Termostat

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Martin B.
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. čer 2011 6:25:33
Kontaktovat uživatele:

Termostat

Příspěvek od Martin B. »

Ahoj,
potřeboval bych poradit, má Xantuška přestává topit (po hodině jízdy venku -4 a teplot necelých 65 stupňů), tak jsem se rozhodl vyměnit termostat objednal jsem dle VIN ten krátký obr.1, ale po rozdělání jsem zjitil, že je tam ten dlouhý obr.2. Teď jsem trochu zmatený, který tam být, je to jedno nebo ne? Nejsem první majitel tek nevím jestli to přede mnou třeba už někdo nedomršil.
Děkuji za odpověď
Přílohy
obr.1.jpg
obr.1.jpg (2.85 KiB) Zobrazeno 12619 x
obr.2.jpg
obr.2.jpg (5.55 KiB) Zobrazeno 12619 x
Citroen XANTIA 1.9TD (X1) s klimatizací
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Termostat

Příspěvek od DukeVanZoom »

Já tam dával ten první a našel jsem tam také ten první....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od PaM »

Origo tam patří ten první - krátký. Ale dává se tam i ten druhý - dlouhý s "pokličkou" - tím by to mělo lépe chladit, zavírá malej okruh a vše pouští jen do předního chladiče.
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od pepe276 »

Je asi jedno, který tam máš. Já mám v Xantii ten první, ale jak píše Milan, můžeš tam dát klidně i ten druhý. Ten se dával myslím do BX 1.8TD. Hlavně si ale dej pozor, abys měl v pořádku těsnicí gumičku termostatu, aby nebyla tvrdá, popraskaná a už netěsnila. Už jsem viděl dostkrát, jak to nějaké prase opatlalo silikonem a stejně to teklo. Gumička se dá koupit v Citroenu, stojí asi 30 Kč.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

termostat od slušného výrobce a prodejce má v krabičce i gumičku s zářezem.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Termostat

Příspěvek od Zoro1 »

Borci chci se zeptat. Chystám se na výměnu termostatu. V krabičce kromě termostatu byli i dvě těsnění. Jedno kulaté gumové s vnitřní drážkou. Velikostí odpovídá termostatu takže do vnitřní drážky vložím termostat ok? Ale co to druhé?
Těsnění je bych řekl kovové s oválnou dírou a třemi dírami pro šrouby.
Pak ještě dotaz vycepován ze škodovek se raději zeptám záleží na poloze termostatu při montáži? U škodovek byl nýtek a ten měl být umístěn určitým způsobem. Zde sice není, ale raději se zeptám.
Termostat mám ten horní menší
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Termostat

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tesneni nasad na termostat. To druhe kovove je az za termostatem, mezi motorem a vyvodem k termostatu. Ten nepouzijes. Pruzinou patri dovnitr k motoru...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Termostat

Příspěvek od Zoro1 »

Díky.
Nahrál jsem fotku z citroen service. To těsnění mi trochu připomíná číslo 5 to tedy určitě nepoužiju to je vlastně na utěsnění celého tělesa termostatu a filtru k bloku že jo? A je to i to cos myslel?
Pružinou dovnitř a jinak je jedno jak ho tam natočím?
http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#Termostat.jpg
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: Termostat

Příspěvek od Zoro1 »

Pohoda dobrá práce, dobře to šlo vyměnit. Dokonce tam i nějaký termostat byl (Dauphinoise Thomson France) nevím jestli byl či je origo. No snad se teď zlepší topení-chlazení. Včera při tom celkem teplém počasí totiž mimo město teplota nestoupla nad 80 spíš se držela někde u 70-75 a vjedu do města a je tam 90-95 a po zastavení několikrát slyším fučet větráky.
Sundal jsem při práci box s filtrem a našel tam nějaký rozpojený konektor třípinový tak jsem to dal dohromady (sedlo to na sebe tak snad k sobě patří), ale vzhledem k troše vyteklé vody jsem nechal odpojenou baterku aby to tak nějak steklo-vyschlo.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Termostat

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak se to chovalo (nebo podobne) i na moji xantii... Nez jsem ji uvaril. Zrejme je motor zaneseny a nejde dobre uchladit....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět