ABS

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od pepe276 »

Nejdřív se pokus povolit šroubek M6, který ho drží v ramenu. Mně to nešlo, tak jsem ubrousil hlavu a čidlo vyrazil nějakou trubičkou dovnitř pod auto. Klidně ho můžeš rozlámat, je stejně na vyhození. Pak jsem na zbytek šroubku vařil céóčkem, až vyhořel rez v závitu a vytočil jsem ho. Nový šroub jsem dal z A2 a namazal grafitovou vazelínou. Díru pro čidlo jsem vyčistil a vyškrabal šábrem od rezu a pak taky pořádně namazal grafitkou. Nerozpojoval jsem ale žádné konektory, kabel jsem až na konci ustřihnul a použil oktávské čidlo Made in China - Starline, kus asi za stovku(na obou stranách vzadu) a vše je OK už mnoho km. Někde je tu o tom oktávském čidlu dost napsáno, pamatuju se, že tu o tom psal i PaM.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: ABS

Příspěvek od tomcat »

Zdravím,
tak mě nedali technickou, jako naschvál začla svítit ABS ka, venku byl liják, poproměření doma u jednotky
hodnoty +- okolo 1050 odpor. Co s tím může být? Loni měněny 2čidla . teď to týden nesvítí a fungujeale aby to zas nesvítilo na technický.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od PaM »

no, diagnostika by ti napsala kde byl problém, proč to svítilo ... mě takhle taky blblo čidlo, jednou jelo, jednou svítilo ... nakonec víc svítilo jak jelo a šlo ven ... místo něho čína z ochcáfky... funguje dodnes. Mohl bys vyndat pro jistotu žárofku z palubky :idea: někdy jen správný odpor nestačí, někdy to prostě špatně měří ... taky by si mohl mít prasklej kroužek ABS na náboji, u HDI velmi často zreznou a praskají na předku na homokloubu ... Pak je jedna mezera větší a různě to cestuje po náboji a dělá náhodně paseku.
Obrázek
Odpovědět