ABS

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od Jackal »

Tak zadní čidlo vyměněno a všechno se tváří zatím v pořádku tak uvidíme na jak dlouho ;)

Tímto bych chtěl poděkovat PaMovi za fotodokumentaci ;)
Děkuju
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
jirka2
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23. led 2013 15:32:52

snímač otáček ABS

Příspěvek od jirka2 »

Nemá někdo přesný popis snímače otáček /náčrt/ABS- citroen xantia,r.v.1999, HDi,80kw, zadní náprava. Už mám dva a nepasují. díky. Jirka

edit milda67: sloučení s již existujícím tématem, NENÍ POTŘEBA POŘÁD ZAKLÁDAT NOVÁ TÉMATA!!!
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo ABS

Příspěvek od PaM »

Jestli máš čidla co patří na Xantii tak ti tam musí pasovat. A když máš na svém autě čidlo, tak si ho oměř sám, co ty na to :idea:
Obrázek
MiraJames
Příspěvky: 10
Registrován: sob 05. lis 2011 10:12:35

Předčasné spínání abs

Příspěvek od MiraJames »

Zdravím.
Asi před půl rokem se mi na X2 kombi 99 Hdi 80kw.rozsvítila kontrolka abs. Dal jsem auto do servisu a bylo mi zděleno že odešlo čidlo abs na pr. př. kole a oprava bude stát cca. 2000,-.Tak jsem je poslal do háje,z Hulína si obědnal čidlo za 550,- a vymněnil. Po rozjetí kontrolka zhasla,abs fungovalo a vše bylo ok až do nedávna. Opět se rozsvítila kontrolka abs, která po rozjetí zhasla.Řekl jsem si že to budu řešit až bude čas,ale včera se přihodila zvláštní věc. Při dojíždění s kopce ke křižovatce jsme začal brzdit a v tu chvíli se spustilo abs aniž by se zablokovala kola,auto přestalo na okamžik brzdit a opět se rozsvítila kontrolka abs,poté už auto brzdilo normálně. Vyzkoušel jsem to ještě jednou,po rozjetí kontrolka zhasla a při prvním prudčím brždění opět seplo předčastně abs.Rád bych se zeptal jestli to může být opět vadné čidlo nebo nějaká jiná věc v abs a jestli se dá doma "na koleně" zjistit které čidlo odešlo.

Dík za každou odpověď Míra.
X2 2.0 HDi 80kw Break
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasné spínání abs

Příspěvek od pepe276 »

X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
MiraJames
Příspěvky: 10
Registrován: sob 05. lis 2011 10:12:35

Re: Předčasné spínání abs

Příspěvek od MiraJames »

Dík,mrknu na to.
X2 2.0 HDi 80kw Break
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Předčasné spínání abs

Příspěvek od xantiauto »

Mne to robilo podobne a zistil som, že je prasknutý ozubený krúžok s magnetmi na poloose. Praskol a zmenil trochu polohu na poloose bol tak šikmo. Ak sa dostala pod čidlo táčasť, čo bola ďalej od čidla, tak to brzdu odbrzdilo , zaplo ABS , lebo sa pod čidlom nepohyboval magnet a ABS to vyhodnotilo, že koleso sa netočí. pozri to kolečko na poloose, môže to byť aj tým. A ta kontrolka robile to isté ako to opisuješ ty.
alesSK
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02. lis 2013 20:06:10

ABS oprava

Příspěvek od alesSK »

Ahojte, ked som kupil Xantiu, svietilo mi na palubke nefunkcne ABS. Ked som premeral abs cidla, zistil som, ze cidla na pravej strane su nefunkcne. Kupil som nove, vymenil, abs krasne fungovalo asi dva dni. Potom sa mi stalo, ze ked som auto nastartoval, kontrolka nesvietila, ale asi po 5 min. jazdy sa rozsvietila. Po niekolkych dalsich startoch to iste. A teraz mi uz svieti stale, a abs je nefunkcne... co s tym moze byt? dakujem

edit milda67: sloučení s již existujícím tématem, NENÍ POTŘEBA POŘÁD ZAKLÁDAT NOVÁ TÉMATA!!!
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: ABS oprava

Příspěvek od DukeVanZoom »

Promer to znova, mozna odesli cidla na leve strane, anebo se mozna (jako nejednou) stalo, ze si namontoval kablik spatne a on se casem obrousil....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od peterkoo »

To môže byť, treba premerať. Ja som menil vzadu a dali sme to napriamo pretože ku konektoru sa nedalo dostať. Káblik trošku trčal a elektrón ho tak zbrúsil že nebol kontakt. Po 2 dňoch svietilo opäť...
Stačilo spojiť kontakty,trošku s páskou pritiahnuť a už ABS funguje ako má.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět