Kontrolka STOP s vykřičníkem

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od iskiis »

já to na foru nenašel,za jízdy mi svítí nebo i jen problikávají tyto dvě kontrolky,stopka a vykřičník auto jinak normálně jede veškerý kapaliny mám v pořádku,žádný problém jsem když jedu nezaregistroval,nemůže to být alternátor?děkuju za radu.

Edit kirkiz: přesunuto z Xantiaclub poradna - ARCHIV
Edit Milda67: sloučení téma
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávají mi kontrolky za jízdy

Příspěvek od Technik »

Vykřičník se stopkou je problém s LHM. Dolej LHM a uvidíš. Když nepomůže, tak do Brna za PaMem. :-)

Jinak bych téma příště napsal přímo do Xantia rubriky. ;)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávají mi kontrolky za jízdy

Příspěvek od Renda28 »

Většinou to dělá čidlo hladiny LHM.
Zvedni auto do horní servisní polohy a uvidíš jestli to bude svítit. Pokud ano tak dolej LHM. :roll:
Hladina se kontroluje jedině a výhradně v horní servisní poloze. :arrow:
X1 1,6 r.v. 1994
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávají mi kontrolky za jízdy

Příspěvek od iskiis »

je pravda že mi nepatrně uniká LHM pod levým přednim kolem z náký trubičky nevim co to přesně je a od tý doby to problikává tak to bude stopro ono
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávají mi kontrolky za jízdy

Příspěvek od PaM »

no, jestli je to před předním předním levým kolem, tak to bude možná prorezlá trubička do serva na přechodu z hadice bájné servo-trubkohadice ;) Jestli je to jakoby vedle kola pod autem, tak možná prosak ze serva ?
Obrázek
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od Zerken »

Ahoj, chci se zeptat ohledně této kombinace kontrolek. Když teď nastartuji, kontrolky zhasnou v pohodě (i v -10 nebo -15) Jenže pak se mi stalo že se mi to za jízdy rozsvítilo a zhaslo až jsem to zdechl a hned znovu nastartoval. Řekl jsem si dobry, je to studeny. Jenže dnes jsem to cestou do práce (26 km) musel zdechat třikrát. Můžete poradit? Je to jenom tím že je zima? Ale potom byl motor zahřátý a stejně se to dnes stalo. Je tady teď ráno -10 až -13. Díky všem za rady.
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od MacoLM »

stop + vykricnik ako keby v zatvorkach znamena tlak brzdoveho systemu. skontroluj mnozstvo LHM v nadobke.
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
Uživatelský avatar
w-one
Příspěvky: 29
Registrován: úte 06. lis 2012 20:58:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od w-one »

Jak píše MacoLM. Máš málo LHM. Měl jsem teď ten samý problém a PaM mi při servisu trochu dolil. Je to tou zimou a mrazy. Pokud jí tam máš trochu méně, než je potřeba, jak se smrštuje v tom mrazu, tak kontrolka začne hlásit, že je jí málo. Dolij zelenou a tradáááá.
Xantia II Berline, 2.0HDi 80kW - 2000 Exclusive
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od Zerken »

Díky moc za odpovědi, dolil jsem kapalinu, sice se mi nezdálo že by jí tam bylo málo (ani klobouček neklesl pod rysku) ale trochu jsem dolil, a zdá se mi že šel i volant lépe. Nicméně se mi to zase dneska ráno jednou stalo, odpoledne kolem těch -3 až -7 nemám problém. Po každé se mi to stane ráno. Budu to pozorovat, snad to nic není. ;)
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Kontrolka STOP s vykřičníkem

Příspěvek od jack »

Koukni taky na stav chladici kapaliny. V expanzni nadobce je snimač a když je nízká hladina, taky to vyhazuje stopku, i když nevím, jestli i s vykřičníkem. Ale kontrola hladiny ničemu neublíží.
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Odpovědět