Umístění centrálu XII

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
apod
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2013 18:12:36

Umístění centrálu XII

Příspěvek od apod »

Zdravím, mám XII a potřebuju připojit krabičku dálkového ovládání. Nemůžu najít jednotku od centrálu, kde je umístěná. Díky za radu. APod
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od PaM »

ani ji nenajdeš ...

jelikož X2 má radiový přenos signálu přímo do řídící jednotky palubní sítě TEXTON. Tato jednotka je umístěna pod palubní deskou...
Obrázek
apod
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2013 18:12:36

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od apod »

Zkoušel jsem hledat nějaký návod na fórech a našel jen montáž alarmu na X1. Nemáte někdo link na návod na montáž dálkového ovládání pro X2. Zkoušel jsem to připojit do dveří, ale nějak mi to nefunguje. Díky
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od Majk.Z »

Nevím, jak bude přesně vypadat u X2, měl jsem X1, a budu popisovat zkušenosti s XM (s originál rádiovým klíčkem na Y4), kam jsem si neoriginál dálku instaloval.

Doporučil bych hledat černou (popř. šedivou) krabičku, do které je zapojen asi 15 pinový hnědý konektor a bývá pod kastlíkem spolujezdce (u X2 spíš pod airbagem spolujezdce). Do dvou pinů (po proměření, už si to taky nepamatuju, kam jsem to zapojoval) pak zapojíš kabely pro odemykací a zamykací impulz (pokud to je uni dálka pro originál centrál) a pak to bude fachat na všechny dveře a kufr.

EDIT: Dle XMáckých schémat (pokud je ta jednotka zapojena stejně, což bych i řekl, že ano), tak by odemykací a zamykací impulsy měly být na pinu 3 a 4 této jednotky. Ale ještě to raději proměř.
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Ja sa spýtam inak, vzhľadom na to že niesom v autoelektrike doma...
Ak mám záujem dať si domontovať centrál, vzhľadom na to že som auto kúpil iba s obyčajným kľúčom bude ťažké pre odborníka (firmu) zložité domontovať novú jednotku?
Je to myslím jednoduchšie ako kupovať kľúč, kódovať ho... A nakoniec to možno ani nepôjde.
Vďaka za odpoveď
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od Majk.Z »

Ono spíš záleží, jestli máš centrál, centrál s dálkou nebo bez centrálu. Pokud máš jen centrál, tak by koupě klíče s dálkou nemělo moc význam (stojí cca 2500 Kč + 500 Kč za nakódování dálky a immo). Pokud jen centrál nebo centrál s nefachající dálkou, tak se dá koupit jednotka dálkového ovládání k instalaci k originálnímu centrálu, zůstanou originální motůrky a v podstatě je to jen zapojit 4 dráty (odemykací, zamykací, napětí a kostra). Pokud máš bez centrálu, tak se musí do dveří natahat nové kabely a zasadit motůrky, což není práce na hodinku.

Zapojit dálku k originál centrálu je práce cca na hodinu až hodinu a půl (za předpokladu, že dotyčný ví, kde je jednotka a jen se budou hledat kabely na napíchnutí).
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od PaM »

Bavíme se tu o X2, ty měly všechny dálku z výroby ...

tady máš schemata
http://ulozto.cz/xC8FRGW4/central-dalka-x2-zip

tady v diskuzi - komentářích k X1 se ke konci řeší i X2 a někteří píšou, že to tam úspěšně namontovali ...
http://www.xantiaclub.cz/comment.php?ak ... 2006030003

např:
Autor: [Bagrr] - bagrr
Autor: [Cimlík] - David
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od peterkoo »

Ako napísal PaM, centrál mám. Funguje ako má... Len je ten problém že origo klúč nemám a takisto ani kartu...
PaM-e, ďakujem za tie schémy.
Vytlačím ich, takisto komentáre a hor sa k elektrikárovi :)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od Majk.Z »

Když nemáš kartu, tak Ti kod v Citroenu zjistí. Ovšem okolo Vánoc (alespoň v CZ) nastal ten problém, že už nejde zjistit z service.citroen a musí se o něj žádat skrz VIN na zastoupení a je to zpoplatněno 1600 Kč. Alespoň toto mi bylo řečeno kamarádem v autorizáku. Jestli nemáš druhý klíč, tak bez dálky s immo stojí cca 1400 Kč vč. naprogramování immo (v autorizáku, což mě překvapilo, že ve výrobně klíčů za to chtěli dvojku, ale třeba to je jinde levnější...
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění centrálu XII

Příspěvek od MacoLM »

mam v X2 okrem original ovladania klucikom este ovladanie samostatnym dialkovym od alarmu. takze dat sa to da. ale uz to v aute bolo ked sme ho kupili. krabicku som vystopoval ze je strcena v miestach poistnej skrinky v kabine (tam kde je knizka manual). je to alarm od Meta Systems (alebo tak nejak)
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
Odpovědět