Brzdová světla

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Brzdová světla

Příspěvek od donlines »

Tak jsem si dneska stál na semaforech a zjistil nemilou věc. Při pohledu do zpětného zrcátka mi bylo divné, že řidiče za mnou neoslňuji brzdovýma světlama, když ten předemnou oslnuje mě. V garáži jsem se na to podíval a proti vratům bylo vidět, že někdy svítí a někdy nesvítí. Když dám pedál většinou až na podlahu, tak v něm zasyčí a nakonec se rozsvítí. Taky mi přišlo, že si ze mě dělá srandu, protože když jsem stál ve dveřích a šlapal na pedál, tak vše fungovalo, ale jakmile jsem sednul, tak už to zase k*avilo :roll:
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla

Příspěvek od pepe276 »

Tak rozeber brzdový spínač schovaný ve šlapce brzdy a uvidíš. A neulom při rozebírání ty packy z boku. Asi budeš mít vyhřáté kontakty.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Vitana
Příspěvky: 7
Registrován: úte 20. pro 2011 11:28:32

Re: Brzdová světla

Příspěvek od Vitana »

Zdravím,

mám podobný problém, ale mně po sešplápnutí pedálu brzdy brzdová světla nerzosvítí, mimo horní lišty dveří kufru. Ta se mi rozsvítí a je to tak jediný indikátor mého brždění :-/ (Xantušku 1,9 TD Break mám :-)). Vypadá to i tak na spínací skříňku pod pedálem?
Citroen Xantia X2 Break 1.9TD r.v. 99
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová světla

Příspěvek od PaM »

Žárovky si kontroloval ?
Na kombíku sou totiž brzdové světla na bocích napojená káblíkem rozbočeným u zadních pravých dveří pod kobercem podlahou , až sem jde jedno vedení od pedálu ...,tam je pak rozbočen jeden k pravému a druhý svazek pod zadním sedákem k levému světlu. Vrchní světlo na kufru je napojeno z toho pravého svazku v jednom ze dvou konektorů na pravém boku kufru pod tapecem kapsy u zadních světel.

Tak že pokud ti svítí vrchní LEDky na kufru kombi a na bocích ne, tak je velmi málo pravděpodobné že je závada někde po trase. Problém bude patrně u žárovek - konektorů na bocích.

Jinak konektory, dráty , kostry ..... :idea:
Obrázek
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: Brzdová světla

Příspěvek od marian.hutira »

Niekedy ani nie je problém v žiarovke. Tá býva v poriadku. Ale kontakty v objímke sú málo pružné a nedostatočne sa pritláčajú ku kontaktovým bodom žiarovky. Už sa mi to pár krát stalo. Išiel som meniť žiarovku za novú, a ajhľa, ani nová nesvietila.
Pomáha napruženie kontaktov v objímke a preventívne očistenie kontaktov na žiarovke. Sám nechápem prečo sa to stáva. Je ten plech na kontaktoch taký mäkký, blatový? Prehrievanie na kontaktoch by tam nemalo byť, prúd nie je veľký. Ani otrasy v Xantii nie sú, nemá sa to prečo unavovať o chvenia.
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Odpovědět