El.schéma větráku topení

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
PetrV
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06. kvě 2015 19:41:21
Bydliště: 198394057
Kontaktovat uživatele:

Re: El.schéma větráku topení

Příspěvek od PetrV »

Tak příběh byl takový - půjčil jsem si správný regulátor, kamarád mi větrák držel na vyzkoušení. Bohužel jak se větrák roztočil, tak se lekl a větrák pustil, takže došlo k destrukci vrtule :mrgreen: Vzhledem k požadovaným cenám na vrakovišti jsem zvolil variantu nového větráku včetně regulátoru za 1550 Kč, nevím od jakého výrobce a v jaké kvalitě, takže výdrž se ukáže ... Nový větrák už jede :D PS: Jen taková perlička - vadný regulátor již někdo opravoval a na tranzistorech "vyškrábal" označení typu - asi si chránil své know-how :mrgreen: Ještě jednou díky za rady
Xantia X2 HDi 80kW aut. klima
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: El.schéma větráku topení

Příspěvek od PaM »

Tak že sem měl pravdu ;) PNP - NPN
, ten tvůj starej regler a motor nevyhazuj, stačí předělat tranzistory a pomůže zas někomu jinému ...
Jo a vrtuli tu mám jednu ze spáleného motoru, tak že by z toho šel poskládat funkční kus. :idea:
Obrázek
PetrV
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06. kvě 2015 19:41:21
Bydliště: 198394057
Kontaktovat uživatele:

Re: El.schéma větráku topení

Příspěvek od PetrV »

ano, měl :mrgreen: :mrgreen: zkušenosti penězi nezaplatíš :D motor jsem nechal, regulátor taky, kdyby byla potřeba, mám doma k dspozici
Xantia X2 HDi 80kW aut. klima
blackman_82
Příspěvky: 3
Registrován: sob 23. kvě 2015 20:37:39

Re: El.schéma větráku topení

Příspěvek od blackman_82 »

Tak se pridavam k vam co jste meli nebo mate nefunkcni vetrak. Tranzistory jsem vymenil a ventilator chvilku sel. Opetovne jsem je prepajel a opet vetrak nejakych 15s sel. Dalsi prepajeni jiz nepomohlo. Tak jsem koupil koupil novy vetrak a ten take nejde. Koupil jsem tedy i ovladani ventilace a opet bez uspechu. Nevite co dal? Jediny v cem je rozdil tak po vymene ventilatoru po nastartovani v nem skubne jako by se chtel rozjet.
Na kabelech nemereno:
Červený - 14,36V
Oranzovy:
Vypnuto - 1,38V
I. poloha - 1,38V
II. poloha - 1,38V
III. poloha - 1,38V
MAX - 1,38V
Bílý - 13,24V

Mam x2 break s klimou

Edit: problem vyresen, bylo to ridici jednotkou klimatizace. Takze mi doma zbyl vetrak a ovladani ventrilace, kdyby mel nekdo zajem ;-)
Ventilator 659941J
Odpovědět