Repase kardánku řízení X2

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PavelX2 »

Naposledy upravil(a) PavelX2 dne stř 03. srp 2011 6:57:29, celkem upraveno 2 x.
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od MacoLM »

mohol by si popisat nejake detaily?
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PavelX2 »

No , už dlouho sem uvažoval o tom , jestli by ten kardánek nešel opravit ( mám ho taky zatuhlej ) . A novej se mi za ty peníze kupovat nechce . . . Samotný misky s jehlama nejdou koupit ( resp. SKF v tomto rozměru nedělá ) , ale to by stejně neřešilo vyrezlej křížek . Až přišel PaM , že má starej kardánek a jestli bych si to neoměřil a nezkusil něco sehnat . Tak sem to oměřil a zjistil , že unašeče nemají stejnou díru . Nejdřív sem uvažoval o převrtání a vystružení té menší , ale nakonec se to povedlo udělat jinak . S materiálem a prací se dostanu na cenu 500kč . Takže pokud by o repasi byl zájem , přivezte k PaMovi pár starých kardánků , já je repásnu , nechám u PaMa a můžou se měnit . Stejně většina z vás k PaMovi jezdí na hydru . . . Nebo výměnným způsobem poštou .
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od Xantiak »

Máte někdo zkušenost s vůlí ve volantu, tzn chytnu za věnec volantu a vykláním nahoru dolu jde v něm cítit vůle. Je tam nějaké ložisko nebo dá se to jen nějak přitáhnout? Co s tím?
Xantia HDi 80kW Lucifer
mato2
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06. pro 2011 20:19:17

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od mato2 »

tak toto by zaujmalo aj mna pretože sa chystám kúpit xantiu ktorá má okrem iných závad aj túto , t.j. riadenie ma vôlu cca 1cm na otoč ale pritom na prednej náprave žiadna vôla ani rázy od nerovností na vozovke. sám si myslím že je to ten kríž riadenia. zároven by som vás chcel poprosit ,či mi neviete niečo zistit o danom vozidle tu je jeho VIN čislo
VF7X1RHZF72315332 je to X2 HDI 80kW r.v. 1999 kilometre nepíšem lebo su neni podstatne aj ked stavu vozidla by aj sedeli,moja xantia 1.9TD doslúžila po 4 rokoch a 104000k.metroch u mna nabehaních a vzhladom na množsto opráv a pokročilej korozie bolo výhodnejšie ju predat a kúpit dalšiu.
mato2
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06. pro 2011 20:19:17

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od mato2 »

Derby-Senda nemôžem ti cez ss napísat lebo som si musel založit nový nic kedže mi starí nefungoval ale ak by si mi poslal tie informácie bol by som ti vdační , vopred dakujem
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

.
Kdyby si chtěl někdo sám zrepasovat kardánek tyče řízení, tak kardánkové křížky už mám ... cena je 150,- Kč Pasují tam přesně jak mají.
.
Naposledy upravil(a) PaM dne pon 17. pro 2012 13:21:32, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
mato2
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06. pro 2011 20:19:17

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od mato2 »

v stredu by som si mal ist pre vyhliadnutu xantošku tak mi jeden odlož ,a k sa ti to bude chciet poslat na slovensko poštou , peniaze pošlem aj vopred ak by si mal strach že si nevyzdvihnem objednávku budem zároven potrebovat aj opravnú sadu uloženia zadnej nápravnice , môžeš mi poslat cenník , potom ti dám presne vediet.
mato2
Příspěvky: 23
Registrován: úte 06. pro 2011 20:19:17

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od mato2 »

Takže kríž riadenia som si už vyzdvihol -vdaka PaM- ale dalšia závada sa objavila a to že servo mi tečie hned pod tým krížom. Vydel som návod na fore ako to spravit ale nejak neviem nikde zohna tú opravnú sadu , pomôžte niekdo ktorím smerom kryčat o pomoc . dakujem
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase kardánku řízení X2

Příspěvek od PaM »

No, kdyby sis přečetl článek celý a pak ještě komentáře k němu, dozvěděl by ses že sadu koupíš v Citroen-servisu a že číslo je : 4048Q8
Obrázek
Odpovědět