nesvítí mi zadní světla-zpátečka

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od iskiis »

nevíte někdo proč mi přestala svítít zpátečka v levo i v pravo?
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Zkus na převodovce pod pákou spojky, dvoupinový konektor, na jednom kontaktu konektoru bys měl najít plus za klíčkem(při zapnutém klíčku), pokud tam není je to v pojistkách, některá bude přepálená, pokud zde plus bude, druhý kontakt je spojený se zadními lampami, zkratoval bych ho kouskem drátu,(prostě spojit oba piny konektoru) a zkusil dohledat v připojeních zadních lampách. Bx mělo přívod do zadní levé lampy a z patice vedle, zapojenou pravou lampu, nedivil bych se kdyby toto použili i na xantii. Pokud měla levá lampa špatný kontakt, automaticky nesvítila ani pravá lampa. Jestliže po připojení plusu na konektor se lampa rozsvítí, je vadné čidlo v převodovce.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od Derby-Senda »

Žeby senzor na převodovce nekde na vrchu ale prvni kontrola jsou zakladní věci žarovky a pojistky a nebo dráty v průchodce do pátých dveří
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od Kapitán »

To Derby-Senda souhlas.V mnoha případech je to kontak žárovky(-ek) nebo kontakty konektoru do lampy.
Viz dnes-po cca 14 dnech sednu do auta a svítila kontrolka zadní mlhovky,přičemž ta nesvítila ani po zapojení.A příčina-oxidace na kontaktu žárovky!!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od PaM »

iskiis , nepíšeš jestli berlina nebo brejk .... když to nebude svítit po propojení konektoru drátem u převodovky, tak asi to bude vzadu, mě to na brejku dělaly zaoxidované propojovací konektory v lampách vzadu a sežraná kostra.
Obrázek
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od iskiis »

mám xantia2 break
tak jsem kontroloval zadní světla konektory,kostra,pojistky dobrý a cože mám skontrolovat na převodovce?našel jsem tam náký silnější konektor a ten je spojený,to je ono? pořád mi to nesvítí
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od PaM »

Celé to obvykle kryje černej plast jako kryt páky spojky s nacvaknutejma drátama a hadicema hydry. Nemají to ale všechny modely . Na převodovce až pod pákou spojky šikmo ze předu je spínač na zpátečku, tak tam vytáhni konektor a propoj ho drátem, jde to velice dobře :evil: zalomené prsty a kurewmilion :lol:
Obrázek
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od Derby-Senda »

A co ta průchodka da se z jedné strany vytrhnout a podivat se na dráty nevym jesi od kufru nebo karoserie ale určitě bych se kouknul mě nechodilo vyhřívání okna a byl problem pravě tam ,na převodovce do toho konektoru povede drat o prumeru asi 3mm
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
omnimor
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. črc 2011 11:48:57
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od omnimor »

Mám podobný problém a kabeláží to není. Měl jsem vyndaný ten spínač z převodovky, je to klasický tlačný spínač, při zařazení zpátečky ho zmáčkne něco v převodovce. Vyndaný a ovládaný ručně normálně fungoval, zamontovaný ne. Přitom nějak ochozený nevypadal. Měl jsem stažené pozadí aby mě kvůli tomu nevyhodili od STK, ale naštěstí tam zafungoval. Od té doby mi to ale nechodí a nevím co s tím (a další technická se blíží :roll: ). Zkusím ještě vyměnit kus za kus.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí mi zadní světla-zpátečka

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

zkus ho podložit slabším těsněním, nebo ho dotěsnit bez těsnění pouze do závitu dej těsnící tmel. U některách čidel na spínání zpátečky stačí bod svářečkou na tom prstíku a jeho prodloužení o půlmilimetr
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět