Imobilizer

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
tomasbaly
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. říj 2011 18:40:37

imobilizer

Příspěvek od tomasbaly »

zdravím citroeňáky.Mám problém s imobilizérem,stále mi svítí zeleně.a od té doby mi klsají otáčky,dám volnoběh,otáčky spadnou na 200 a vzápětí se vrátí na cca 900.Máte s tím někdo zkušenosti?dík
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizer

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tvůj problém se svítícím imobilizérem třeba spočívá v tom že jej máš přepnutý do módu ,,servis,,. problém s kolísáním otáček , už zatím nelze řešit, nevím co máš za agregát, měl bys ho dopnit do podpisu. U diesla, by to dělalo ucpané sání či filtr, vychozené vstřikovací čerpadlo, špatné vstřiky, u benzína třeba zahumusená klapka vzduchu, špatný kontakt v elektroinstalaci řízení motoru a další :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
tomasbaly
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. říj 2011 18:40:37

Re: imobilizer

Příspěvek od tomasbaly »

dík za odpověď,jsou jouda,že jsem nenapsal tip xantie,mám benzín,1,8,16-ti ventil.Zatím vše funguje,tak to neřeším,až to klekne,tak půjde.díky :P
Uživatelský avatar
j.mcg
Příspěvky: 15
Registrován: úte 19. črc 2011 20:27:11

immo Xantia HDI 80kW

Příspěvek od j.mcg »

Neznáte někoho z okolí kolína kdo se zabývá naprogramování klíče na Imobilizér když neznám kód !!!!
Citroen Xantia HDI Chip 95kW 320nM Kola 17" 215/45 R17
Marckos
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. kvě 2012 20:31:30
Kontaktovat uživatele:

Imobilizer

Příspěvek od Marckos »

Ahoj vsichni xantii znalí ;) , mám problém po nehodě. Dostal jsem ránu na předek. Vytekla kapalina z chladiče a klima. Hasiči odpojili baterku a když ji opět zapojím svítí na imobilizeru obě kontrolky. Po namačkání kodu stále svítí obě. Potřebuji to natočit pro kupce a nechytá. Mám 1997 kombi 1.9 TD. Díky za radu a přeji hezký den.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizer

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

když ho necháš uležet,večír připojbaterii a ráno teprve zkoušej odkódovat, měl by se vzpamatovat, nebo varianta dvě, kdokoliv kdo má xantii s imobilizérem a má na tebe pár minut, tak přes jeho klávesnici s jeho kódem a po nastartování odpojit patici imobilizéru a nechat odpojenou. Pak to nebude imo vůbec chtít.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizer

Příspěvek od MiraCB »

Nemáš náhodou v autě bezpečnostní vypínač? Je buď za pravou nebo levou přední koulí. Obdélníkový plastový kus s plastovou červenou nebo černou čepičkou. Pokud ano, zkus na něj zezhora zatlačit.

MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Sylwer
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. čer 2012 16:11:40
Kontaktovat uživatele:

Imobilizer

Příspěvek od Sylwer »

Zdravim, moje X1, 1997, 1,9TD nechce nastartovat. Po otoceni klickem zadam kod a vetsinou se rozsviti obe kontrolky - cervena i zelena - starter toci, ale nechytne. Pred tydnem to zacalo, zkusil jsem zmenit kod, myslel jsem ze je vymackane nejake cislo na klavesnici, ale stale nic. Zkusil jsem nastavit 0000 a vse fachcilo bez problemu asi jen pul dne, potom zase musim zadavat kod. Na Peugeotwebu jsem se docetl ze po uspesnem nastartovani mam odpojit imobilizer a vse pujde bez nej, ale po par hodinach opet musim pripojit klavesnici a pokouset se vymackat kod, potom alespon vetsinou funguje na podruhe. Vygooglil jsem snad vse a nikde neni nikdo se stejny problemem, jen obdobne. Jeste dodam ze jsem zkontroloval vsechny pojistky a objevil jsem jednu 80A prasklou (zhaveni?) myslel jsem ze je to ono, ale marne, po vymeneni chvilku jezdim a najednou to zase nechce akceptovat kod. Zkousel jsem i kontakty na relatku u CPU, vycistil jsem je a zas nic. Zajimave je, ze kazda zmena, tedy "oprava" se zda po par nastartovani ta spravna, ale jen na pul dne. Chci vas tedy pozadat o nejake rady, navrhy, zkusenosti. Dekuji Radim
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizer

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Já mám pro takové případy jeden imobilizér svůj. U nemocného auta jej připojím, počkám cca 10 až 20 minut, pak zapnu zapalování, odkóduju, nastartuju a immo odpojím. Zatím se mi nestalo že by byla reklamace, pokud se někdo nepokusí připojit původní jednotku imobilizéru. Dokonce je to i v pohodě když odpojej baterku. Na své xantii jsem si immo taky odpojil, ne že by zlobilo ale štvalo mě pořád zadávat kód, navíc na klávesnici je časem znát které čtyři číslice se pemanentně mačkají. Držím zásadu, že immo je zbytečné, protože pokud bude někdo chtít to auto mermomocí šlohnout, tohle ho rozhodně nezastaví, spíše nasere a budou větší škody. A pokud toto auto bude krást profík, bude mít svoji klávesnici se svým kódem. :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Sylwer
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. čer 2012 16:11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizer

Příspěvek od Sylwer »

Zdravim, problem trva;dnes rano jsem opet nemohl nastartovat, opet jsem musel pripojit, pri bezicim motoru odpojenou, klavesnici a na asi paty pokus se povedlo natocit motor.V praci jsem to resil skoro cely den, pozitri jedu na STK, tak aby nebyl trapas. Opet jsem promeril vsechny pojistky, konektory prostrikal kontaktolem, opet kontrola relatka u CPU, odpojil a zkontroloval konektor na CPU, z nouze jsem odpojil i baterku na vice nez ctyri hodiny. Pokazde to slo hned na poptve nastartovat, i kdyz nekdy svitily obe LED-ky ruda i zelena (nechapu), ale po cca. hodince, veseleni skoncilo a zase se nedarilo zadavat kod a nastartovat. Od znameho co ma X1 1,6i jsem si pujcil nahradni klavesnici, ale porad to nejde, zadavam kod jeho klavesnice (jednou jsem zkusil i svuj) a porad je to zablokovane. Uz jsem se bal abych mu ji take "neodbouchnul". Pravda je ze moje klavesnice ma C a S a jeho D/N, ale podle vseho co jsem se docetl musi pasovat.?.. Tak nepomohla ani jina klavesnice, asi posledni moznost. Co ted? Imobilizer z cerpadla zatim odstranovat nechci, to neni oprava. Nemate nekdo schema pripojeni imobilizeru, nebo jeste lepe vnitrni zapojeni? Abych to poradne promeril. Diky Radim
Odpovědět