválit.
tu další tipy:
http://www.tiptyre.cz/pneumatiky/protek ... 5-88Q.html
http://www.tiptyre.cz/pneu.asp?l=&sir=1 ... at.y=5&d=0
Osobně mám savy,jezdím po horách v zimě,někdy jsem si troufl i tam kde jela jen čtyřkolka,nebo lakatoš,jinak opravdu nic a zatím jsem nezapadl,navíc savy jsou snad tišší než letňáky,prostě o nic nevím.Příště bych prubl některé z těchto drapáků,či rovnou ty "křemíky",využil bych je a prostě jsem zvědav na to co dovedou.Tak hlavně v nastávající zimě ráno na kluzku opatrně i ty nejlepší pneu nevynahradí opatrnost a zkušenosti ;)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Odpovědět