Xantia? A proc ne :-)

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
Odpovědět
dd84
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. zář 2017 12:36:38

Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od dd84 »

(nez me zacnete mlatit, ze si mam precist "kam v Praze", nasel jsem tema stare tri roky, coz nepovazuji za aktualni)

Dobry den,

dostal jsem na "douzivani" (majitel se vraci domu do UK) Citroen Xantia Break 2.0HDi rv 2001 s Activa podvozkem. Auto je na svuj vek v docela slusnem stavu, "dings and dents" vsude, ale na plech a lak auto nejezdi.

Duvod proc jsem ji dostal, je ten, ze pan majitel se vracel z cesty domu a najednou "lup", motor nejde vytocit nad 3000ot. (ackoliv obcas jsem pocitil jiste "zaskuby" kdy se vykon chtel vratit tam kde by mel byt). Za mnou to huli jak "cipla oktafka", v motorovem prostoru je citit taktez nespalena nafta. Na budikach sviti ECU a "smejdive brzdy" (oranzove brzdy, s autem ve smyku).

Jelikoz moje specializace je spise smerem k Ingolstadtu (Audi 81/85 + 44 ;-) ), nerad bych se poustel po hlave do neceho co neznam (a stopro "zkurvil") chci se tedy optat, zda je tu nekdo z Prahy, kdo by mel alespon trochu casu se na to auto podivat (alespon vycist zavady) a rict "tohle vsechno se musi vymenit". Samo, ze nic nechci zadarmo a nejvic se plati za vedomosti ;-)

Dekuji a preji pekny den :-)

PS: ten podvozek ... ach ... to je nadhera ... soused to mel davno predavno na BXku ... a ja z toho mam nejvic vzpominek na to "von nechce spat, povoz ho kolem bloku" ;-) ...
dd84
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. zář 2017 12:36:38

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od dd84 »

Dobry den,
Tak zavada zjistena - prodrena spodni hadice mezi IC a ? (ani sem nekoukal kam vede).
Nema nekdo tip na to kde ji sehnat, evtl da se nahradit nejakou samo domo? Je tu nekdo kdo ma tuto hadici jako ND?

Dekuji a preji hezky den,
M.

PS: Pokud by to nekoho zajimalo, tak s Bosch EDC15 si rozumi Delphi. ELM327 (i original) ani tuk.
dd84
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. zář 2017 12:36:38

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od dd84 »

O mesic pozdeji...

Auto lita jak z praku, oprava probehla za pomoci autodilu z "OBI" (svet drzi pohromade "daktejpa" a WD40). Jen si nejsem jist chovanim toho auta, zda je to ok - obcas si tak stojim na cervene a auto si steluje vejsku sem tam, jak se mu to zlibi...

Je PaM jeste nazivu? Psal jsem mu email, zadna odpoved - nebo reaguje jen na tlf? (Priznavam se, ze ten email nemel moc hlavu a patu).

Kolik tak spapne 2.0HDi? Ja se zatim pohybuju nekde okolo 8/100, coz mi prijde trosku moc...

no.. stale smutne koukam po servisu, kam bych to mohl hodit...
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od brodyss »

Ahoj, důvod, že jsi trochu ignorován může být v tom, že jsi téma špatně založil, že všechno už asi bylo zodpovězeno, stačí pohledat a je jedno,že to 5 let zpátky,v xantiích jsou stále stejné součástky :D Ale jelikož jsi přišel pro pomoc, buď to tady prohledej a nebo zkus aktuálnější sociální stránky na facebooku: Citroen xantia rady a opravy. S trochou slušnosti se tam určitě s někým domluvíš na servisu v okolí nebo jen dobré radě. PaM tam píše také. Jinak 8,5/100 je opavdu dost, já mám 1.9 TD a jezdím dlouhodobě 6,5/100. HDi by na tom měla být při nejhorším stejně. Přeji hodně štěstí a třeba naviděnou jinde :shock:

Jirka
Xantia 1,9 TD Berline 1999
dd84
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. zář 2017 12:36:38

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od dd84 »

Joha!
Ja nemam moc velke naroky na servis, staci mi "dobra prace + ze nemusim na neco cekat pul roku", penize jsou v tomhle ohledu druhotna zalezitost (k cemu mi je, ze je servis levny a kvalitni, ale pul roku se na auto koukam jen pres plot). FB nemam a mit nikdy nebudu (pragmaticke duvody), zkusim to tedy po telefonu pozeptat se.

Ja jsem se vyptaval u kolegy co mel P406 2.0HDi a ten mi rekl, ze aby to bralo pres 7, tak tomu musel "fest nakladat". Kolegove z UK maji vesmes zkusenost (netusil jsem, ze v UK ma Citroen takovou oblibu), ze pokud se spotreba dostane pod 40mpg (=7/100), jedna se o obvykly tyjatr MAF/EGR/vstrik/kat.
Ted jsem zkusil vyfoukat MAF pomoci cistice brzd, o volno se chci vrhnout na prohlidku katalyzatoru (jelikoz to auto jelo buhvikolik km v rezimu "hulim a nejedu") a asi udelam papa EGR.

Samozrejme, ze jsem se tu spoustu veci docetl, hlavne kdyz jsem objevil archivni forum. Tam je rad az az.
Ja beru Zanu jako zajimavy zpusob seznameni se s jinou definici "jizdy v luxusu", nez jsem byl dosud zvykli (jakepak je asi povozenicko v C6? :-) )

Tak zatim zdar!
M.
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od brodyss »

Jasan, já jen,že největší sláva zdejšího fóra už je ta tam, to ale neznamená, že tu není spousta výborných návodů! Facebook mít nemusíš svůj,stačí fiktivní, tady nevím jak jsou ty servisy ještě aktuální....a odkud jsi?
Xantia 1,9 TD Berline 1999
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od PaM »

Jo, nějak funguju... zavolat nejlépe...
Obrázek
dd84
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. zář 2017 12:36:38

Re: Xantia? A proc ne :-)

Příspěvek od dd84 »

Zdravim,

tak Xantie se rozhodla curat LHM "nekde vpredu vlevo" a to tak, ze mam LHM i pod kastlikem na baterku, celou nadobku poblitou a ja uz nevim kde vsude co. Zvedani a pokladani funguje jak ma (zatim)... Nastesti mam jeste k pouzivani Xsaru, tak tohle odstavim do noveho roku a zacnu resit, zda to ma vubec smysl zachranovat (po novem roce se zkusim dohodnout s PaMem, at se na to podiva a da palec nahoru, nebo dolu)

Moc dekuji za rady a vzhledem k tomu, ze me tohle auto fakt nahlodalo, urcite to nebude posledni Xantie ;-)

@PaM: Omlouvam se za zneni emailu, kdyz jsem to psal, neznal jsem technosemantiku verzi "koulovyho podvozku".

Preji vsem hodne zdaru v 2018...
Odpovědět