Normální odtahovka nestačí

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
filip.macoun
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. srp 2013 20:54:54

Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od filip.macoun »

Na dálnici mi odešla hydraulická trubička, auto si sedlo na zem a málem s ním nešlo najet na valník, se kterým přijela odtahovka. Od té doby žiji ve strachu, že příště si budu muset sehnat a zaplatit jeřáb... Máte také někdo podobné pocity ? Co když se to stane v zahraničí ? Není ta hydraulika přeci jen přehnaný luxus ? Jak to řešíte ??? :shock:
Xantia 2.0 HDi Break, kombi, 80 kW, r. v. 1999, VIN: VF7X2RHZF72241201
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od Rorschach »

Tyčí a modlením. No a nebo jednodušeji. Sundám značky, zničím VIN a sbohem auto.
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od milda67 »

no, dobrá rada nad zlato :o ,už tě vidím na dálnici jak šroubuješ značky a brousíš vin :D asi nejrozumnější je vozit v kufru tyč na odtáhnutí.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od Rorschach »

Tyč vozím od dob první xantie. Ty máš značky přišroubované? Já ne jen v rámečku. Pravda s tím broušením VINu to bude horší, ale co už
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od DukeVanZoom »

Broušení VIN vám nepomůže. Pokud v autě zůstanou klíčové díly (třeba airbagy) tak lze VIN vždy dohledat
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od xantiauto »

ide o to, čo považujete za normálnu odťahovku. Ja som na jar vletel do výtlku a vytrhlo my čep nas prednej náprave. Auto vpredu ležalo 3 cm nad zemou a vzadu kleslo na dorazy. Prišla odťahovka , čo má takú výsuvnú a šikmo sklápaciu plošinu. Proste sa postavil zozadu, skolopil plošinu a cúvaním k môjmu autu si ho nabral , ako obúvakom. Potom zdvihol plošinu a navyjákom si ho potiahol trošku ku kabíne. Žiaden problém.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Já vozím v autě upravený osmičkový šroub a záslepku na konec trubičky. V případě trubičky podle toho jak a kde, buďto zaslepím trubičku nebo kostku. Už jsem dojížděl přes 150kilometrů s jedním měchem odpojeným a s naloženým vozíkem.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od Rorschach »

DukeVanZoom píše:Broušení VIN vám nepomůže. Pokud v autě zůstanou klíčové díly (třeba airbagy) tak lze VIN vždy dohledat


Bagy nemám :mrgreen:

Zajímavá možnost jak píšeš Čerte, ale obávám se že většina lidí by to nezvládla a ani nevěděla (já taky ne)
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od DukeVanZoom »

Ale zvladla... :) Ja byl u toho kdyz tak Cert jel.. :) Docela zajimave se houpal ten zadek pouze s jednou kouli.. :DDD
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Normální odtahovka nestačí

Příspěvek od sima »

Já se jistím tažnou tyčí v kufru,mám ji už hooodně let a nejednou jsem takhle pomohl v nouzi jiným.I jsem byl tažen já.S tyčí je tahání prostě pohoda,hlavně člověk neřeší zda jdou brzdy.Jen se musí v případě tahání xantie dobře pohlídat zašroubování tažnéno oka-lepší je si to "ošéfovat"předem-čili nakonzervovat a projet závit samotným okem,pak závit ucpat ucpávkou,at nepůsobí rez,člověk pak může být nemile překvapen v tu "nejlepší"chvíli.Několika lidem tažné oko dokonce prasklo v závitu,tak je lepší aspoň předem udělat co se dá.
Ale to vše se tu už radilo a psalo.
Já s sebou vozil kousek hadice,v případě prasknutí trubkohadice a další forechtunky jako nouzovku,taky jsem si ji nechal časem preventivně vyměnit,ale rady typu vybrousit VIN,tak to mě nikdy nenapadlo :lol: ;)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Odpovědět