demontaz turba

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
Odpovědět
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

demontaz turba

Příspěvek od Bratranc »

Cest soudruzi, dovolil som si dat vam link na demontaz turba, nakolko som nikde zatial nevidel nejaky navod.:
http://imageshack.com/a/qIMb/1
Dufam ze to niekomu pomoze. Dik Bratranc
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: demontaz turba

Příspěvek od DukeVanZoom »

Turbo neni slozite rozebrat, nicmene by me docela zajimalo, proc si jej rozebiral.. Kdyz jsem na to delal maturitni praci, kde jsem turbo kreslil ve 3D vcetne vsech jednotlivych dilu a behal jsem po VS v Brne sbirat poznatky a vubec co jsem se dozvedel pri patrani k odprezentovani turbodmychadla, jeho funkce a vyroby,,,,, dozvedel jsem se, ze ke slozeni turba musis mit nektere dily nove a take vyvazovacku. Jinak jsi vlastne turbo znefunkcnil a po amaterskem slozeni nikdy nebude fungovat tak, jako predtim, pokud teda alespon vydrzi bezet...
Protoze pokud turbo funguje, nema cenu jej rozebirat, pokud je na nem neco spatne, musi se dily vymenit a opetovne vyvazit. A to obvykle doma neudelas..
A jakym zpusobem jsi vlastne sundal dmychadelko? To by tam melo drzet fest...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: demontaz turba

Příspěvek od Bratranc »

Cus, tak turbo som rozobral iba pre to aby som ho vycisltil. Bolo tam vela karbonu a sadze. aj od lozisiek siel pri preplachu cierny maglajs. :o
A k tomu vyvazeniu: Ja si myslim-moj nazor, ze ked nic neposkodim-ziadne ryhy, alebo nezlomim,neulomim, tak pri poskladani by to mohlo ist dalej,nie? beriem ze treba vyvazit lopatky, ale pri demontazi ked islo vsetko pekne rozobrat-ziadne nasilie kladivom,srobovakom, tak by som nemal znehodnotit suciastky, či??? :?
A tym dmychadelkom myslis tu mysku a hriadelku s vyfukovou hriadelkou? Tak to vyslo s WD 40 a 13 gola na aku srubovaku. jemnym tlakom som to vytlacil. Bratranc

P.S.: pre pripad je v kufri dalsie turbo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: demontaz turba

Příspěvek od PaM »

Pokud rozebíráš turbo a pak ho zas jen složíš, tak si MUSÍŠ PŘED ROZEBRÁNÍM poznačit velmi přesně vzájenmé polohy hřídele, lopatkových kol a přitahovacích matic na hřídeli - prostě polohy všeho co se točí. Jinak po složení nebude rotor vyvážený a můžeš to hodit celé do bedny ... bude pískat, vibrovat ... on ten rotor umí i přes 100 000 ot/min . Nebo nechat odborně vyvážit :idea:
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: demontaz turba

Příspěvek od Bratranc »

No PaMe, dosi ma teraz dorazil... :shock: Na take nieco som vobec nemyslel... Ale dik za upozornenie, Tak to zalozim nahradne turbo a to rozobrate necham skontrolovat ODBORNE. DIK bratranc
Odpovědět