Normální odtahovka nestačí

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No tehdá snad nejlepší zážitek byl, když já po třech, za mnou vozejk, za tím básník a v stopadesáti jsme předjížděli pána v oktávce na tom sešupu nad Libercem. Tomu hrůzou jak viděl to poskakující, netlumící kolo, vyjeli oči až na úroveň skla, chudák za námi letěl až na Čermáka, kde jsme tankovali kávu a roztřeseným hlasem nám vyprávěl jak to kolo poskakovalo a že auto jelo spíše po třech než čtyřech a že to mám porouchaný a že musím ihned do značkovýho servisu. Hodně jsme se tehdá nasmáli. značkovej servis byl doma, roxorem přesápnutá trubička ven a nová za ní, netrvalo to ani hodinku a bylo zase plně pojízdný a čtyřnohý :-D
tehdy jsem odpojil tubku vedoucí z kostky do pístnice a taky zaslepil osmou šroubem ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
filip.macoun
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. srp 2013 20:54:54

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od filip.macoun »

Děkuji všem za odpovědi.

Tyč je dobrý nápad, ale je na ní možné vléct Xantii, i když si úplně lehne ?

A když přijede odtahovka s plošinou a zjistí, že auto na ní nedostane, může za tu plošinu nějak tažnou tyč vůbec připojit ? A nemají odtahovky svoje tyče ? :?

Proč mi tedy v servisu říkali, že normální odtahovka nestačí a bylo by pak nutné zavolat jeřáb...?
Xantia 2.0 HDi Break, kombi, 80 kW, r. v. 1999, VIN: VF7X2RHZF72241201
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Filipe, dá se hodně, ale základem je u toho přemýšlet. Pokud má někdo na čele z dálky viditelný nápis KYTARA, tak se pak nediv, že mu nabídnou jeřáb, vždyť na tom vydělají. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
filip.macoun
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. srp 2013 20:54:54

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od filip.macoun »

ČERT_z_Bx píše:Filipe, dá se hodně, ale základem je u toho přemýšlet. Pokud má někdo na čele z dálky viditelný nápis KYTARA, tak se pak nediv, že mu nabídnou jeřáb, vždyť na tom vydělají. ;)


Nakonec mě nahoru dostali normálně, ale málem se urval zadní nárazník. O tyči nepadlo ani slovo, přitom (jak se tady dozvídám) by právě tyč měla být řešením při vytečené kapalině. Tak dá se s lehkou Xantií jet nebo nedá? Btw. jak Tě, Čerte, napadla zrovna kytara? Že bychom se znali z nějaké kulturní akce ? 8-)
Xantia 2.0 HDi Break, kombi, 80 kW, r. v. 1999, VIN: VF7X2RHZF72241201
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od sima »

Tyč byla myšlena jako osobní součást vybavení vozu,například tato:
http://www.heposvm.cz/vyroba/tyce.html
mají to jinde i levněji..
Tahat se dá všechno i lehlá xantie(vždyt podvozek neleží až na zemi,vždy je tam tedy možnost odjet po svých)ale je to vždy na zvážení a na terénu,odkud se xantia tahá.A hlavně tahat s rozumem,pomaloučku,bacha na nerovnosti,díry,retardéry,prostě neblbnout.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od Rorschach »

Já ani nevím mě stála snad 500-600kč mám ji už pár let a ještě ji vlastně ani naštěstí nepoužil. Je třídílná a co víc napsat. Od dob favorita jsem žádné auto netáhl a když už tak tyč je lepší.
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od Kapitán »

Mně normální odtahovka stačila na BéXu když leželo na břiše,stačila na Xantii když jsem ji dostal na bok do škarpy (po stáhnutí na kola šla na břícho taky).
Zatím ale nevím jak má xanta oko na vlečení,ale na čtyřistapátem se mi v Pejru stalo ,že tranzit najednou táhnul oko s nárazníkem a pežot stál pod semaforem!!Některý z předchozých majitelů "vyvařil" oko k nárazníku a zbytku auta nýtovacími kleštěmi a několika nýty,se divím že dojelo z Boskovic do Pelhřimova.Tyč jsem měl půjčenou od p.Hejdy .
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No u nás je to běžný KYTARA se říká lidem co nepřemýšlí a zbaštěj všechno i s navijákem :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
filip.macoun
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. srp 2013 20:54:54

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od filip.macoun »

Tyč si koupím, díky všem za příspěvky.
Xantia 2.0 HDi Break, kombi, 80 kW, r. v. 1999, VIN: VF7X2RHZF72241201
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od honza1 »

Kapitán píše:Zatím ale nevím jak má xanta oko na vlečení... .


co jsem viděl, tak některý kusy navařený napevno a některý šroubovací - a u těch asi dávat pozor na stav závitu v otvoru pro oko, aby nevyreznul.

Jinak pro jistotu vozím taky tyč.
2,0 HDi, Activa
Odpovědět