Nesvítí potkávací světla

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od tomcat »

Tak stěrače jdou ale ty potkávačky ne, ten návod na rozmístění relé neodpovídá pozicím v xantia II -1999,
Kde ho hledat?
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od PaM »

tady máš schema :

http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka/#247.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

s denním svícením, nebo jeho přípravou máš relátka tady ( 14 a 15) http://www.xantiaclub.cz/navody/relatka/rele98_std.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
tady schema s relátkem: http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka/#238.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Musíš jít pod drátech od baterky přes pojistky k přepínači, kontrolovat přítomnost +12V .... až najdeš kde to nebude. U světel zkontrolovat kostření.
Podle všeho ti to nejde na přepínač, neb ti nesvítí ani kontrolka jak píšeš ( ta by ale mohla být spálená ..)
Obrázek
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od tomcat »

Zdravím,
poradny jsem prolezl nejdřív,nákres rozmístění relé nějak neodpovídá, Je to 1999,pohled dole je jak na fotce k článku "autom. rozsvícení světel 3, Když vyndám přepínací páčku,lze propojením drátkem potkávačky rozsvítit včetně kontrolky. Pomohlo by mi vědět který kontakty je přívod pro pokávačky.
Popř .jak proměřím přepínací páčku ,abych vyloučil závadu v ní. Nechci zbytečně kupovat třetí.
V Kolíně mi chtěli prodat údajně ze xantie další, jenže po zkoušce to taky nešlo a taky měla jiné číslo
a houkačku což si myslím xantie neměla .
Díky za pomoc.
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od peterkoo »

Houkačku Xantia na páčke nemala. Je to páčka z Peugeotu 406. Mne blbla smerovka, vymenil som za tú z Peugeota a všetko funguje ako má. Až na ten klaksón, musel by si na ňu priviesť signál aby trúbila. Inak všetko funguje tak ako na Xantii.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od PaM »

tomcat píše:Je to 1999,pohled dole je jak na fotce k článku "autom. rozsvícení světel 3,
Máš tam tedy osazené obě dvě ty malé úzké černé relé ??? nebo jak to máš ? , co kdyby si to vyfotil ?
ale pokud ti to jde propojit na konektoru páčky a svítí, tak je to asi páčka ???
tomcat píše: Když vyndám přepínací páčku,lze propojením drátkem potkávačky rozsvítit včetně kontrolky. Pomohlo by mi vědět který kontakty je přívod pro pokávačky.
no tak ten přívod do páčky je přeci tam, kde je +12 a od páčky ke světlům je ten kdy se ti ty světla rozsvítí :idea:
Obrázek
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od tomcat »

Nevíte, kde najdu ten díl v plánku označený jako BMF 1. Byl jsem vyzkoušet 2 jiné páčky a nesvítí potkávačky dál. Vadu mám hledat nejspíš v BMF.
Mám tam ty dvě malé úzké relé. Neumím fotku dostat z mobilu do příspěvku.
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od MiraCB »

BMF 1 je konektor maxipojistkek v motoru. Při pohledu na pojistky ta zadní řada, pojistka D je ta úplně vlevo. Při pohledu zepředu na motor.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: Nesvítí potkávací světla

Příspěvek od tomcat »

Takže už to svítí.
Problém byl v tom, že odborník v raichu natáhl nové dráty ke světlům a vsadil na ně pojistky 20A systémem nacvaknutí držáků nožíků na rozpojený drát.( Tento systém používá např. výrobce tažného na připojení zásuvky na instalaci auta.) Nožík pojistky byl připečený ,pojistka dobrá , ale proud dál nešel. Holt zlatý pájení.
Odpovědět