ABS

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
Moos.M
Příspěvky: 28
Registrován: úte 26. lis 2013 18:02:10
Kontaktovat uživatele:

ABS

Příspěvek od Moos.M »

Ahoj , začla mi svítit kontrolka od ABS . Po diagnostice nám zahlásilo , že je pryč pravé zadní čidlo . Po výměně čidla mi kontrolka pořád svítí ..nevíte kde může být závada

edit milda67:to není den aby si tu někdo nezaložil svoje téma,které už tu 1000x je,proboha je takovej problém číst??? stěhuju,mažu a budu rád,když se naučíte používat pravidla.
Xantia 1.9 TD 1997 66kw
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od radiskp22 »

toto tu už bolo riešené x-krát, treba si to tu najskôr preštudovať až potom sa pýtať,http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=646 napr. treba si čidla jednoducho premerať pod kapotou alebo priamo na zelených konektoroch čo k nim vedú. Záleží aký máš motor(dopň si to do info) ono aj po výmene čidla ti hneď nezhasne kontrolka, myslím že až po prekročení 20km/h ti zhasne ak je všetko ok.
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od Jackal »

Jackal píše:Tak zadní čidlo vyměněno a všechno se tváří zatím v pořádku tak uvidíme na jak dlouho ;)

Tímto bych chtěl poděkovat PaMovi za fotodokumentaci ;)
Děkuju

Tak už si můžu odpovědět na výše zmíněnou otázku "Jak dlouho to vydrží"

Včera se mi cestou do práce kontrolka opět rozsvítila. Tak jsem měřil čidla a PZ vykazovalo odchylku. Jeho odpor byl 1200 a nějaké drobné. Ale to by podle PaMa mělo být ještě v toleranci. Na diagu to bylo opravdu trvalá závada PZ čidla. Dnes cestou do práce po rozjezdu zhaslo a opět rozsvítilo těsně před prací. Takže se to projevuje jako závada minulá.
Čidlo je v autě cca 2 roky a má najeto cca 40tis. Podívám se jestli tam není nějaký bordel na prstýnku ale asi nebude a tak to rovnou vyměním.
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

Vadná jednotka ABS

Příspěvek od jery »

Zdravím, odborníky přes xantie. Mám problém s ABS a chtěl bych poprosit o radu. Na moji X1 1.8i kombi 96 kterou jezdí tatík, se rožla kontrolka ABS, občas zhasla a nějakou dobu fungovalo v pohodě. Postupně se zapínala častěji a častěji, až teď svítí pořád. Tatík zajel za chlapem co tady dělá uni diagnostiku a ten vyčetl ABSko, ke zděšení to vypsalo nějakých 8 chyb a když auto stálo tak prý mu to psalo že je rychlost 55km/h, bohužel sem neměl možnost být u toho abych si kody chyb opsal, ani neznám nikoho na Novojičínsku s Lexií. Jeho verdikt byl novou nebo funkční jednotku ABS a potom budeme hledat dál.
Můj dotaz je, odchází na xantiích jednotky ABS? Čidla sem měřil v zimě když to začlo blbnout a odpory byly v poho, pro jistotu změřím ještě jednou. Relátko sem tehdy taky čistil. Mám teda sehnat bazarovou jednotku a zkusit co to bude dělat? Díky za všechny věcné rady.

edit milda67:přesunuto tam kam to patří
Bogoran
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28. zář 2013 16:09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Bogoran »

spíše to bude nějaké to čidlo. skus to znova proměřit :)
X1, 2,1TD 1995 Hydra2
X2, V6 Automat Hydra2
Jarov Plzeň-sever
Tel:774 435 078
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Ilem »

Prosím, prosím radu. Taky mi svítí ABS. Podle měření je to levé zadní. Přístup je tam jak k peňezům v národní bance. Konektor sice nahmátnu, ale nevím, jak ho zmáčknout, abych ho rozpojil. Asi budu muset sundat výfuk, nebo to jde i bez demontáže výfuku? Proboha proč ti Francouzi vždycky to nejporuchovější dají na nejnepřístupnější místo :?:
Prosím, poraďte mi, jak rozpojit čidllo ABS tak, abych nadělal co nejmíň škody. (Už to vidím, jak se mi zlomí výfuk, nebo minimálně ukroutím šroub, který ho drží pohromadě)
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od PaM »

Celý konektor je nasazen na držáku, musíš ho stáhnout na jednu stranu. Pak musíš povysunout pružinku co drží za zoubky a rozděláš to, když nevíš , vem si baterku a zrcátko a naštuduj si to. jednu ruku vrchem okolo výfuku, druhou spodem, je to lahůůdka :-)
Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Ilem »

díky moc :!: . Už jsem to vycvaknul z toho držáku, tak na to trochu vidím. Zatím se mi nepodařilo povysunout pružinku. Ale následuje další dotaz. V mezičase jsem povolil čidlo, protože předpokládám, že pravděpodobně bude chyba v něm. Myslel jsem, jak ho lehce vytáhnu, ale je tam pěkně zarostlé. Existuje nějaká finta, jak ho vyndat?
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Ilem »

PaMe prosím, není stejný konektor někde jinde na nějakém přístupném místě, abych zjistil, jak se vysouvá ta pružinka? Ruce už mám celé orvané, nehty olámané a konektor pořád drží.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Ilem »

Tak už jsem se dostal dál. nastudoval jsem to na prvé straně, kde je sice taky blbý přístup, ale o mnoho lepší, než nalevo.
Dle předpokladu, čidlo má nekonečný odpor už na prvním konektoru. Takže nastává další problém, jak vyndat čidlo, aniž bych musel rozebrat celou polonápravu.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Odpovědět