Klidovy odber proudu

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Klidovy odber proudu

Příspěvek od evlo »

Nameril jsim 20 minut po zamceni auta odber stale 100mA. Prijde me to docela dost i kdyz se to nezda, tak proste do 14dni to vybije baterii tak, ze nelze nastartovat a baterie je v aute uplne nova. Nejake napady co by to mohlo zpusobovat? (na zarovku se me to zda moc malo), nebo je to normalne, ze to bere treba prijmac centralu?

edit milda67: přesunutí do správné sekce
Naposledy upravil(a) evlo dne sob 02. bře 2013 9:43:23, celkem upraveno 1 x.
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od DukeVanZoom »

odpojuj pojistky az ti klesne odber a zjistis dal... takove air-investigace nemaji moc smysl, pokud alespon nezjistis, pres kterou pojistku to tece...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od evlo »

Nez se na to vrhnu, tak me prave zajimalo jestli to neni proste normalni vlastnost a pokud ne kolik ma byt muj cileny stav kdyz vse funguje jak ma?
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od honza1 »

Kromě těch pojistek - kabely od svorek baterie máš v pořádku?
Už si to přesně nevybavuju, ale když jsem to měřil u sebe, tak odběr byl o řád nižší - nějak kolem 10-15 mA.
Jinak by to možná patřilo spíš do sekce Elektro ;)
2,0 HDi, Activa
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od evlo »

Kabely vypadaji ok, po me zkusenosti s francouzskymi auty tedy napred zacnu vyndavanim relatek a pak az se vrhnu na pojistky. Tak nejak to tedy vypada, ze nejaka vec proste nevi, ze se mela zcela vypnout. :)

S vhodnejsi sekci je to pravda, ale nemam tady moznost presunout tema.
omnimor
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. črc 2011 11:48:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od omnimor »

Nedávno jsem klidový odběr měřil a bylo to cca 5mA. Takže asi jen záloha rádia, DO centrál a hodiny.

Xantia 1,8i 1995
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od evlo »

Tak jsem se k tomu dostal a je to furt 70mA (netusim kam tech 30mA uteklo :) ), zkusil jsem vyndat a zandat postupne vsechny pojistky - jak ty v motoru, tak ty v kabine a po vyndani zadne odber neklesl, u dvou stoupl. Tak zitra chci vyzkouset jeste relatka a pak zkusit zjitit jak je zapojene to HF co tam je pripadne jeste ty parkovaci senzory, ale nejak se me to uz nezda.

Jestli on nekde nebude nekde proste studeny spoj, resp. proste horsi kontakt a to fakt takhle asi tezko diagnostikuji :(
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

já si nedávno taky montoval parkasistenta a ten by ti to odebírat neměl. Já osobně si ho zapojil napájením k couvacím lampám, což jsou obvody až za klíčkem a spínačem couvacího světla. Mám to tak zapojené úmyslně, jednak je to stálá kontrola funkčnosti spínače, a vedení do pátých dveří, po zařazení zpátečky zahraje krátkou melodii a navíc se mi nechtělo po autě tahat další dráty, vše je jen ve dveřích.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od evlo »

Nemate nekdo schema pojistek pro x2? Manual je asi pro X1, proste vubec nesedi. Kdyz vyndam ctvrtou pojistku odzhora ve sloupci nejvic napravo tak odber klesne na 0,02A.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidovy odber proudu

Příspěvek od PaM »

Nevím jakej máš rok, ale někdy v průběhu roku 2000 byla už jiná pojistkovka, ...

pouze německy od Káji Maršálka ...

http://bilder.citdoks.de/pics/fusesX2_2000_1of6_640.jpg
http://bilder.citdoks.de/pics/fusesX2_2000_2of6_640.jpg
http://bilder.citdoks.de/pics/fusesX2_2000_3of6_640.jpg
http://bilder.citdoks.de/pics/fusesX2_2000_4of6_640.jpg

jestli to máš tak, tak je to F9 - autorádio .... a spol

ale ty máš hydractiv ne ? Musíš to měřit zavřené dveře, vypnutý klíček, až zdechne hydractiv napájení ... při otevřenejch dveřích nee , zavři se a zamči v autě a měřák dej tak aby si na něj viděl přes okno ... pak tahej pojistky teprve :idea:

;)
Obrázek
Odpovědět