Stratený/Ukradnutý Kľúč

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od peterkoo »

Tak to som rád, aspoň aké-také zabezpečenie proti naštartovaniu...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od peterkoo »

Horor pokračuje ďalej. Dnes dorazil kľúč. Šiel som poň a spolu s technikom Citroenu sme šli k autu. Novým kľúčom som v pohode auto odomkol. Pasuje všade vrátane kastlíka. Technik pripojil PC ale kľúčom neotočil. Pravdepodobne je spínačka tak vyjazdená že nový kľúč už nezoberie... Pýtal sa či nebola menená spínačka ale to by som predsa nemohol mat 1 kľúč na všetko... A majiteľ predo mnou ma uistil že nič také sa s autom nerobilo. Na to aby som spínačku vzal ku zámočníkovi a nový kľúč mi trošku podľa spínačky prebrúsil ju musím vybrať von. Už som úplne s nervami na konci. Spínačka sa vraj vyberá tak, že sa pootočí kľúč o štvrtinu a dá sa vybrať. Ja však nemám čím pootočiť. Takže sa to dá vraj len odvŕtať. Nejaké nápady ako postupovať?
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od PaM »

Měl se to stejné ... Nový klíč neotočil spínačkou. Byl moc "velký". Vzal sem jehlový pilník a starý klíč a šupleru a piloval .... až se opiloval ty boční vybrání na bočních žebrech, tak sem otočil , byl tam rozdíl cca 0,1mm ale i tobylo moc ... pak už vždycky. Spínačka je moc "přesná" , chce to ten klíč trochu opilovat, ale když nemáš ten starý, tak nemáš podle čeho měřit ...
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od peterkoo »

Som dohodnutý na pondelok s jedným zámočníkom... Musím priniesť ten nový kľúč a spínačku. Dokonca mi ho aj nahrá do immo, pretože technik z Citroenu mi napísal ten kód k immo na papierik. Teraz len dostať von spínačku. Ak má niekto tip ako ju vytiahnuť bez pomoci kľúča tak sem s ním. Zatiaľ som sa len dočítal že treba odvŕtať nejaký šrób či čo... Na parkovisku to nebude bohviečo riešiť :D
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od sima »

Klíč sedí málokdy na poprvé,tu mě vždy klíčník dělá starší složitější tvary klíčů a když vidí větší opotřebování,vždy vymezuje klíč při zhotovení tenkým papírem,aby udělal nejdřív co nejpřesnější nový klíč,pak se to dá lépe na lecjakém místě ubrat.Škoda,že nemáš nějakého "klíčníka"blízko,mě přijde,že je zbytečné vydělávat spínačku,nebo on bude spínačku komplet rozebírat na prvočinitele?Nebo jen ubere matrjoš z klíče naslepo a pak to prubne jen klasicky,zda bude sedět ve spínačce?
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od peterkoo »

Hoši, vyriešené. Zámočník vyrobil duplikát kľúča s vyššímy zubmi a na 1x sa trafil. Šiel som k autu a na 1x otočil spínačku. Vymenil čepele - imo+upravená čepel, dvere+pôvodná čepel. Totiž jeden chytá vo dverách a druhý v spínačke. Mám zvlášť centrál ale keby došli baterky tak bude aj záložný kľúč. Už len v pondelok diagnostika a auto bude opäť pojazdné :)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od sima »

Tj právě ono,lepší udělat nový klíč s většími zoubky a když to nesedne ubrat pak matrjoše,naopak to už nejde...tak máš vyřešeno.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od peterkoo »

Tak, je to proti logike, ale hlavne že to funguje...
(väčší kľúč ako originál)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Taková hloupá technická, proč tahat spínačku, když jednodušší je vyndat vložku ze dveří. Řekl bych že klíč se dá vyrobit i podle ní, za druhé, všechny zámky na xantii jsou stavebnicové, to znamená že se dají vyndat a zpřeházet stavítka, lze tedy použít klíč z jiného vozu a zámky na něj přestavítkovat. Stavítka jsou odstupňované, nejspíše po 0.5mm nebo po 0,25mm. Mám to už za sebou, sám jsem jsi doma, večír u televize přestavěl všechny zámky z xantie na jeden klíč, jak spínačku, tak i oboje dveře, kufr, víčko na nádrž. Chce to pouze trpělivost a tvůrčí přemýšlení, jediné co mi práci komplikovalo bylo to, že jsem na dílně zapomněl šupleru. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Qěcy
Příspěvky: 17
Registrován: úte 28. čer 2011 12:39:54

Re: Stratený/Ukradnutý Kľúč

Příspěvek od Qěcy »

Ztratil jsem si origo klíč s DO (Xa 2 Break). Zbyl mi jen náhradní (asi originální) bez DO samozřejmě s imobilizérem, který funguje zatím stále bezchybně (mechanicky odemyká/zamyká a startuje). Kartu ke klíči jsem nikdy neměl.

Potřebuju co nejrychleji další klíč pro případ ztráty. Jasné, že zřejmě nejjednodušší a nejlevnější je pořídit druhý klíč pouze s imobilizérem bez DO. Kde se dá sehnat? U výrobců klíčů? Co to asi stojí a co potřebuji?

A kdybych chtěl opět klíč s DO, kolik to dneska stojí? Origo, neorigo, jaký je postup aby byl plně funkční?
A jsou nějaké alternativní levnější možnosti jak získat plně funkční klíč s DO? Npaříklad použitý klíč s DO k jiné Xantii2, že by se mu vyměnila púlanžeta za novou a přehrály kódy pro DO a imobilizér?
Díky.
Odpovědět