střešní okno

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
bogas
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. říj 2011 15:42:57

střešní okno

Příspěvek od bogas »

Prosím o radu.Při zavírání se seklo 5cm před dojetím a nejde ani na jednu stranu.Pojistky OK.Předem děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
Franky
Příspěvky: 34
Registrován: stř 10. srp 2011 19:31:21
Kontaktovat uživatele:

Re: střešní okno

Příspěvek od Franky »

Zdravim. Mohou byt zarezle lanovody a nebo muze byt rozlomene plastove snekove kolo. Pohon okna je za krytkou u stresniho zpetneho zrcatka. Rucne ovladat lze imbusoklickou (no fuj). Popripade je mozne oddelit motor od prevodovky. Tim se znacne snizi moment a zaroven se da overit jestli je snekove kolo v poradku. Franky
Xantia Break 1.8/8/LFZ/MM 8P.10/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
bogas
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. říj 2011 15:42:57

Re: střešní okno

Příspěvek od bogas »

Díky moc,už se mi to povedlo zavřít.
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: střešní okno

Příspěvek od Kapitán »

Při koupi xantie se šíbr také zasekával,po chvíli to vždy zase šlo.Pak jsem se díval jak to vevnitř vypadá,protstříkl kontakty kontaktolem ,ale nic jsem nenašel,jen to,že klička chybí.Zkusil jsem imbus,vel. nwn,a když se sekl,zkoušel jsem to zavřít tím imbusem ale hlo se o kousek ale víc ani ťuk.Mělo to ale výhodu,okno se rozchodilo a dnes už funguje dobře.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
ternach
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. dub 2013 7:39:28

Re: střešní okno

Příspěvek od ternach »

Máte prosím někdo na xantii se střešním oknem nasazený střešní nosič kol? Tedy konkrétně jestli převážíte na střeše kola a nenarazili jste na nějaký problém co se střešního okna týče.
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: střešní okno

Příspěvek od tomcat »

Mám střešní okno a tak kola vozím na kouli.spotřebou i pocitově je to lepší.
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: střešní okno

Příspěvek od Kapitán »

Tak jsem tu s dotazem na šíbr.Jak jsem psal,rozchodilo se ale nyní se po použití (otevření) zaseklo v úplně otevřené poloze a nejde zavřít,ani "imbusokličkou" (jak to tu bylo nazváno).Přijde mi ale že je v ..... relé (červené,5ti pinové ,označení na těle Webasto,Heuliez WH 176 670)cvrliká a nic nedělá,žel ani kličkou nejde zavřít,tak tam mám kus tapecu z nějakého auta přes destku sololitu a zakryté igelitovou folií.
A teď to hlavní -najde se ochotný xantiák v okolí JH nebo Třeboně,který by zapůjčil na zkoušku ono relé?
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: střešní okno

Příspěvek od bagrr »

Kapitán píše:Tak jsem tu s dotazem na šíbr.Jak jsem psal,rozchodilo se ale nyní se po použití (otevření) zaseklo v úplně otevřené poloze a nejde zavřít,ani "imbusokličkou" (jak to tu bylo nazváno).Přijde mi ale že je v ..... relé (červené,5ti pinové ,označení na těle Webasto,Heuliez WH 176 670)cvrliká a nic nedělá,žel ani kličkou nejde zavřít,tak tam mám kus tapecu z nějakého auta přes destku sololitu a zakryté igelitovou folií.
A teď to hlavní -najde se ochotný xantiák v okolí JH nebo Třeboně,který by zapůjčil na zkoušku ono relé?


Mám celý vokno z kombíku :-) Ale doma budu až v neděli k večeru... Doma -> Rašelina v Branný u Třeboně
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: střešní okno

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

řešil jsem obdobné na bxku, a pomohla dekuchace, odrezení a důkladné promazání s přesným načasováním mechanizmu šíbru ;)

p.s. imbusklíčem to nejde protože to je přidřený nebo zadřený a relé cvaká protože je přetížený nadměrným proudem co teče skrze motorek šíbru
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: střešní okno

Příspěvek od Kapitán »

6e by bylo přirezlé asi neee,co je vidět tak je to všude pěkně máznuté,spíš mi přišlo zda-li to nějak neskřípla ta clona pod oknem.
Ps jak mne to nasere,tak to přenýtuji celé plechem ,přetmelím stříknu a bude.Prostě šíbr je věc bez které bych se obešel .úplně mi bude stačit když se zavře a už nikdy neotevře!!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět