Svítí kontrolka Airbag

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Ilem »

Mám X2. Kontrolka je na přístrojovce vpravo nahoře a vytrvale svítí.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Derby-Senda »

První co doporučuju je vyhodit konektory pod sedadlem pokud tam sou piropatrony a připájet to na tvrdo pak to může dělat kroužek pod volantem myslím že zkušenější člověk ho dokáže opravit na x2 je jenom dlouhej drát smotanej okolo a nebo poslední možnost odpojit airbag uplně řj je pod odkládací schránkou před řadičkou
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jery »

Jestli můžu přispět trochou do mlýna, tak po mém dnešním laborování s baglem, jsem přišel na to že v mém případě svítila kontrolka ne kvůli konektorům ale kvůli vystřeleným pyropásům. Takže doporučuji nejdříve zkontrolovat pyropásy jestli jsou bužírky a delký ocelových lan v pohodě. Pokud by to někdo chtěl měnit tak mám vyzkoušené že pyropásy pasují z X2 do X1 akorát se musí použít kabely z X1 a přecvaknout přímo na patroně. Po výměně se kontrolka jenom ukáže a pak už celou jízdu neotravuje.
Uživatelský avatar
misak-plysak
Příspěvky: 10
Registrován: pon 27. čer 2011 14:24:53
Bydliště: 321203353
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od misak-plysak »

Taky bych rád přispěl jednou informací. Jak už bylo několikrát napsáno, může to být kabelama pod sedačkou. Já jsem našel ale jiný problém. Mě se kontrolka airbagu občas rozsvítí taky, mám X2. A přišel jsem na to, že problém není v kabelech pod sedačkou (hejbal jsem s nima tam a zpátky), ale problém je někde u vypínače spolujezdcova airbagu, resp. u korektoru. Když si potřebuju zvednout auto, zpravidla se potom po chcípnutí a novém nastartování kontrolka rozsvítí. To pak stačí chcípnout motor a bez motoru několikrát zahejbat korektorem po celé dráze tam a zpátky. Při dalším startu už se nerozsvítí. Tento problém jsem zkoušel "nasimulovat" několikrát za sebou a skutečně to funguje. Tak snad to někomu taky pomůže ;)
Citroën Xantia Break HDi 100kW - NO SMOG NO FUN :D
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od vikicv »

Máš opraveno? Kdyžtak napiš SZ, zkusím ti poradit.
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Po výměně žárovek v palubce a doplnění kontrolky airbagu mi taky svítí, po nastartování chvíli bliká a pak přejde do režimu trvalého svitu. Diagnostika mi to nedokázala napíchnout, schéma bohužel na airbag nemám, tuším že bude muset proběhnout kontrola konektoru pod sedákem řidiče, kroužku pod volantem a dál už nevím, nic mne nenapadá. V sedáku je zátěžový spínač, či co, vedou tam dva dráty do konektoru.?
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od pedro »

Zdravím. Od léta mán problém s kontrolkou airbagu, svítí stále ta pravá. Začalo to když jsem dělal přípravu na STK a byl jsem pod autem, během letního vedra to svítit přestalo a ted na podzim znovu svítí. Konektory pod sedáky nezabírají. Pravá patří spolujezdci?
X2 Hdi 1999 Berlina
švéd
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 26. led 2012 10:19:46

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od švéd »

jak už tady padlo.Nejspíše to budou dráty nebo konektory.Zkus zahýbat s dráty pod sedadlem nebo odpojit a profouknout konektory.Měl jsem stejný problém a takto jednoduše ho vyřešil.Někdy se stane,že při např.luxování člověk zajede pod sedadlo a pak se právě ty kontrolky rozsvítí,má zkušenost.Ale může to být v sedačce,ikdyž bych řekl,že spíše ne.Vsadil bych si na ty zlámané dráty.Když budeš mít možnost odmontovat sedadla a podívat se na spoje,tak to uvidíš nejlépe.Ta kontrolka o které píšeš jsou u X2 boční airbagy v sedadlech jak u řidiče,tak u spolujezdce,pokud se nepletu.
Odpovědět