Funkce vetraku-sahary

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
mejla
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. zář 2011 13:31:23

Re: Funkce vetraku

Příspěvek od mejla »

Ahoj,
já jsem na své a ještě jedné Xantii měnil konektory u relátek byly zarezlé a měli už tak velký odpor, že žádný vetrák už nefunguval. A jestli se Ti tam rozsvěcí STOP+ kontrolka vody přikláněl by jsem se k problému buďto motorů anebo relátek.
Milan
fíra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. zář 2012 14:37:50

Sahary Xantia X2

Příspěvek od fíra »

Zdravím kolem jdoucí.Prolezl jsem stará i nová fóra a zatím jsem zmaten.Vycházel jsem ze schémat a obrázků
na fórech.Popis mi úplně nesedí.Nějak mi to ale podle toho nechce jet.
Z čelního pohledu mi jede levý ventilátor ale jen na plno.Ať teplota vody nebo klima.Chtěl jsem si vyzkoušet ventilátory samostatně propojené na tvrdo na paticích relé.Nerozběhl se ani jeden.Ať do série nebo samostatně.
Relátka jsem konroloval.Spínají a vedou.Oxidace žádná.Závad by mohlo být mnoho.Mne jen zaráží že na tvrdo je nerozběhnu.
Jinak jsou všechna tři relata stejná.Děkuji za odpovědi.
Jedná se o Xantia X2/2001 break HDi80kw
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od Topp »

Kdyby šlo použít, mám tu Sahary z bouraný Fabie ;)
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od matesMH »

A tohle téma jsi četl: viewtopic.php?f=1&t=41
Je tam pěkný schéma, jak makají relé u sahar
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
fíra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. zář 2012 14:37:50

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od fíra »

Jojo četl.Nějak mi ale nevychází rozmístění relat podle té fotky.Mě ty horní vychází obráceně.
fíra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. zář 2012 14:37:50

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od fíra »

Tak mi rychlý chod jde podle schématu na levém větráku.Pravý motor je proti kostře neprůchozí od bodu propojení přepínacího relé s relé pravého motoru.Než bych kuchal tak bych chtěl projít kabely a konektory.Ví někdo kudy to mají tažené a kde bych mohl hledat konektory?Jinak proti obrázku z viewtopic.php?f=1&t=41 to mám obráceně.Dík
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od Derby-Senda »

Pokud si to pamatuju tak je to tažené vnitřkem toho plastu co to drží ,konektor je přímo na motoru měl jsem to tam dost zaoxidované možná se tam dá dostat po sundání vrtulí a nebo to celé sundat což je dost pakárna.
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
fíra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. zář 2012 14:37:50

Re: Sahary Xantia X2

Příspěvek od fíra »

Tak jsem trochu pokročil.Asi to budou uhlíky.Ale vyndání motorku porod.Vrtule šla v poho.Ale jak jsem na fórech četl,zkrátit 10 trubkáč tak u mne chyba lávky.To jsem ale zjistil až když jsem to chtěl takto odmontovat.U mne zmetci použili torxy na ořech.Jeden šroub se mi podařilo sundat,ale na zbylé musím vymyslet nějaký bazmek prtože drží jak božská víra a místa málo.
2koff
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29. říj 2011 17:58:03

Ventilátory chlazení

Příspěvek od 2koff »

Ahoj xantiaci potřeboval bych poradit ohledně výměny ventilátorů chlazení. A to konkrétně jestli model xantia break 1,9 td r.v. 98 má stejné ventilátory jako krátká verze 1,9 td r.v. 97 . Popřípadě má li někdo zkušenost poradte... díky
Láďa 1
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. srp 2012 9:12:20

Ventilátory chlazení jdou naplno

Příspěvek od Láďa 1 »

Ahoj srdečně zdravím všechny a žádám o pomoc.Při zapnutí klíčku v zapalování se mi okamžitě rozběhnou naplno oba ventilátory a zůstávají zapnuté i po celou dobu jízdy i při vypnuté klimatizaci.Hledal jsem i v archivu ale tam se většině zase točit nechtějí nebo je do toho připletená klima.Děkuji všem za rady.Láďa.
Xantia X2 Activa, 2.0i Turbo

edit Milda67: sloučení s již existujícím tématem. Nechápu jak můžeš založit téma,stejné jako bylo první hned na hlavní stránce!!! prosil bych trochu přemýšlet než něco napíšeš,nemusíme mít poradnu zasviněnou stejným tématem v tisíci verzích! děkuji
Odpovědět