Nefunkční centrál

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
p.vysohlid
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. bře 2012 11:59:32

Nefunkční centrál

Příspěvek od p.vysohlid »

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Jsem úplný lajk, řekl bych dokonce jen uživatel. Mám Xantii II 1.8i 16V a jsem s ní velmi spokojen. Jen mi prostě, jak to u aut bývá, čas od času něco odejde.

Nyní mi přestalo fungovat dálkové ovládání (na klíčku) na centrál. Jsem z toho nešťastný, vzpomínám na to, jak bylo pohodlné zmáčknout si tlačítko na klíčku a auto se mi odemklo. Teď musím zasunou klíček a otočit! :/

Nevíte prosím někdo, jakou příčinu by to mohlo mít? Zda nejde např. o nějakou pojistku, či něco jiného, co bych si zvládl "opravit" sám!? Baterii v dálkovém ovládání (klíčku) jsem si již vyměnil, ale nepomohlo to... Napadlo mě, že by to ještě mohla být nějaká pojistka, ale jednou pojistku, kterou jsem v orig. manuálu k autu našel a má něco trochu společného s centrálem, je pojistka F3, ale tu jsem vyloučil. Protože jsou na ní i hodiny a ještě něco, což normálně funguje..

Předem Vám děkuji za radu! ;)
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od MiraCB »

Zdravím tě, po výměně baterky píšou v mauálu synchronizaci, to jsi zkusil?
Další - auto nejde jenom odenknout a zamknout jde? Není vadný mikrospínač? Poměrně častá závada.
Pokud bude všechno v pořádku, zkus vyndat baterku z ovladače a odpoj baterku v autě na cca. půl hodiny.
Pokud nepomůže, čeká tě diagnostika.

Hledej, tohle se už tady probíralo.

MíraCB:-)
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
p.vysohlid
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. bře 2012 11:59:32

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od p.vysohlid »

Ahoj,

děkuji za radu. Nejde ani odemknout, ani zamknout (dálkáčem). Jen otočením klíčku v zámku! Abych řekl pravdu, nic o žádné synchronizaci jsem v manuálu nenašel (možná proto, že mám německý). Tzn., že mám vyndat baterii v dálkáči a i odpojit autobaterii na Tebou zmíněný čas a poté opět připojit? To je vše?

Díky za upřesnění. ;-)
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od Derby-Senda »

Problémy s dálkou jsou popsané zde http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewto ... chronizace

Synchronizace "Zapni klíč zapalování, do 30s po zhasnutí kontrolky imobilizeru zmáčkni některé tlačítko ovladače a podrž ho po dobu 10sekund. Pokud tohle nepomůže, tak nezbyde než zkusit servis citroen. "
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od MiraCB »

Český manuál se dá na netu najít, popřípadě jde objednat mailem ze stránek www.citroen.cz - odkaz na dokumentace.
Na str. 21 píšou, že po výměně baterie v DO je potřeba uvést do činnosti systém dálkového ovládání - zapnout zapalování a stisknout jedno z tlačítek DO. Musím ale napsat, že baterku jsem měnil několikrát a nikdy nebylo potřeba tohle dělat. Ale je to postup z návodu, zkus to.

Co jsem ti psal o odpojení baterky v autě, tak to pomohlo mě, když mi přestalo fungovat DO. Já postupoval tak, že jsem nejdřív zkontorloval, jestli vysílá DO - pomocí multimetru a poklesu napětí na baterii při stlačení tlačítka. DO bylo v pořádku. Následovala diagnostika, která nahlásila jeden aktivní klíček, ale rozhozenou synchronizaci - nevím, jestli to píšu dobře, už si to přesně nepamatuju. Prostě diagnostika našla vysílílající klíček, auto ho zjistilo, ale negungovalo. Zkusil jsem vyndat baterku z DO a odpojit baterku v autě a po cca půl hodině jsem připojil a DO začalo fungovat a zatím funguje.

MíraCB :D
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od mevi »

Ahoj ja nechal dalkač 3 dny bez baterky a pořad se neztratil. Zkus najit nakeho xantiaka v okoli co ma lexii a sežen si v citroenu 4 mistny kod k imo. Daj ti ho zadarmo jen se musiš prokazat technicakem. maj to kvuli bezpečnosti aby nerekli heslo treba nakemu zlodeji. S heslem a lexii neni problem znovu klič nahrat (pokud je v pořadku)
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od tomcat »

Zdravím,
tak mi taky přestal chodit dálkáč.Baterku jsem vyměnil,na autě taky na hoďku odpojil a nic.Mám X2 1999,o kontrolkách imobilizeru nevím,auto startuje -jede.V servisu ,co dělají Jablotron mi řekli,že dálkáč vysílá.
Takže co se mohlo pojebat v autě? Pojistky jsou pod volantem i v motoru OK. Svítí jen kontrolka ABS,to
už ale dýl. Nemá někdo nový tip co s tím.Co to stojí to sehrát? Do Citroena se mi moc nechce .
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od wenca084 »

Před rokek ve zdibech u domanskýho jsem plati za spárování cca 250kč , taky mi zničeho nic přestal fungovat dalkáč , vyměnil jsem baterky , zkoušel synchronizovat a furt nic.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od tomcat »

Ještě jsem dal dobít baterku v autě,neměla ani 12,5V. Tak uvidím.
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje mi dálkové ovládání centrálu

Příspěvek od Derby-Senda »

12,5V je v pohodě a sinchronizaci si zkoušel
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Odpovědět